مردم احمدی نژاد را دوست دارند ما به چه دل خوشیم؟!

روزنامه کیهان صفحه 2 

   بیگانگی اصلاح طلبان از مردم و باورها و واقعیت های زندگی آنها باعث نگرانی در میان این طیف شده است.
    در این زمینه سایت اصلاحات طی مقاله ای به قلم یکی از اصلاح طلبانی که در انتخابات ریاست جمهوری گذشته به مصطفی معین (نامزد مشارکت) رای داده می نویسد: تلاش ما (اصلاح طلبان) این است که بگوییم با دیگران فرق داریم و متفاوتیم. ما به رسم دموکراسی که خودمان باور نداریم- چون در زندگی شخصی مان هم رعایتش نمی کنیم- باید مدام تاکید کنیم که خاتمی می آید و اصلاباید بیاید و اگر نتوانسته در آن 8سال کاری بکند حالاما به او می گوییم چه بکند. تلاش می کنیم دیگران را هم متقاعد بکنیم به او رای بدهند چون خوش تیپ است و آبروی جهانی برایمان می خرد. برای بعضی از ما که نمی خواهیم بپذیریم اکثریت جامعه با حجاب و مذهب هیچ مشکلی ندارند، این همه تبلیغ و امیدواری برای حضور دوباره چه معنایی دارد؟

    وی تاکید می کند: احمدی نژاد با رای همین مردمی بالاآمد که منتظر چنین حرف هایی خطاب به خودشان بودند. هنوز هم تقریبا محبوب است؛ هم در ایران و هم در بخش هایی از جهان. چون در ایران زبان همان مردمی را که ما سعی می کنیم بگوییم با آنها «متفاوتیم» درست بلد است. بیرون از ایران هم به خاطر «تودهنی هایی» که قرار است بزند یا زده به کسانی که بقیه کشورها جرئتش را نداشته اند، شهرت دارد؛ او خارج از ایران هم به فکر و نگاه مردم طبقه متوسط نزدیک شده است. ولی ما می خواهیم جامعه را تغییر دهیم بدون اینکه سهمی برای تفکر و نگاه مردم قائل باشیم و با نادیده گرفتن بخش زیادی از افراد همین جامعه که درد و حرف و صدایشان را نمی شناسیم، فکر می کنیم در این فضایی که شاید فقط برای خودمان زیادی جذاب و مفید است، می نویسیم و تبلیغ می کنیم.

   ما برای خودمان نوشابه باز می کنیم. 4 سال پیش اصلاحات شکست خورد شاید به این دلیل که حاضر نبود حرف های یک شاگرد تعویض روغنی، خواسته های کارگر معدن در ده کوره های اطراف جنوب یا صدای راننده ای مسافرکش بعد از کار اداره را گوش کند. ما فقط صدای خودمان را می شنیدیم. حالانگرانم. آن قدر این فاصله و تاکیدها بر «تفاوت ما با دیگران» زیاد شده که پرکردنش کار سه چهار ماه آینده نیست.

کرسی احمدی نژاد در دانشگاه سرسید پاکستان افتتاح شد

روزنامه رسالت صفحه 24 

   به گزارش اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، این کرسی دانشگاهی با حضور ظل احمد نظامی رئیس دانشگاه سرسید، مسعود محمد زمانی سرکنسول ایران درکراچی، سید حسین تقی زاده مسئول خانه فرهنگ ایران در کراچی، پروفسورمهندس محمد حسین استاد دانشگاه سرسید و پروفسوردکترعفان سلجوق مسئول مرکز ایران شناسی در دانشگاه سرسید افتتاح شد.در این مراسم پروفسوردکترعفان سلجوق گفت: روابط عمیق ودوستانه میان کشورهای همسایه ودوست پاکستان وایران برکسی مخفی نمی باشد. ایران اولین کشوری بود که پیش ازهمه کشورهای جهان پاکستان را به رسمیت شناخت. علاوه براین ایران تنها کشوری است که باآن پاکستان اولین بارپیمان فرهنگی بست. چهره های ماندگارایرانی ازآغازطلوع اسلام درسرزمین ایران تا امروز با خدماتی که در زمینه علوم وفرهنگ اسلامی انجام داده اند، درپیشرفت علوم اجتماعی، فلسفه، منطق، عرفان ورشته های دیگر نقش برجسته ای را ایفاء نمودند.پروفسورمهندس سیدمحمدحسین، استاد ونماینده دانشگاه سرسید نیز در رابطه با راه اندازی کرسی احمدی نژاد، گفت: هدف این کرسی تدریس رشته مهندسی به دانشجویان محلی می باشد.

