چرا برخی خواص مردود شدند؟

روزنامه ایران  صفحه 2 

نویسنده: سیدحسین نقوی حسینی

   حماسه 22 خرداد که مردم سالاری دینی و تفکیک ناپذیری جمهوریت و اسلامیت نظام را به نمایش گذاشت با تنفیذ حکم منتخب ملت از سوی مقام معظم رهبری و برگزاری مراسم تحلیف رئیس جمهور در حضور نمایندگان ملت آغازگر کار دولت دهم شد. ملت ایران طی ماه های گذشته آزمون بزرگی را پشت سر گذاشت که در نوع خود کم نظیر بود.آزمونی که ملت پرافتخار ایران اسلامی به همراه اکثریت خواص از آن سربلند بیرون آمدند. اما این آزمون بزرگ مردودی هایی هم داشت که ملت و نظام به آنها نمره قبولی ندادند و مقام معظم رهبری مردودی آنها را اعلام فرمودند.
    سوال مهم این است که چرا برخی خواص نمره قبولی را دریافت نکردند؟ بررسی و پاسخ به این سوال زمینه ساز وحدت و یکپارچگی بیشتر مردم و نظام و خدمتگزاری بهتر دولت خواهد بود. روند برگزاری انتخابات تا روز بیست ودوم خرداد، نمایش زیبا و بی بدیلی از مردم سالاری دینی همراه با حضور بانشاط آحاد مردم بویژه جوانان عزیز و پرشور بود. بحث ها و گفت وگوهای انتخاباتی، مناظره های جذاب رسانه ای و سفرهای پرشور و حماسی استانی نامزدها بخشی از زیبایی های عرصه های مشارکت سیاسی مردم سالاری دینی را خلق کرد. همچنین در روز برگزاری انتخابات ملت ایران با حضور 40 میلیونی حماسه ای آفریدند که خود در تاریخ مشارکت سیاسی ایران و جهان بی بدیل و بی نظیر بود.
    اما بلافاصله بعد از مشخص شدن نتایج انتخابات با مدیریت سازمان یافته خارجی و بازیگری عناصر داخلی حرکت خروج از چارچوب قانون با هدف اغتشاش و آشوب آغاز شد. اگرچه طبق اطلاعات و اسناد موجود، همانگونه که از شواهد و قرائن قبل ازانتخابات نیز برمی آید بر همه مبرهن بود که دشمنان نظام و انقلاب و کشور از مدت ها قبل برنامه ریزی کرده بودند تا عرصه انتخابات ریاست جمهوری را به عرصه مقابله با نظام و انقلاب و ملت تبدیل کنند و چنین حرکتی از سوی آنان جای تعجب نداشت چرا که مشی 30 ساله گذشته آنان چنین بوده است.
    عجب از خواصی بود که در این جنگ احزاب و غائله اغتشاش به صفوف آشوبگری و حرکت خارج از چارچوب قانون پیوستند و عجب بیشتر از خواصی بود که در کارنامه خود مدیریت برگزاری انتخابات را داشتند و به خوبی با روند برگزاری قانونی انتخابات آشنا بودند و بر اینکه روند انتخابات کاملاً قانونی و سالم طی شده بود، آگاه بودند، چرا آنان مشوق کشیده شدن اعتراضات به خیابان ها و طی طریق خارج از قانون شدند. اقدامی که با اعتراف صریح بازداشت شدگان اخیر غیرقابل انکار و بر ملت آشکار است متاسفانه خسارات جبران ناپذیری را بر پیکر کشور، نظام و ملت وارد کرد. شیرینی پیروزی بزرگ ملت ایران در حماسی ترین حضور و نمایش تراز مردم سالاری دینی را به کام آنان تلخ نمود، چهره آزادی و دموکراسی بی بدیل جمهوری اسلامی را در عرصه های جهانی خدشه دار کرد، بین صفوف متحد ملت اختلاف افکند، خسارات جبران ناپذیر جانی و مالی را به مردم و اموال عمومی وارد کرد، جمع قابل توجهی را به بازداشتگاه ها کشاند و انرژی بسیار زیادی را از دستگاه های امنیتی، اطلاعاتی، انتظامی و اجرایی کشور گرفت و خستگی را بر تن مجریان زحمتکش و پرتلاش برگزارکننده انتخابات که از خود ملت بودند خشکاند. اگرچه نظام جمهوری اسلامی در این بحران نشان داد که توانمندی بسیار بالایی برای مدیریت هر نوع بحرانی را دارد اما انرژی بسیاری را صرف کرد که باید جهت اتحاد و یکپارچگی، سازندگی و پیشرفت و تقویت و همراهی دولت صرف می شد و این بود دلایل مردودی برخی خواص.
    عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی

