اسامی و تصاویر دانه درشت های قاچاق را منتشر کنید

روزنامه جام جم  صفحه 2 

ستاد مبارزه با قاچاق کالاو ارز در نامه ای به آیت الله شاهرودی خواستار شد

     ستاد مبارزه با قاچاق کالاو ارز طی درخواستی کتبی از رئیس قوه قضاییه خواست تا اسامی و عکس دانه درشت های قاچاق را منتشر سازد و دادگاه آنها را علنی برگزار کند.
        به گزارش فارس، ستاد مبارزه با قاچاق کالاو ارز پس از انتشار آمار 4 ساله عملکرد این ستاد که نشان از رشد 272 درصدی ارزش پرونده های کشف شده و کاسته شدن 9000 متهم و 8500 پرونده در هر سال را دارد، با توجه به تمرکز این ستاد بر پرونده های کلان و مهم و قاچاق سازمان یافته و وجود 1463 فقره پرونده های مهم بالای یک میلیارد ریال و از سوی دیگر، رسیدن متوسط ارزش پرونده های متشکله قاچاق از 130 میلیون ریال در سال 83 به رقم 360 میلیون ریال در سال 87، با ارسال نامه ای به ریاست محترم قوه قضاییه خواستار اعلام اسامی دانه درشت ها و علنی شدن دادگاه آنان شد. در این نامه تصریح شده است؛ در حالی که دولت تلاش دارد از منابع مالی نفت منفک و در مسیر درست به عوارض و مالیات متکی شود، میلیاردها تومان عوارض خزانه نصیب این قاچاقچیان عمده شده و با حدود 6 میلیارد دلار قاچاق، بیش از 300 هزار فرصت شغلی کشور را در سال از بین می برند و گروه کثیری از عوامل دولتی را به واسطه پول های بادآورده و پرداخت رشوه فاسد می کنند که این بخشی از تبعات قاچاق است.
    در این نامه همچنین آمده است: دولت طی سال های اخیر، قاچاقچیان خرد را برای کسب معیشت در قالب امتیازات مرزنشینی، ملوانی، بازارچه های مرزی و موارد مشابه ساماندهی، ولی قاچاقچیان درشت امتیازات واگذاری به آنان (قاچاقچیان خرد) را نیز با برنامه ریزی جمع آوری کرده و با هزاران کامیون به شهرهای مرکزی حمل می کنند و به فروش می رسانند. در این نامه همچنین تاکید شده است؛ دادگاه ها نسبت به علنی بودن محاکمه متهمان مهم و پرونده های بالای میلیارد ریال مطابق قانون اقدام کرده و تصاویر و نام آنان و احکام صادره در پایگاه قوه قضاییه منتشر می شود تا اثر بازدارنده داشته باشد.

 

