دیروز به وزارت کشور ارسال شد : نامه انتقادی محسن رضایی به وزیر کشور

روزنامه اعتماد  صفحه 1

  « محسن رضایی» یکی از چهار کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری دهم در نامه یی به وزیر کشور از تاخیر پنج روزه ستاد انتخابات کشور در ارائه تفصیلی نتایج شمارش آرای صندوق ها به نمایندگان قانونی وی به شدت انتقاد کرد و هشدار داد اگر به این درخواست هر چه زودتر توجه نشود، از شورای نگهبان تقاضای دیگری خواهد کرد. به گزارش تابناک در نامه رضایی به صادق محصولی آمده است: «احتراماً به اطلاع می رساند با وجود تقاضاهای مکرر نمایندگان اینجانب و نامه رسمی به رئیس جمهور و با گذشت پنج روز از انتخابات، تاکنون اطلاعات مربوط به نتایج شمارش صندوق ها که اولین و ابتدایی ترین حق کاندیدا است، در اختیار اینجانب قرار نگرفته است. لذا با توجه به اینکه تاخیر بی سابقه و عجیب پنج روزه ستاد انتخابات کشور در ارائه نتایج شمارش آرای صندوق ها بعد از اعلام نتایج کلی انتخابات موجب ایجاد شائبه عددسازی در صندوق ها برای تطبیق با نتایج کلی حوزه های انتخابیه شده است، انتظار می رود حداکثر تا پایان وقت اداری روز چهارشنبه (دیروز) نسبت به تحویل اطلاعات شمارش صندوق های رای اقدام نمایید. در غیر این صورت اینجانب ناگزیر خواهم بود از شورای محترم نگهبان درخواستی غیر از بازشماری آرا را به عمل آورم.»گفتنی است رضایی دو روز قبل نیز نامه مشابهی به وزیر کشور نگاشته بود اما وزارت کشور و ستاد انتخابات تا این لحظه از ارائه نتایج صندوق به صندوق آرا خودداری کرده اند.همچنین محسن رضایی اعلام کرد مستنداتی در مورد کدهای ملی شهروندان ایرانی دارد که حکایت از آرای سه و نیم میلیونی او دارد.یک منبع مطلع به انتخاب گفت: محسن رضایی تا بعدازظهر روز سه شنبه موفق به جمع آوری اطلاعاتی شده که حکایت از آن دارد که 900 هزار ایرانی (با استناد به کد ملی) تایید کرده اند که به محسن رضایی رای داده اند. 

 

درخواست اتحادیه های دانشجویی برای دستگیری و محاکمه فائزه و مهدی هاشمی با دعوت از مردم برای تجمع در برابر دادستانی صورت گرفت

روزنامه ایران  صفحه 1

   اتحادیه های دانشجویی با صدور اطلاعیه ای از دانشجویان و عموم مردم خواستند تا به منظور تاکید به برخورد با عوامل اصلی اغتشاشات اخیر در مقابل دادستانی تهران تجمع کنند. به گزارش فارس، در اطلاعیه بسیج دانشجویی، اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان، اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل و جنبش عدالتخواه دانشجویی آمده است: ما تشکل های دانشجویی از عموم شهروندان غیور و همیشه درصحنه خصوصاً دانشجویان آگاه دعوت می کنیم برای مطالبه موارد زیر از قوه قضائیه راس ساعت 10 صبح امروز پنجشنبه 28 خرداد 88 در مقابل دادستانی تهران واقع در میدان 15 خرداد حضور به هم رسانند. موارد مورد مطالبه به شرح زیر است:
    1- برخورد قاطع، جدی و انقلابی با عوامل آشوب های اخیر در تهران
    2- صدور حکم دستگیری و محاکمه علنی فائزه و مهدی هاشمی به جهت ایفای نقش مستقیم در تحریک مردم برای آشوب و اغتشاش و سازماندهی اراذل و اوباش برای تخریب اموال عمومی و برهم زدن فضای روانی جامعه

 