صدقه راه به توسعه نمی برد

روزنامه اعتماد ملی صفحه 1 

    مهندس میرحسین موسوی نخست وزیر بخش اعظم دوره 10 ساله اول جمهوری اسلامی ایران نیز در این زمینه در نشستی با حضور جمعی از دست اندرکاران مطبوعاتی از رویکرد مقامات دولت نهم به شدت انتقاد کرده و چنین رفتاری را موجب آشفتگی و ناامیدی ارزیابی کرده است. وی از شیوه دولت نهمی ها در کنترل تورم از طریق واردات نیز انتقاد کرد و خصوصی سازی شرکت های دولتی در دوره دولت نهم را اختصاصی سازی خواند.

    تلقی میرحسین موسوی در حال حاضر از جهان تک قطبی چیست و ما چه موضعی دربرابر آن باید داشته باشیم؟ وی در این خصوص می گوید: اصطلاح جهان تک قطبی بعد از فروپاشی امپراتوری شوروی رایج شد. پایان جنگ سرد، فروپاشی دیوار برلین خوشبینی مفرطی در میان بعضی از نظریه پردازان سیاسی آمریکا به وجود آورد.
    البته این امر را می توان ناشی از قدرت ملی آمریکا از یک سو و نبود رقیبی برای او در سطح جهان دانست. به دنبال این مساله ما شاهد افزایش مداخلات سیاسی و استراتژیک آمریکا در همه حوزه های ژئوپلیتیکی جهان شدیم.

    جهانی شدن و تبعات گسترده آن به یک بحث کلیدی در چند سال اخیر تبدیل شده است اما میرحسین موسوی نیز در این زمینه دیدگاهی خاص دارد و درباره اینکه چه رویکردی را باید در پیش گرفت تا بیشترین بهره را از جهانی شدن به دست آوریم و کمترین آسیب به ما وارد شود، اظهار داشت: امروز در سطح جهان مبارزات ایدئولوژیک و سیاسی زیادی بر سر مفهوم و آینده جهانی شدن وجود دارد. دلیل عمده این بحث ها نقش کانونی آمریکا در اقتصاد سیاسی بین المللی است. به همین بحران اخیر اقتصادی آمریکا نگاه کنید خواهید دید چقدر با سرعت اثر خود را بر همه جهان ازجمله کشورمان گذاشته است. جهان هنوز تظاهرات خشونت آمیز ده ها هزار نفر در سال 1999 را در سیاتل آمریکا که به جلسه وزرای سازمان جهانی تجارت اعتراض می کردند از یاد نبرده است. به نظر بنده ضمن آنکه جهانی شدن یک فرآیند اجتناب ناپذیر است ولی با تمهیدات کشورهای در حال توسعه می توان جلوی پروژه هژمونیک جهانی شدن لیبرال را گرفت. باید ما متوجه مخاطره آمریکایی شدن به جای جهانی شدن باشیم. ایران بعد از انقلاب فرصتی به دست آورده که نقش مهم و تعیین کننده تاریخی خود را در منطقه و جهان به دست آورد. هر سیاستی که در جهت این مهم باشد به نظر بنده درست و هر سیاستی که پیشرفت کشور را محدود یا مشروط کند برخلاف مصالح و منافع ملی ما است.