رئیس جمهور در اجتماع پرشور مردم تبریز: بعضی ها پیغام دادند مراقب خودت باش

 روزنامه ایران  صفحه 2

   دیروز صد هزار نفر از حماسه آفرینان آذری، در خروشی ماندگار با اهتزاز درآوردن پرچم جمهوری اسلامی ایران، به خیابان ها آمدند و رئیس جمهور محبوب خود را در آغوش کشیدند.
    ● نمایندگان ولی فقیه در استان های آذربایجان شرقی و غربی به همراه نمایندگان این دو استان در مجلس در این حماسه تاریخی مردم خود را همراهی کردند. پروفسور حمید مولانا و فرج الله سلحشور، کارگردان سریال یوسف پیامبر، احمدی نژاد را در این سفر همراهی کردند.
    ● احمدی نژاد در بدو ورود خود به تبریز، مورد استقبال جمعی از جانبازان سرافراز دفاع مقدس قرار گرفت و سپس در موج مردمی فرو رفت که در مقابل در ورودی فرودگاه شهر تبریز در خارج از شهر، گرد هم آمده بودند.
    ● ازدحام جمعیت باعث شد رئیس جمهور فاصله 15 دقیقه ای از فرودگاه تا ورزشگاه تختی را در 4 ساعت طی کند و این در حالی است که نزدیک به 100 هزار نفر از مردم تبریز، در ورزشگاه تختی ساعت ها منتظر وی بودند.
    ● آذری ها با شعارهای «آذربایجان بیر کلام، احمدی نژاد والسلام»، «احمدی دلاوری، پیرو خط رهبر»، «صل علی محمد، بوی رجایی آمد»، «احمدی، احمدی حمایتت می کنیم» و... نسبت به رئیس جمهور خود ابراز احساسات می کردند.
    ● آذربایجانی ها به طور یکپارچه و مکرر با این شعار «مناظره عالی بود، جای امام خالی بود» مواضع اتخاذ شده از سوی احمدی نژاد را در مناظره های انتخاباتی تایید کردند.
    ● عضو هیات رئیسه مجلس با اشاره به استقبال پرشکوه مردم تبریز از احمدی نژاد گفت: مردم تبریز با استقبال کم نظیر خود از رئیس جمهور مردمی، حماسه بزرگ دیگری در تاریخ آذربایجان شرقی به ثبت رساندند. سید محمدرضا میرتاج الدینی افزود: مردم آذربایجان شرقی از ساعت ورود احمدی نژاد به این شهر با استقبال پرشکوه، حمایت همه جانبه خود را از وی اعلام کردند.
     دکتر احمدی نژاد رئیس جمهوری روز گذشته به تبریز سفر کرد و مورد استقبال پرشور آذری زبان ها قرار گرفت.
    دکتر احمدی نژاد پس از ورود به تبریز مورد استقبال مدیران اجرایی، فرماندهان نظامی و انتظامی استان و جمعی از رزمندگان و جانبازان هشت سال دفاع مقدس آذربایجان شرقی قرار گرفت.
    رئیس جمهوری سپس در اجتماع پرشور مردم تبریز گفت: مشکلات از آنجا آغاز شد که عده ای به جای این که خود، دوستان و گروه های حامی خود را فدای انقلاب کنند، انقلاب و ملت را فدای خودشان کردند.
    وی افزود: امروز ماموریت ما ساختن ایران است اما معتقدیم سازندگی در ایران باید بر اساس عدالت باشد و ثروت و امکانات ملت باید عادلانه بین همه ملتها توزیع بشود.
    دکتر احمدی نژاد افزود: وقتی قرار است عدالت بر پا شود عده ای زیاده خواه، خودخواه و مستکبر به ملت توهین می کنند و وقتی که بناست ثروت ملت توزیع بشود به ملت توهین می کنند.
    رئیس جمهوری گفت: آنها می خواهند ثروت ملت ایران در اختیار عده ای قلیل باشد و با رانت خواری و خودخواهی جیبهای خود را پر کنند و اکثریت ملت را در محرومیت نگه دارند.
    وی با اشاره به مناظره خود با دیگر نامزدهای انتخاباتی تصریح کرد: من در مناظره تلویزیونی اسم بعضی ها را بردم اما عده ای اعتراض کردند که چرا شما اسم آنان را در تلویزیون برده اید.
    دکتر احمدی نژاد افزود: در حالی که در تفکر امام، رهبری و انقلاب هر کدام از افراد هر چقدر هم بزرگ باشند وقتی در برابر ملت و انقلاب می ایستند باید آنها را قربانی انقلاب و ملت کرد.
    رئیس جمهوری افزود: این یک هشدار است برای عده ای که دست از زیاده خواهی، زورگویی و دست اندازی به بیت المال بردارند.