حمله مجدد حسینیان به رئیس مجلس خبرگان : نامه ‌هاشمی توطئه پشت پرده بود

روزنامه اعتماد ملی صفحه 3

   روح‌الله حسینیان در اتهام جدید به ‌هاشمی‌رفسنجانی نامه وی به رهبر انقلاب را توطئه‌ای پشت پرده برای طراحی اغتشاشات اخیر دانست. به نظر می‌رسد که داستان حملات حامیان احمدی‌نژاد به ‌هاشمی‌رفسنجانی و زیر سوال بردن سوابق کاری وی سر دراز دارد و به این زودی‌ها فروکش نخواهد کرد چراکه روح‌الله حسینیان در راس طیف حامیان احمدی‌نژاد در مجلس در مصاحبه‌ها و نطق‌هایش پی‌در‌پی ‌هاشمی را نشان گرفته و به اقدامات و سوابق وی و طیف اصلاحات می‌تازد. وی در تازه‌ترین اظهارنظرش در تخریب ‌هاشمی با عنوان تشریح پشت پرده اغتشاشات اخیر در اعتراض به نتیجه انتخابات تاکید کرد: قطعا نامه ‌هاشمی به رهبر انقلاب نشانگر توطئه‌ای پشت پرده بود و نشان می‌‌دهد که اغتشاشات اخیر از قبل طراحی شده است. دبیر فراکسیون انقلاب در گفت‌وگو با فارس افزود: برای اغتشاشگران و حامیان افراطی و ساختارشکن موسوی بحث پیروزی یا شکست در انتخابات معنی ندارد؛ بلکه آنان از مدت‌ها قبل پروژه غائله در اغتشاش را طراحی کرده بودند. نماینده تهران گفت: قطعا نامه ‌هاشمی‌رفسنجانی نشان می‌داد که این اغتشاشات از قبل طراحی شده و وی برای اینکه قدرت‌نمایی کند و بگوید دارای نفوذ است این نامه را به رهبری نوشت. وی همچنین تاکید کرد: نامه ‌هاشمی‌رفسنجانی قطعا فرصت‌طلبی بود که می‌خواست با مستمسک قراردادن نامه قدرت‌نمایی کند. حسینیان در این مصاحبه پا را از تخریب ‌هاشمی فراتر گذاشته و طیف اصلاحات و حامیان میرحسین موسوی را نیز مورد هجمه قرار داده است در همین راستا وی با استناد به مصاحبه 20 روز قبل موسوی با نشریه تایمز که در پاسخ به سوال خبرنگار این روزنامه انگلیسی مبنی بر اینکه سیاست خارجی جمهوری‌اسلامی را رهبری ایران تعیین می‌کند؛ شما چه نقشی می‌توانید درباره رابطه با آمریکا ایفا کنید؛ گفته بود «زمانی که آیت‌الله خامنه‌ای هم تظاهرات خیابانی را ببیند، قطعا عقب‌نشینی خواهد کرد» گفت: با این وضع معلوم می‌شود که آنها پروژه اغتشاش را از قبل آماده کرده بودند و در انتخابات پیروز و یا شکست می‌خوردند این پروژه را عملیاتی می‌کردند. وی خطاب به موسوی و جریان اصلاحات تاکید کرد: این چه‌نوع پایبندی به دموکراسی است که شما از آن دم می‌زنید؛ اما وقتی که در عرصه رقابت‌های سیاسی شکست می‌خورید، غائله و آشوب بپا می‌کنید. دبیر فراکسیون حامیان احمدی‌نژاد در مجلس با اشاره به شکایت موسوی به شورای نگهبان در خصوص برگزاری انتخابات گفت که اگر موسوی سند معتبری از تخلفات انتخاباتی داشت کلی‌گویی نمی‌کرد و به ارائه سند و مدرک مستدل می‌پرداخت. حسینیان به هدایت اغتشاشگران از سوی آمریکا و کشورهای غربی اشاره و تاکید کرد: حمایت و هماهنگی بین آمریکا و کشورهای غربی میان اغتشاشگران کاملا نشان می‌دهد که آنان به دنبال راه‌اندازی انقلاب مخملی هستند اما از این نکته غافلند که اینگونه به اصطلاح انقلاب‌ها در ایران اسلامی هیچ جایگاهی نداشته و با وجود ولایت فقیه هرگز به مقصد خود نمی‌رسند.

 

نمایندگان کروبی هم به او رای ندادند

 روزنامه کیهان صفحه 2

  برخی از نمایندگان ستادهای آقای کروبی در شعبات اخذ رای در استان چهارمحال بختیاری که در شعبه محل ماموریت آنها حتی یک رای هم به نام کروبی به صندوق ریخته نشده است در مقابل این سوال که چرا با وجود رای شخص شما یک رای هم به نام کروبی در صندوق تحت نظارت آنها نیست؟ پاسخ داده اند از ستاد مرکزی در استان به ما گفته بودند اگر احساس کردید رای کروبی قابل توجه نیست آن یک رای خود را خراب نکنید و به نام موسوی بنویسید.
    ما هم برهمین مبنا خودمان نیز به کروبی رای ندادیم.

