رنگی نشوید!

روزنامه کیهان  صفحه 14 

نویسنده: طع- ثقفی

  می گویند تاریخی را که شما می خوانید ما نوشته ایم! می گویند هر چه افتخار در این کشور است ما آفریده ایم و هر چه ننگ و نکبت است کار دیگران است. می گویند بیست و چهار سال کشور دست ما و آباء ما بود و آبادش کردیم و چهار سال از دست ما درآمد و به خرابه تبدیل شد، این همه را می گویند اما پنج چیز را نمی گویند:
    1- چطور شد که کشور از دست آنان گرفته شد و یکی دیگر جای همه آنان را گرفت؟
    2- چه کسانی کشور را از دست آنان درآوردند و جای مردم را گرفتند؟
    3- چطور قرار است دوباره کشور به دست آنان داده شود و قرار است مردم چگونه دوباره جای خودشان را بگیرند؟!
    4- این چه قدرتی بود که توانست چهار ساله حال همه را بگیرد و کار بیست و چهار ساله همه را خراب کند؟
    5- اینان چه قدرتی دارند که می خواهند دوباره در عرض چهار سال، آن بیست و چهار سال خراب شده را درست کنند؟
    ادعا و حرف است دیگر، بگویی، می شنوی. بنویسی، می خوانی. مالیات هم که ندارد. از قبر و قیامت هم چه باک، کی رفته و کی دیده؟ اما میز و مقام و ریاست و بله قربان و چشم قربان و دربان و محافظ و هورا و کف و استقبال و بدرقه را چه بگویم؟ همه اش همین؟ بله واقعا همه اش همین و برای همین دو روزه، لابد مجاز است که حرمت ها بریزد و آبروها برود و شان کاندیدای نظام اسلامی هم برسد به اینجا. به کجا؟ به این سطح از عوامفریبی و تفرقه و ادعا و خودپرستی.
    به اینجا که شعارها هم رنگ شود:
    ما اهل کوفه نیستیم قلی تنها بماند! حال کوفه کجا و قلی کجا؟ و قلی کجا و علی کجا؟ آن وقت کار وقتی بدتر می شود که سایت آقا قلی هم این شعارها را جدی می گیرد. نه به او که حاضر نبود عکس بگیرد و نه اینکه حاضر است جای علی را بگیرد. عوامفریبی از سوی هر کس که باشد، مذموم است. ایشان که جای خود دارند.
    و اما داستان نوشتن فرهنگ شهادت از سوی آقایان! این دیگر از آن ادعاهای من آنم که رستم بود پهلوان است و قصه گیرم پدر تو بود فاضل! آقاجان اگر شما داستان شهادت را نوشته اید سه حالت بیشتر ندارد:
    1- یا خود اکنون شهیدید و خبر ندارید!
    2- یا اینکه جنابعالی خالق شهدا بوده اید و آنان خبر نداشته اند!
    3- یا اینکه جنابعالی دروغ می گوئید!
    وقتی که در جهان خانم میشل اوباما کاندیدای ملکه زیبایی می شود! و وقتی وزیر سابق کشوری می گوید ما اهل کوفه نیستیم اوباما تنها بماند! با این معیارهای وارونه و نعل های یکی پس از دیگری وارونه تر، چه جای تعجب از ادعاهایی چنین و شعارهایی چنان؟! منطق آقایان هم این است: حالاکه قرار است ما خراب شویم، بگذار کشور هم خراب شود!

 

کروبی به جای 70 هزار تومان 200 هزار تومان به هر ایرانی پرداخت می کند

 روزنامه رسالت  صفحه 3 

 مشاور عالی ستاد انتخاباتی کروبی گفت: کروبی بر سر وعده خود در خصوص پرداخت پول نفت به مردم باقی است و بنا بر شرایطی به جای 70 هزار تومان بیش از 200 هزار تومان به هر ایرانی پرداخت می کند.به گزارش فارس از یزد، غلامحسین کرباسچی در ستاد تبلیغاتی مرکزی کروبی در استان یزد اظهار داشت: کروبی اعلام کرده در صورتی که نفت به بشکه ای 150 دلار برسد به هر ایرانی 200 هزار تومان و حتی بیشتر پرداخت خواهد کرد. وی تاکید کرد: این طرح کارشناسی شده است و به دلیل ماهیتی که دارد، در روابط دولت و ملت تغییر ایجاد می کند.کرباسچی یادآور شد: روی جزئیات این طرح کار شده و حتی از هم اکنون هیئت مدیره و مجمع عمومی آن نیز تعیین شده اند.

 

نفت مگر آب است که در پای سفره ها باشد

روزنامه آفتاب یزد  صفحه 2 

  پروین احمدی نژاد گفت: رئیس جمهوری پادشاه نیست تا با نشستن در خانه اش کار کند بلکه باید فردی از بین مردم وجنس مردم و برای خدمت به مردم باشد. وی روز دوشنبه در یک همایش انتخاباتی که در آستارا برای حمایت از نامزدی محمود احمدی نژاد ترتیب یافته بود، اظهار داشت: برخی به احمدی نژاد می گفتند که برای رئیس جمهوری، تنها 2 ساعت فکر کردن کافی است و می تواند 22 ساعت بقیه را به فکر کباب و استخر و تفریح کردن باشد اما ایشان در سفرهای استانی گاهی در سه روز کاری تنها 3 تا 4 ساعت استراحت می کند و به فکر خدمت به مردم است. وی با اشاره به ادعای برخی درباره آوردن نفت به پای سفره های مردم ، گفت : نفت مگر آب است که در پای سفره ها باشد. نفت در پای سفره ها یعنی افزایش بودجه عمرانی و ساخت کارخانه، ورزشگاه و خانه های بهداشتی که مردم هم اکنون از آن بهره مند می شوند. وی افزود: اینها نشانه های مسئولان صدیق در جمهوری اسلامی است که عدالت حرف اول آنهاست. احمدی نژاد در ادامه گفت: در جمهوری اسلامی، رئیس جمهوری باید به نوکری مردم افتخار کند و عدالت محور باشد. وی افزود: یک مصداق عدالت محوری آن بود که به جای خصوصی سازی به نفع اقوام و اشخاص خاص، نسبت به سهیم کردن مردم در این سیاست از راه انتشار سهام عدالت اقدام شد

 

 

/ 0 نظر / 10 بازدید