    وی تصریح کرد: این که عده ای اموال ملت و بیت المال را ببرند و با پررویی در برابر چشم ملت آن را حق و میراث خود بدانند این مورد پذیرش ملت ایران نخواهد بود.
    دکتر احمدی نژاد در ادامه گفت: بعضی ها پیغام داده اند که مراقب خود باش من می خواهم که عهدم را با شما تجدید کنم و خدا را شاهد می گیرم که ما گلو و سینه خود را برای تیغ ها و نیزه های تهمت های شما آماده کرده ایم اما برای امضای حتی یک سند و یک ریال علیه منافع ملت ایران اقدام نخواهیم کرد.
    وی افزود: امروز ملت ایران یک خانواده و یک ید واحده در برابر قدرتهای زورگوست.
    ● ایستادگی ملت ایران، رمز پیروزی
    دکتر احمدی نژاد با اشاره به اظهارات رئیس جمهور امریکا در مصر گفت: به خاطر ایستادگی ملت ایران امروز آقای اوباما رئیس جمهوری امریکا با صداقت اعلام می کند که برای اداره منطقه و جهان نیازمند حضور و مشارکت مدیریت بزرگ ایران هستند.
    وی افزود: کشور ایران کشور فقیری نیست و اگر ثروت و منابع آن به درستی هزینه و توزیع شود مشکل بیکاری، مسکن و محرومیت مردم به سرعت برطرف می شود.
    دکتر احمدی نژاد با دفاع از سیاست خارجی دولت نهم تاکید کرد: اگر دوباره انتخاب شوم بدانید نماد اقتدار و شجاعت شما در برابر قدرتهای زورگو خواهم بود و سرسوزنی در برابر دشمنان ملت ایران عقب نشینی نخواهم کرد.
    رئیس جمهوری در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به نقش مردم آذربایجان در عظمت، پیروزی ها و استقلال ملت ایران اظهار داشت: در ۴۰۰ سال اخیر ملت ایران آنچه که از عزت، سرافرازی، استقلال، فرهنگ و تمدن دارد حاصل فداکاری ها، تلاش ها و مجاهدت های قهرمانانه مردم مومن و غیور آذربایجان است.
    ● تاسیس کرسی زبان آذری در دانشگاه ها
    وی در ادامه فرهنگ، ادبیات و سنت های مردم آذربایجان را سرمایه ای ارزشمند و بی بدیل برای ملت ایران و انقلاب اسلامی و ملت های آزاده خواند و گفت: سلحشوری، مردانگی، عشق و ایمان و محبت مردم این دیار ذخیره ای پایان ناپذیر برای انقلاب و فرهنگ عزت ملت ایران است.
    دکتر احمدی نژاد در بخش دیگری از سخنان خود به زبان آذری اشاره کرد و گفت: یکی از بهترین، کاملترین و با ظرفیت ترین زبانها زبان آذری است که پشتوانه ملت ایران است.
    وی با اشاره به ۸ ساله خدمت خود در خطه آذربایجان افزود: در این مدت زبان ارزش ترکی و آذری را فراگرفتم که یکی از افتخارات من این است که به راحتی می توانم با خواهران و برادران ترک زبان خود صحبت کنم. وی زبان آذری را یکی از سرمایه های فرهنگ و تمدن ملت ایران دانست و گفت: تصمیم دارم در شورای عالی انقلاب فرهنگی از همکاران خود خواهش کنم که اجازه بدهند برای صیانت و توسعه این زبان کرسی های زبان آذری در دانشگاه ها برپا شود.
    وی با بیان این که امروز یک روز تاریخی برای تبریز و ایران است افزود: زمانی که من از زبان آذری حمایت می کردم و می گفتم زبان آذری سرمایه فرهنگی ایران است و باید حفظ شود بعضی ها می گفتند ما نگران هستیم.
    رئیس جمهوری در ادامه گفت: من در پاسخ به آنها می گفتم شما از چه نگران هستید مردم آذربایجان حافظ ایران و سر ایران هستند. وی خاطرنشان کرد: زبان آذری ظرف مرثیه برای مدیحه سرایی است و چرا بعضی ها در مقابل برابر زبان استعماری انگلیس حساسیت نشان می دهند. وی افزود: مشکل شما این است که با زبان آذری آشنا نیستید وای کاش یک ماه محرم میهمان عزیزان آذری شوید زمانی که در مرثیه سرایی ها با یک کلمه آذری تمام وجود شما زیر و رو می شود. وی افزود: زبان آذری عشق به اهل بیت، اسلام ناب و ایران عزیز سرافراز است. احمدی نژاد نزدیک به 2 ساعت هم بعد از سخنرانی از سوی تبریزی ها به سوی ارومیه بدرقه شد

