انجمن ریاضی ایران سوم شد

 روزنامه رسالت صفحه 16 

    انجمن ریاضی ایران رتبه سوم اتحادیه جهانی ریاضی دانان جهان را کسب کرد.
    رئیس انجمن ریاضی ایران که در هجدهمین سمینار آنالیز ریاضی و کاربردهای آن در کرج سخن می گفت با اعلام این خبر علت این انتخاب را عملکرد مثبت و قابل توجه این انجمن دانست و افزود: علاوه بر این رتبه جهانی انجمن ریاضی ایران به عنوان برترین انجمن علمی کشور انتخاب گردد.
    دکتر علیرضا مدقالچی برگزاری این سمینار را از وظایف انجمن ریاضی دانست و افزود: در این سمینار آخرین دستاوردهای پژوهشی در خصوص آنالیز ریاضی ارائه شد.

 

ناگفته هایی از خانواده احمدی نژاد

روزنامه اعتماد ملیصفحه 1 

»    دکتر به بچه های دفتر سپرده تلفن تنها کسی را که در تمام ساعات کاریش حتی در مهمترین جلسات دولتی هم که باشد وصل کنند، تلفن مادرش است.« این توصیه محمود احمدی نژاد به مسوولان دفتر ریاست جمهوری است. این روزها که فضای کشور به سمت انتخابات نزدیک می شود، جمعی از هواداران احمدی نژاد درصدد برآمده اند خاطرات خود را از »دکتر« بیان کنند. مجموعه این خاطرات قرار است به زودی منتشر شود. اعتماد ملی نیز به همین مناسبت هر روز بخشی از این خاطرات را منتشر می کند تا مردم ایران بیشتر از پیش با محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور دوره نهم جمهوری اسلامی ایران آشنا شوند. در بخشی از این خاطرات آمده است. »دکترعادت ندارد کارهای شخصی اش را به کسی واگذار کند. خدماتی ها از خداشان هست که دکتر به آنها کار بسپارد. اما بارها شده وقتی مثلابا تلفن کار دارد و گوشی دور از دسترس اش هست، به منشی و خدماتی ها که آنجا برای انجام وظیفه ایستاده اند، نمی گوید گوشی را به من بده. خودش بلند شده دور زده، گوشی را برمی دارد.« در بخشی دیگر از این خاطرات به ارتباط احمدی نژاد و پسرهایش پرداخته شده و آمده است: »دکتر بچه هایش را طوری بار آورده که وقتی برای دیدن پدرشان به دفتر رئیس جمهوری می آیند، ما کارمندهای دفتر، حتی یک فنجان چایی نمی توانیم به آنها بخورانیم.
    چند بار هم دیدم که وقتی از تلویزیون آهنگ های خاصی پخش می شود سریع خاموشش می کنند. نسبت به صحبت هایی هم که می کنند فوق العاده مراقبند.« در این خاطرات همچنین در خصوص مسائل داخلی منزل احمدی نژاد نیز سخن به میان آمده است: همسر دکتر از ابتدای زندگی مشترکشان همواره همراه خوبی برای او بوده. در زمان فرمانداری در ماکو به همراه معاونانش، سه خانواده با هم در یک خانه زندگی می کردند. به خاطر رعایت بحث محرم و نامحرم خانه را با پرده های زخیم به چند قسمت تقسیم کرده بودند تا خانم ها راحت باشند.
    همچنین تاکید شده است که رفتار احمدی نژاد با کودکان و نوجوانان جالب و برای بچه ها جذاب و به یادماندنی است: »یک بار نوجوانی به دکتر نامه نوشته بود که من تمام دیوارهای اتاقم را پر از عکس شما کرده ام به امید روزی که بتوانم دوباره در شهرمان شما را از نزدیک ببینم. از دکتر هم یک هدیه به عنوان یادگاری خواسته بود که من به عنوان منشی مخصوص دکتر برایش به دستور ایشان یک جلد دیوان حافظ فرستادم. همچنین درخصوص دختر احمدی نژاد آمده است که وقتی ازدواج کرد »همه منتظر بودیم از طرف نهاد یک خانه به آنها در جهیزیه... بدهند. اما آنها در یکی از محلات تهران خانه اجاره کرده و در آنجا زندگی جدیدشان را شروع کردند. چند باری دکتر برای دیدن دخترش به منزلشان رفت و هر بار ما بچه های حفاظت توی دردسر می افتادیم.«
    درخصوص هدیه گرفتن پسرها از پدر آمده است که آنها در هر مقطع از زندگیشان بسته به سن و سالشان از پدر یک جور هدیه می گرفتند. علیرضا تعریف می کرد که در مقطع راهنمایی 5 جلد از 22 جلد دایره المعارف هندسه را از پدر هدیه گرفته بود. دکتر شب ها که به خانه می آمد و علیرضا را مشغول حل تمرینات هندسه می دید، یک راه حل ساده تر می داد و او را ذوق زده می کرد. چون خودش هم هندسه دوست داشت، هر وقت فرصت می کرد، با پسر کوچکش می نشست به حل تمرینات هندسه.
    درباره علیرضا، پسر کوچک احمدی نژاد آمده است که »بعد از ریاست جمهوری پدرش بچه های سپاه با اصرار برایش محافظ گذاشتند. یک روز با راننده پدرش درددل کرد که آن موقع که با اتوبوس رفت وآمد می کردم بین مردم بودم ولی الان گرفتار شدم.«
    خاطرات دیگری از محمود احمدی نژاد را در روزهای آینده در اعتماد ملی بخوانید.

 

تخریب نمی کنم زیرا به فکر شب اول قبر هستم

روزنامه آفتاب یزد  صفحه 2    

  دبیرکل حزب اعتماد ملی با بیان اینکه هیچ گاه قصد تخریب دولت را نداشته ام، اظهار داشت: مخالف هرگونه تخریب علیه دولت نهم هستم.مهدی کروبی در گفتگو با فارس با اشاره به تفاوت های خود با میرحسین موسوی تصریح کرد: با آقای میرحسین تفاوت هایی دارم از جمله اینکه من شیخ هستم، اما او سید و بنده روحانی اما او غیر روحانی است. وی افزود: بنده با آقای میرحسین با تمام اشتراک هایی که با هم داریم، اختلاف نظرهایی نیز در چارچوب های فکری داریم. کروبی یادآور شد: از گفتن اختلاف نظر با آقای میرحسین به دلیل اینکه در آستانه انتخابات هستیم، امتناع می کنم؛ زیرا ممکن است مطلبی را بگویم که ایشان ناراحت شود. این کاندیدای احتمالی انتخابات آتی با بیان اینکه میرحسین موسوی شخصیتی محترم و متدین است، اضافه کرد: امیدوارم مردم شاهد رقابتی سالم در انتخابات ریاست جمهوری باشند. وی در ادامه با بیان اینکه اختلاف سلیقه با موسوی دارم، بیان داشت: من و میرحسین موسوی هر دو مخاطبان خاص داریم. دبیرکل حزب اعتماد ملی در پاسخ به این سوال که <آیا تخریب های صورت گرفته علیه دولت نهم را منصفانه می دانید یا نه؟> پاسخ گفت: خداوند را شاهد می گیرم که بنده هر وقت قصد صحبت داشتم به فکر شب اول قبرم بوده ام و کسی را تخریب نکرده ام.
    

 

/ 0 نظر / 8 بازدید