   میرحسین موسوی در پاسخ به این سوال که چه اشکالی دارد بر فرض آنکه قصد ورود سازمان تجارت جهانی را داشته باشیم اما از سیاست های حمایتی روشنی در قبال صنایع و اقتصاد خود تبعیت کنیم، گفته است:
    جهانی شدن اگر به صورت فرآیند اجتناب ناپذیر تلقی شود فرصت ها و تهدیدهایی را برای ما به همراه دارد. تهدید اصلی برای ما نابودی زیرآوار پروژه ها است و نه فرآیند جهانی شدن. ما ضمن افزودن به شتاب رشد خود در چارچوب استلزامات لایه های هویتی که اشاره کردم باید از فرصت های جهانی شدن استفاده کنیم.
    در ضمن به یاد داشته باشیم که علی رغم تصمیم ما برای ورود به سازمان تجارت جهانی با مخالفت آمریکا متوقف شده ایم. متاسفانه به دلیل انفعالی که داشته ایم در دهه گذشته ضمن آنکه همه امتیازات ممکن را برای ورود به این سازمان داده ایم بدون آنکه از امتیازات ورود به سازمان تجارت جهانی  WTO استفاده کنیم از امتیازات بیرون ماندن از این سازمان که علی رغم میل ما بوده است صرف نظر کرده ایم.

 

امیدی تازه برای تقویت حافظه در مبتلایان به آلزایمر

روزنامه جام جم  صفحه 5

   دانشمندان موفق شدند با کمک یک تزریق، حافظه حیوانات آزمایشگاهی مبتلابه آلزایمر را تقویت کرده و توان ذهنی آنها را بهبود بخشند.
    به گزارش ایسنا، این پژوهشگران خاطرنشان کردند: پروتئینی که از رشد و حفظ سلول های مغزی حمایت و پشتیبانی می کند، می تواند حافظه و توان یادگیری را در مبتلایان به آلزایمر تقویت کند.
    این محققان فاکتور نوروتروپیک موسوم به هیپوکامپ را از مغز گرفته و سپس آن را به منطقه خاصی از کورتکس مغز تزریق کردند. این تزریق به بخش هایی از مغز صورت گرفت که حافظه در آنجا شکل گرفته و تثبیت می شود و در عین حال، اولین علائم آلزایمر نیز از این نقاط بروز می کند.

 

حضور حاتمی کیا در کلاه قرمزی

روزنامه اعتماد  صفحه 16 

   سومین مجموعه برنامه «کلاه قرمزی» نوروز 88 روی آنتن می رود. عروسک کلاه قرمزی در قالب سریالی طنز و به همراه «باران کوثری» و چهره های سرشناس تلویزیون و سینما به تلویزیون برمی گردد. این مجموعه با نام موقت «کلاه قرمزی سه» به تهیه کنندگی «حمید مدرسی» و کارگردانی ایرج طهماسب در حال ساخت است. این سریال که در 15 قسمت 30 دقیقه یی ساخته خواهد شد، روز چهارشنبه 16 بهمن ماه در لوکیشنی در تهران آغاز شد و تصویربرداری آن همچنان ادامه دارد. به گزارش فارس مجموعه کلاه قرمزی سه برای پخش از شبکه دو سیما ساخته می شود و افراد سرشناسی در حوزه سینما و تلویزیون مانند آتیلاپسیانی، علیرضا خمسه، باران کوثری، امین حیایی و فلامک جنیدی تا به حال در آن حضور داشته اند، ضمن اینکه ابراهیم حاتمی کیا نیز جزء مهمانان ویژه این سریال است که کلاه قرمزی در قالب محتوایی شاد برای عیددیدنی به همراه باران کوثری به خانه آنها می رود و... داستان های این مجموعه را ایرج طهماسب و حمید جبلی نوشته اند و عروسک های جدیدی نیز در این سریال کلاه قرمزی و پسرخاله را همراهی خواهند کرد.

 

 

/ 1 نظر / 8 بازدید
mojtabah

سلام، بر مبنای گزارش بانک مرکزی ۸۷ درصد دستمزد کارمندان و کارگران خرج هزینه‌های خوراکی میشود. سال گذشته این ۴۷ درصد بود. خدا‌را شکر انتخاب آقای احمدی‌نژاد واقعا وضع ما را تغییر داده.آقا محمود دکتر ،بسیجیها و پاسدارها انتخابات را با گلوله برای شما خریدند آیا این برو بچهای شما میتونند تورّم و اقتصاد هرج مرج و گرسنگی را هم با یک گلوله از بین ببرند؟ آیا گلوله‌های اینها میتونه اجاره من رو هم بده،برای خانواده من لباس بخره، خرج تحصیل بچه‌های من بشه؟ لعنت بر من و تمام کارگر‌هایی دیگری که به تو رای دادیم.خدا خودش رحم کند.