 

نقد کارشناسان به آمارهای احمدی نژاد : بانک مرکزی آمار 12 ماهه تورم منتهی به اردیبهشت ماه را 23.6 درصد اعلام کرد

روزنامه اعتماد صفحه 1 

   هنوز 24 ساعت از مناظره احمدی نژاد و کروبی نگذشته است که بانک مرکزی در اطلاعیه یی رسمی آمار نرخ تورم احمدی نژاد را رد کرد. احمدی نژاد در مناظره شنبه شب خود با کروبی، نرخ تورم اردیبهشت ماه را کمتر از 15 درصد خواند و گفت: هم اکنون نرخ تورم زیر 15 درصد است. در همین حال بانک مرکزی دیروز در اطلاعیه یی نرخ تورم در اردیبهشت ماه امسال را نسبت به اردیبهشت ماه پارسال 15 درصد و در 12 ماهه منتهی به اردیبهشت ماه را که مورد نظر و تایید اکثر کارشناسان اقتصادی است 6/23 درصد اعلام کرد. بنا بر گزارش روابط عمومی بانک مرکزی شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی در مناطق شهری ایران (نرخ تورم) در اردیبهشت ماه 1388 نسبت به ماه قبل 2/1 درصد افزایش یافت. در مقایسه با ماه مشابه سال قبل رشد شاخص مذکور در اردیبهشت ماه به 15 درصد رسید که نشان دهنده ادامه روند کاهشی است. یادآور می شود در مهرماه 1387 نرخ رشد شاخص مذکور 5/29 درصد بوده که تا اردیبهشت ماه 1388 معادل 5/14 واحد درصد از رشد شاخص قیمت کاسته شده است. در همین حال کارشناسان اقتصادی در گفت وگو با «اعتماد» آمارهای احمدی نژاد در مناظره با کروبی را رد کردند. فرشاد مومنی آمارهای اقتصادی ارائه شده توسط احمدی نژاد را در مناظره با کروبی رد کرد و گفت: اگر مردم همین الان به سایت بانک مرکزی مراجعه کنند متوجه خواهند شد آمارهایی که احمدی نژاد ارائه می کند چه تفاوتی با آمار رسمی این بانک دارد. مثلاً ایشان می گویند درآمد نفتی دولت 211 میلیارد دلار است اما بانک مرکزی در سایت رسمی خود درآمد نفتی را 281 میلیارد اعلام کرده، به عبارت دیگر بین آنچه رئیس دولت می گوید و آنچه بانک مرکزی اعلام کرده 70 میلیارد دلار اختلاف است. از سوی دیگر عنوان می کنند تورم 25 درصدی به زیر 15 درصد رسیده که این نیز درست نیست. تیم اقتصادی ایشان آمده اند با تغییراتی که در برخی مفاهیم ایجاد کرده اند از مفهوم تورم نقطه یی سوءاستفاده کرده و عددی را به دست آورده و آن را به عنوان تورم کلی ذکر می کنند. وی در پاسخ به ادعای احمدی نژاد که گفته این آمارها مربوط به مرکز آمار ایران و نهادهای معتبر است، می گوید: وقتی اولین نامه اقتصاددانان به آقای احمدی نژاد ارائه شد ایشان در اولین نشست خود با 55 اقتصاددان گفتند همین الان دستور صادر می کنم آمارها را تهیه کنند. این وعده سال 85 ایشان است. ما الان در سال 88 هستیم و هنوز آماری ندیده ایم. آخرین آمار رسمی دولت مربوط به سال 85 است. آمارها و گزارش های جدید منتشر نشده تا دست ها باز باشد و با آمار بازی کنند و ظرفیت کارشناسی کشور را از خاصیت بیندازند. مسوولان دولت وظایف قانونی خودشان را در زمینه انتشار به موقع آمار انجام نداده اند و به جای آن یک برخورد فرصت طلبانه و اقتضایی از موقعیت انحصاری دولت در زمینه آمار و اطلاعات به عمل آورده اند.
    