واکنش به مچ بندهای فوتبالیست ها : سرپرست تیم ملی شائبه سیاسی بودن این حرکت را رد کرد

روزنامه اعتماد صفحه 1 

  بازی حساس تیم ملی تحت تاثیر مچ بندها قرار گرفت. مچ بندهای سبز بر دستان علی کریمی، حسین کعبی، جواد نکونام، مهدی مهدوی کیا و چند بازیکن دیگر، همان ابتدای آغاز بازی ایران و کره جنوبی حساسیت تماشاگران تلویزیونی را که این روزها با بمباران معنای رنگ ها روبه رو هستند، برانگیخت. این ماجرا از آنجا تشدید شد که در آغاز نیمه دوم این مچ بندها بر دستان هیچ کدام از بازیکنان باقی نمانده بود. در اولین واکنش ها، منصور پورحیدری سرپرست تیم ملی، هرگونه شائبه سیاسی در بستن این مچ بندها را رد کرد و آن را نشانه نذر حضرت ابوالفضل دانست که از دیرباز در میان بازیکنان فوتبال رایج است. هرچند او به شکل تلویحی به واکنش مسوولان ورزشی کشور بین دو نیمه اذعان کرده است: «بازیکنان تیم ملی برای رسیدن به پیروزی برابر کره جنوبی و صعود به جام جهانی مچ بندهای سبز را با نیت نذر حضرت ابوالفضل (ع) بسته بودند که در بین دو نیمه با این تشخیص که ممکن است مورد سوءاستفاده عده یی قرار گیرد آنها را باز کردند. خود من 20 سال است سبز نذری حضرت ابوالفضل را چه در دورانی که فوتبال بازی می کردم و چه در دوران مربیگری به دست داشتم.» تاج نایب رئیس فدراسیون فوتبال هم شائبه جهت گیری سیاسی بازیکنان فوتبال را رد کرد و مچ بندهای سبز را ناشی از مسائل مذهبی و شخصی ملی پوشان دانست. در این میان خبرگزاری برنا که از طیف طرفداران دولت است، ضمن انتقاد شدید از وجود این مچ بندها بر دستان برخی از ملی پوشان نوشت: برخی از بازیکنان در اقدامی غیرمعمول و غیرمتعارف مچ بند سبز به دست بسته بودند. فارغ از اینکه هر انسانی برای ابراز عقیده آزاد است، بازیکنان تیم ملی باید به این نکته توجه می کردند که این حساس ترین بازی تیم ملی را با بازی های سیاسی و حزبی به کام ملت تلخ نکنند. برنا نیوز در ادامه نوشته است: «شاید یکی از دلایل بازی نه چندان مطلوب برخی بازیکنان تیم ملی همین مساله باشد که به جای پرداختن به مسائل تیم ملی، سرگرم بازی های سیاسی شدند.» به هر حال باید در انتظار بازگشت تیم ملی بود و دید آیا این مچ بندها همان طور که پورحیدری و تاج گفته اند، نشانه یی از نذر بازیکنان تیم به درگاه حضرت ابوالفضل(ع) برای صعود به جام جهانی بوده یا آن طور که برنا نیوز تحلیل کرده، نشانه یی از حضور جهت گیری های سیاسی در میان بازیکنان تیم ملی بوده است.

 

چگونه فولاد مبارکه به اصفهان رسید

روزنامه دنیای اقتصاد  صفحه 3 

درگفت وگو با نخستین وزیر صنایع و معادن مطرح شد:
به نظر شما تحلیل اولین وزیر صنایع و معادن کشور بعد از پیروزی انقلاب از اوضاع صنعت و معدن چیست؟

