کروبی:در حال پختن آش جدیدی هستم

روزنامه کیهان صفحه 2

    مهدی کروبی کاندیدای دهمین دوره ریاست جمهوری تاکید کرد: اگرچه 71سال سن دارم اما خودم را برای ریاست جمهوری جوان می بینم.
    به گزارش خبرگزاری ها کروبی که دیروز در جمع شماری از دانشجویان دانشگاه ایلام سخن می گفت افزود: امام راحل که فعالیت های سیاسی خود را در سن 63سالگی آغاز کرده بود آن تحول را در کشور به وجود آوردند.
    من به آش اصلاح طلب ها کاری ندارم
    دانشجویی از وی درباره آشی که اصلاح طلبان در این انتخابات برای وی پخته اند پرسید و کروبی در پاسخ تصریح کرد: من مواظب «آش» خودم هستم و به آشی که دیگران برای من می پزند کاری ندارم.
    کروبی تاکید کرد: من خودم در حال پختن «آش» جدیدی هستم.
    دانشجوی دیگری درباره ستاره دارشدن برخی از دانشجویان پرسید که کروبی گفت: در دولت من دانشجوی ستاره دار معنا ندارد و ستاره فقط در آسمان قرار دارد.
    وی همچنین در پاسخ به سؤالی در خصوص علت حضور افرادی از قبیل کرباسچی و قوچانی در کنار فعالیت های انتخاباتی اش گفت: کرباسچی فرزند انقلاب است و قوچانی را هم معتقدم که باید جذب کرد و البته این را هم باید بگویم که من حواسم جمع است و کسی نمی تواند سرم کلاه بگذارد.
    کروبی در خصوص اظهارات فرمانده کل سپاه پاسداران درباره دخالت آن دسته از بسیجیان غیرنظامی در انتخابات گفت: من به بسیج و سپاه علاقه داشته و درصدد تقویت این نهاد هستم، اما اگر زمانی متوجه شوم عده ای می خواهند از نام بسیج سوءاستفاده کرده و به نفع کاندیدایی استفاده کنند، سکوت نخواهم کرد.

 

سروش: احمدی نژاد نباید رای بیاورد

روزنامه ایرانصفحه 3 
   عبدالکریم سروش گفت: من در سخنان میر حسین موسوی نکته تازه ای نمی بینم. در عملکردش هم کار دلچسبی مشاهده نمی کنم. گمان می کنم با افکار پیشین خود وداع نکرده است. سروش که با سایت ضدانقلابی روز آنلاین گفت و گو می کرد، در پاسخ به سؤالات این سایت درباره موضع وی نسبت به نامزدهای ریاست جمهوری اظهار داشت: همانند چهار سال پیش از حجت الاسلام مهدی کروبی حمایت می کند. وی همچنین با حمله به دولت و قوه قضائیه گفت: من از ته دل آرزومندم که آقای احمدی نژاد بر سر کار نیاید. سروش ادامه داد: یک سال و نیم پیش من در دانشگاه جرج واشنگتن، در سمیناری در پاسخ به سؤالی گفتم که آقای احمدی نژاد دیگر نمی تواند و نباید رئیس جمهور بشود خیلی های دیگر هم به این نتیجه رسیده اند و امیدوارم که در عمل هم چنین چیزی تحقق پیدا کند. 

 

حمایت عبدالکریم سروش از مهدی کروبی

روزنامه آفتاب یزد  صفحه 2 

   عبدالکریم سروش ضمن اعلام حمایت از مهدی کروبی و اینکه به او رای خواهد داد همزمان از تحریم انتخابات از سوی برخی گروه ها انتقاد کرد. به گزارش خبرگزاری آفتاب، عبدالکریم سروش طی گفتگویی با سایت خبری روزآنلاین در مورد گروه های سیاسی مدافع تحریم انتخابات گفته است: "من به آنها قصه چاه کنی را گفتم که چاهی کنده بود و نمی دانست خاک آن را کجا بریزد. دخو به او گفت یک چاه دیگر بکن، این خاک ها را در آن بریز. بقیه داستان معلوم است. این آدم تا آخر عمرش چاه می کند. خاک اولی را می ریخت در دومی، دومی را در سومی و... گفتم ما یک انقلاب کردیم، یک عالم خاک از چاه جامعه آوردیم بیرون. حالامانده ایم که این خاک ها را کجا بریزیم. شما می گویید یک چاه دیگر بکنید؛ ولی باز همان سوال مطرح می شود. خاک چاه دوم را کجا بریزیم؟ ما نمی توانیم عمری را به چاه کنی سپری بکنیم." سروش در پاسخ به این سوال که "از میان کاندیداها نظرتان بر کیست؟" گفته است: "من 4 سال پیش حرفی به شما زدم و حالاهم کم و بیش بر همان نظرم. یعنی آقای کروبی.

 

/ 1 نظر / 13 بازدید
اکسیر

سلام دوست عزیز سعی کن اخبارت گسترده تر باشد