    مومنی می گوید: سخنرانی آقای احمدی نژاد را در هفته دولت سال گذشته به یاد بیاورید. ایشان پنج بار آماری در رابطه با ظرفیت های برق ارائه داده اند که هیچ کدام از آنها با یکدیگر همخوانی ندارد. بین اولین رقمی که گفته اند تا پنجمین رقمی که اعلام کرده اند 400 درصد اختلاف وجود دارد. وی می افزاید: دو گزارش رسمی در بانک مرکزی منتشر شده که روند حرکت دولت در اجرای برنامه ها را در آن بیان کرده است. به گواه این گزارش آمارهایی که توسط دولت ارائه می شود با متن این گزارش مغایرت دارد. این عدم تطابق آمارها نشان از بداخلاقی هایی دارد که در 50 سال گذشته سابقه ندارد.
    
    آرمان: آمارهای احمدی نژاد از نظر کارشناسی موجه نیست
        بهمن آرمان- کارشناس مسائل اقتصادی- آمارهای اقتصادی ارائه شده از سوی رئیس جمهور را از نظر کارشناسی ناموجه دانست و گفت: «تمام ارقامی که در مناظره انتخاباتی بیان شد از جمله متغیرهای اقتصادی بود که از اهمیت چندانی در اقتصاد برخوردار نیست. ضمن اینکه ما در ایران به تازگی شاهد آمارسازی هستیم. به طور مثال در طول مدت دو هفته، در مورد میزان پرداخت اعتبار به بخش خصوصی از محل حساب ذخیره ارزی سه نوع آمار متفاوت ارائه شد. ابتدا رئیس کل بانک مرکزی میزان پرداخت اعتبار به بخش خصوصی را دو میلیارد دلار اعلام کرد و سپس در گفت وگوی دیگری این رقم را به 7/10 میلیارد دلار افزایش دادند و در جدول دیگری این رقم را بیش از 17 میلیارد دلار اعلام کردند.» او ادامه داد: «متاسفانه آمارهای گوناگونی از منابع متفاوت بیان می شود که چندان قابل اتکا نیست.» آرمان به آمار بیکاری اشاره کرد و گفت: «آماری که رئیس جمهور در مناظره بیان کرد و همچنین آمارهایی که به تازگی منتشر شده، هیچ کدام با واقعیت های امروز هماهنگی ندارد و مورد تایید کارشناسان مستقل اقتصادی نیست.» او معتقد است: «درباره نرخ بیکاری نیازی نیست رئیس جمهور یا مرکز آمار یا بانک مرکزی رقمی اعلام کنند، زیرا واقعیت های موجود نشان می دهد نرخ بیکاری گسترده است و عملاً در هر خانواده یی تعدادی از اعضا به رغم برخورداری از تحصیلات دانشگاهی بیکار هستند.» این تحلیلگر اقتصادی با انتقاد از تعرفه صفر برخی کالاها افزود: «به صفر رساندن تعرفه ها به ویژه در مورد کالاهای مصرفی باعث شد ایران به بهشت دلالان و واردکنندگان تبدیل شود و واحدهای تولیدی به سختی تولید کنند.» آرمان افزود: «نتیجه این سیاست این شد که تعدادی واحد تولیدی از دایره تولید خارج شدند و طبعاً به میزان آمار بیکاری افزوده است در حالی که احمدی نژاد در مناظره انتخاباتی هیچ اشاره یی به تعطیلی واحدهای تولیدی و افزایش نرخ بیکاری نکرد.»