  « محمود احمدزاده» در گفت و گو با نشریه نظام مهندسی معدن کشور با اشاره به اینکه مکان اولیه مورد نظر برای احداث کارخانه فولاد مبارکه شهر بندر عباس بود، می گوید: مکان مجتمع فولاد مبارکه را من عوض کردم؛ چرا که هوای بندر عباس مناسب این کار نبود و زنگ زدگی در آن محل شدید است.
    احمدزاده ادامه می دهد: برای آلومینیوم هم این کار را شروع کردیم.من می گفتم از آلونیت به جای بوکسیت استفاده کنید. چرا که آلونیت هم ذخیره های خوب و هم تکنولوژی شناخته شده ای دارد.
    در همان روزهایی که سازمان توسعه تشکیل شده بود، یک نفر از آذربایجان آمد و کارهای آلونیت را در حد آزمایشگاهی انجام داد و رفت. می گفتند با این روش اسید سولفوریک تولید می شود و ما چون نمی توانیم از آن استفاده کنیم، محیط زیست را تخریب می کند. حالاما اسید سولفوریک وارد می کنیم!
    وی در خصوص فعالیت هایی که تاکنون در حوزه خصوصی سازی پروژه های معدنی انجام شده، می گوید: روزی که قانون معادن در حال تغییر بود، من خیلی اصرار کردم که جلوی بخش خصوصی را نگیرید. وزارتخانه این کار را به گروهی سپرده بود که از نظر آنها معدن جزو انفال به حساب می آمد. از این رو قانون طوری تنظیم شد که همه چیز متعلق به دولت شود. زمانی که مهندس محلوجی به عنوان وزیر معادن و فلزات تعیین شد، به من گفت که پرونده های زیادی در انتظار رسیدگی شورای عالی معادن است، کاری بکن که مشکل بزرگی و کوچکی معادن حل شود. من هم به ایشان پیشنهاد کردم که آقای وزیر آنها را برای تصویب در شورای معدن ارائه کند.
    اول اینکه کلیه معادن طبقه یک کوچک است و این تصویب شد. در مورد معدن طبقه دو قرار شد تعیین ذخیره شود و بر اساس آن، معدن را بزرگ یا کوچک بنامیم. من کار را طوری انجام دادم که فقط دو معدن، بزرگ تشخیص داده شد؛ یکی مس سرچشمه و دیگری سرب و روی انگوران.
    محمود احمدزاده که در سال 1357 در هیات دولت موقت و شورای انقلاب، به عنوان وزیر صنایع و معادن مشغول به کار بوده، می افزاید: در این میان حتی معادن آهن هم کوچک در نظر گرفته شد.
    مهندس محلوجی در این باره به من گفت، حداقل کاری بکن که معادن آن جزو معادن بزرگ قرار بگیرند. به ایشان گفتم اگر راستش را بخواهید، این معادن اصلابزرگ نیستند. معادن بزرگ آهن، آنهایی هستند که بالاتر از یک میلیارد تن ذخیره دارند. از طرفی اکتشافات ما طوری نیستند که ذخیره قطعی به ما بدهند.
    وی ادامه می دهد: با این حال مهندس محلوجی گفت در این مورد باز هم هر کاری می توانی انجام بده. من هم، آنها را در اختیار دولت قرار دادم. وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به قانون معادن و مسائل مربوط به آن خاطرنشان می کند: باید کاری کرد که بخش خصوصی با خیال راحت به فعالیت اکتشافی بپردازد.

 

 

/ 3 نظر / 10 بازدید
بهرام محمد پور

وبلاگ خوبی داری . می خواستم باهات تبادل لینک کنم . اگه موافقی وبلاگ منو با نام برنامه نویسی دلفی لینک کن . خبر بده تا لینکت کنم

mahboobeh

 . آیت‌الله منتظری پدر انقلاب مقدّس  اسلامی فرمودند: استقلال یعنی زیر یوغ خارجی نباشیم و آزادی یعنی مردم در اظهار عقیده و بیان آزاد باشند. نه این‌که به محض ابراز نظر مخالفی، کار به زندان و حبس چقدر ناراحت کننده است که اشخاصی‌که سی‌سال پیش فریاد می‌زدند استقلال،آزادی، جمهوری اسلامی  همان اشخاصی‌هستند که استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی را از بین بردند. انشا‌الله خداوند به اینها میفهماند که معانی این  شعارها که دوباره این روزها میشنویم چی‌هست. همین شعار‌هایی‌که انقلاب عزیز اسلامی ما را سی‌ساله پیش به دنیا آورد.

mojtabah

سلام، این پاسدارها اگر به فرزندهای خود پاسدارها رحم نمیکنند چطور میخواهند به مردم و فرزندهاشون رحم کنند. لطفا این کلیپ را تماشا کنید. هردو مجری حکم اعدام هستند و هر دو معتقدند حکم خدا را اجرا میکنند. http://www.youtube.com/watch?v=3zvCBigONhg