     او تاکید کرد: البته رئیس جمهور در مناظره به هیچ وجه اشاره نکرد ترکیب کالاهای وارداتی کشور در دولت نهم تغییر عمده یی یافته و به سمت واردات کالاهای مصرفی هدایت شده و میزان کالاهای سرمایه یی به کمترین حد خود رسیده است. این کارشناس اقتصادی در ادامه به بودجه عمرانی گریزی زد و گفت: «در مورد بودجه های عمرانی نمودارهایی نشان دادند که با آنچه در عمل اتفاق افتاده هماهنگ نیست. میزان اعتبارات اختصاص یافته به پروژه های عمرانی هرساله نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.»
        آرمان گلایه کرد: «رکود کارهای عمرانی به حدی رسیده که شرکت های بزرگ مانند ذوب آهن اصفهان به سختی میلگرد تولیدی خود را می فروشد. متاسفانه اعتبارات عمرانی به رغم افزایش در بودجه سالانه در اجرا به پروژه ها اختصاص پیدا نکرده است. او در ادامه به ضریب جینی که بیانگر افزایش یا کاهش شکاف طبقاتی است اشاره کرد و در انتقاد به اظهارات احمدی نژاد گفت: «در کشوری که پایه اقتصاد با تولید استوار نیست و اقتصاد آن بر پایه اتکا به درآمدهای نفتی است و درآمد مردم از طریق درآمدهای پایدار صورت نمی گیرد طبعاً اختلاف طبقاتی افزایش پیدا می کند،حتی اگر به موارد عینی اشاره کنیم متوجه می شویم شکاف طبقاتی در دولت نهم شدیداً افزایش پیدا کرده و طبقه متوسط در حال محو شدن است.» او با گلایه از احمدی نژاد گفت: «رئیس جمهور آمارهایی ارائه کردند که به مسائل اساسی اقتصاد ایران هیچ گونه اشاره یی نداشت. او میزان سرمایه گذاری و اینکه افزایش یافته است یا خیر را مطرح نکرد و آماری درباره مساله پرسش برانگیز موجودی حساب ذخیره ارزی بیان و مشخص نکرد درآمد افسانه یی نفت در چه بخش هایی هزینه شد.» آرمان در پایان تاکید کرد: «در دولت نهم قرار بود 18 سد آبگیری شود ولی با توجه به بودجه اختصاص داده شده، وزیر نیرو اعلام کرد امکان چنین امری فراهم نیست زیرا بودجه عمرانی شدیداً کاهش پیدا کرده است. بنابراین به طور کلی آماری که از سوی احمدی نژاد در مناظره انتخاباتی بیان شد از نظر کارشناسان موجه نیست.»
    
    دستاوردهای اقتصادی دولت نهم فقرگستری: الیگارشی جدید
    همچنین دکتر حسین راغفر استاد دانشگاه نیز در ارتباط با ادعای کاهش ضریب جینی در دولت نهم گفت: محاسبات انجام شده نشان از گسترش و تعمیق فقر مطلق و نابرابری از سال 1383 تا 1387 دارد و با توجه به شواهد موجود سال 1388 نیز به دلیل کسری بزرگ بودجه دولت و انجام تعهدات پایدار و بلندمدت دولت بر پایه منابع ناپایدار و نیز لجام گسیختگی در توزیع منابع عمومی در چند ماه منتهی به انتخابات، امواج تورمی در ماه های پس از انتخابات در راهند که قربانیان اصلی این امواج همچون گذشته گروه هایی با درآمد ثابت، بازنشستگان و گروه های کم درآمد خواهند بود.
    به گفته او در اثر سیاست های دولت نهم بنیان های تولید به شدت آسیب دیده و دلالی شیوه مسلط فعالیت های اقتصادی در کشور شده است: از خودکفایی گندم در کشور به واردات هفت میلیون تن گندم رسیده ایم، در حالی که 150هزار تن شکر در انبار تولیدکنندگان داخلی بدون مشتری است و هزاران نفر به مناسبت ورشکستگی تولیدکنندگان شکر در کشور بیکار شده اند. فقط در سال 1386 مجوز واردات شکر از سوی دولت موجب واردات یک میلیون و 200 هزار تن شکر شده است در حالی که محصولات کشاورزان و باغداران کشور به دلیل مدیریت غلط دولت از بین می رود. صدها میلیون دلار واردات انواع میوه های خارجی بوده و بیکاری بیشتر را سبب شده است.
    همچنین نرخ تورم که دولت نهم مدعی یک رقمی کردن آن بود با محاسبه نهادهای دولتی از 4/10 درصد در سال 1384 به 4/25 درصد در سال 1387 افزایش یافته است. دکتر راغفر با اعلام این نظر که 29 درصد جمعیت کشور زیر خط فقر مطلق به سر می برند، گفت: در طول سه سال نخست دولت نهم سالانه نزدیک به دو درصد از جمعیت کشور زیر خط فقر مطلق رفته اند.
     این استاد دانشگاه همچنین گفت: در ابتدای سال 1384 کل مطالبات شبکه بانکی حدود چهار هزار میلیارد تومان بود که این رقم با استناد گزارش های بانک مرکزی در پایان سال 1387 به رقم خطرناک 36هزار میلیارد تومان رسید. این رقم به دو جهت اخطارهای جدی به مسوولان سیاسی کشور است: از یک جهت نشان می دهد به همان دلایلی که بانک های کشورهای صنعتی در بحران اقتصادی جهان به ورطه ورشکستگی کشیده شدند بی مسوولیتی سیاست های دولت نهم بانک های تجاری کشور را در معرض ورشکستگی قرار داده است. از سوی دیگر این سوال مطرح می شود که رقم 32 هزار میلیارد تومان اعتبارات اعطایی نصیب چه طبقه یی شده است، آیا جامعه حق ندارد هراسان الیگارشی مافیایی حاصل از این نابرابری های بی سابقه در تاریخ اقتصادی کشور باشد؟ شائبه برنامه ریزی آگاهانه در شکل دهی به الیگارشی ایرانی وقتی بیشتر می شود که سیاست های آزادسازی بی رویه واردات را که تاثیر مخربی بر تولید ملی داشته است، وارد صحنه کنیم. وی در پایان گفت: در اردیبهشت 1387 دولت نهم طی اطلاعیه یی تعرفه 310 قلم کالارا صفر اعلام کرد. اگرچه پیگیری تولیدکنندگان و مقاومت نمایندگان مجلس مانع از تحقق برنامه دولت شد اما ضمن آشکار شدن نیت سیاست های ضدتولیدی دولت مستقر با کاهش تعرفه بسیاری از این اقلام، بسیاری از تولیدکنندگان قادر به ادامه فعالیت نشدند. این تصویر وقتی هولناک تر می شود که شاهد فرار گسترده مغزها و نخبگان فکری و صاحبان سرمایه در اثر سیاست های دولت نهم بوده ایم. این فرار سرمایه های کشور از یک سو و گسترش و تعمیق انواع نابرابری های دیگر از سوی دیگر نگرانی ها را نسبت به افق آینده به شدت افزایش می دهند.

 

خاتمی: مرد بی هنر اثبات خود را در نفی دیگران می داند

روزنامه اعتماد ملی صفحه 4 

  خاتمی در مراسمی با اشاره به مناظره انجام شده میان میرحسین موسوی و محمود احمدی نژاد، اظهار داشت آنچه را که دیدیم تقابل کامل بی هنری با هنر است، زیرا انسان هنرمند انسانی است که وجود خود را در رابطه با وجود دیگران اثبات می کند و احساس می کند اگر دیگران باشند او نیز هست و اگر دیگران حرمت داشته باشد او نیز دارد، اما بی هنر کسی است که اثبات خود را در نفی دیگران می داند و برای نفی کردن دیگران جهت اثبات خود به هر دروغی متوسل می شود. رئیس جمهور سابق کشورمان با اظهار خرسندی از حضور در جمع هنرمندان گفت: همسر بزرگوار موسوی که ناموس کشور است، یک اندیشمند و هنرمند است و از جمله هنرمندانی است که امروز هنر ش را در این نمایشگاه مشاهده کردیم و هر دوی آنها از کسانی هستند که به جد به هنر و انسانیت احترام می گذارند.

 

حجت الاسلام پناهیان:اگر احمدی نژاد بود امام جام زهر را نمی نوشید

روزنامه رسالت صفحه 3 

   حجت الاسلام پناهیان با توجه به برخی اتهامات به دولت نهم گفت: یقین بدانید اگر شخصی همچون احمدی نژاد در زمان امام راحل بود، هرگز جام زهر به ایشان نوشانده نمی شد.به گزارش رسا، حجت الاسلام علیرضا پناهیان، در هیئت محبین اهل بیت (ع) قم گفت: دولت نهم از ویژگی های خاصی برخوردار است که به راحتی نمی توان از آن عبور کرد.وی افزود: دکتر احمدی نژاد دارای پشتکار و فردی سختکوش است و حضورش در میان مردم برگرفته از سیاست های مقام معظم رهبری در دوران ریاست جمهورشان است.این استاد حوزه و دانشگاه گفت: بدون حضور در میان مردم نمی توان مسائل کشور را پیش برد.وی تاکید کرد: نزدیک به سی سال تنها به دلیل عدم حضور مسئولان در میان مردم برخی مسائل لاینحل باقی ماند و تنها این سفرهای استانی و حضور رئیس جمهور در میان مردم بود که بسیاری از مسائل و مشکلات آنان را حل کرد.وی ادامه داد: برخی می گویند آقای احمدی نژاد دیکتاتور مابانه برخورد می کند، اگر این حرف درست باشد تازه می فهمیم احمدی نژاد با چه کسانی مواجه است که باید در برابر آنان که خود دیکتاتور بوده اند همان روش را پیش گرفت.حجت الاسلام پناهیان با اشاره به زمان اداره کشور در هشت سال دفاع مقدس گفت: ما برای حفظ آبروی برخی، نامه امام خمینی(ره) را بازگو نمی کنیم؛ ولی از آقای موسوی انتظار انصاف داریم، اگر نمایش ظاهری بر اساس اخلاق باشد، اما موضع گیری غیراخلاقی باشد خیلی خطرناک است. متاسفانه امروز با پدیده نفاق پیچیده ای روبرو هستیم. تا پیش از مناظره آن را از ضعف افراد می دانستیم؛ ولی اکنون این نفاق خود را نمایان کرده است. حجت الاسلام پناهیان گفت: این که به هر قیمت رای مردم را به سوی خود جلب کنیم، به لجن کشیدن سیاست است و برکت کشور را از بین می برد.
    

 

/ 2 نظر / 8 بازدید
علي

موسوي كيست؟ رجوع كنيد ونظر بدهيد: http://iranehmosalman.persianblog.ir/ ممكن است آنچه ميدانيد همه ماجرا نباشد

mojtabah

سلام، بر مبنای گزارش بانک مرکزی ۸۷ درصد دستمزد کارمندان و کارگران خرج هزینه‌های خوراکی میشود. سال گذشته این ۴۷ درصد بود. خدا‌را شکر انتخاب آقای احمدی‌نژاد واقعا وضع ما را تغییر داده.آقا محمود دکتر ،بسیجیها و پاسدارها انتخابات را با گلوله برای شما خریدند آیا این برو بچهای شما میتونند تورّم و اقتصاد هرج مرج و گرسنگی را هم با یک گلوله از بین ببرند؟ آیا گلوله‌های اینها میتونه اجاره من رو هم بده،برای خانواده من لباس بخره، خرج تحصیل بچه‌های من بشه؟ لعنت بر من و تمام کارگر‌هایی دیگری که به تو رای دادیم.خدا خودش رحم کند.