 

اخبار متناقض از امام جمعه این هفته

روزنامه دنیای اقتصاد صفحه 8

      پایگاه اطلاع رسانی هاشمی رفسنجانی نوشت: نماز جمعه این هفته توسط امام جمعه موقت تهران «آیت ا... هاشمی رفسنجانی» رییس مجلس خبرگان رهبری و مجمع تشخیص مصلحت نظام در روز جمعه بیست و سوم مرداد ماه اقامه خواهد شد.
    در همین حال رییس ستاد اقامه نماز جمعه تهران درباره اعلام امامت نماز جمعه این هفته تهران توسط هاشمی در سایت شخصی وی گفت: ستاد نماز جمعه تهران هنوز اطلاعی از خطیب این هفته نماز جمعه ندارد و طبق روال روز سه شنبه خطیب این هفته نماز جمعه به ما اعلام می شود. حجت الاسلام مسعود مرادی رییس ستاد اقامه نماز جمعه تهران اظهار داشت: انتخاب ائمه جمعه یک روال ترتیبی دارد، مگر اینکه موارد استثنایی پیش بیاید و این روال را دفتر مقام معظم رهبری و با نظر خود آقا تعیین می شود. وی افزود: دفتر مقام معظم رهبری هر هفته روز دوشنبه، سه شنبه به خود امام جمعه اعلام می کنند که این هفته نوبت شما است و به ستاد نماز جمعه هم اطلاع می دهند که ما به رسانه ها اعلام کنیم. مرادی در خصوص اعلام سایت رفسنجانی برای امامت نماز جمعه این هفته تهران اظهار داشت: شاید دفتر مقام معظم رهبری به ایشان اعلام کرده اند، ولی ما خبر نداریم و به ستاد نماز جمعه هم هنوز اعلام نشده است و هر وقت به ما اعلام کنند ما به رسانه ها اطلاع خواهیم داد. وی گفت: خبر رسمی امام جمعه تهران را ستاد برگزاری نماز جمعه تهران اعلام می کند و اگر دفتر مقام معظم رهبری به دفتر خطیب اعلام کرده برای وی رسمی است، ولی اعلام عمومی بر عهده ستاد اقامه نماز جمعه است. مرادی تصریح کرد: ستاد نماز جمعه هنوز اطلاعی از خطیب این هفته نماز جمعه ندارد و طبق روال روز سه شنبه خطیب این هفته نماز جمعه به ما اعلام می شود.

 


در گفت و گو با یک خبرگزاری اصولگرا :نماینده اصولگرای مجلس رفسنجانی را »اکبرشاه« خواند

 روزنامه آفتاب یزد  صفحه 2 

نماینده طبس، فردوس، بشرویه و سرایان در مجلس گفت که با عوامل اصلی اغتشاشات اخیر باید با قاطعیت برخورد شده و محاکمه شوند. به گزارش فارس، محمدکریم عابدی اظهار داشت: علی اکبر هاشمی رفسنجانی، سیدمحمد خاتمی و میرحسین موسوی، عضو مثلث اصلی اغتشاشات و صحنه گردان اصلی وقایع پس از انتخابات بودند و اعضای این مثلت باید هر چه سریع تر پاسخ اشتباهات شان را بدهند. عابدی گفت: کشور ایران بر مبنای سه هدف بزرگ استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی بنا شده که در راس آن، قانون اساسی و اصل ولایت مطلقه فقیه قرار دارد. وی ادامه داد: به رغم تلاش های دشمنان نظام، به یاری خدا این کشور در طول 30 سال به نحو مطلوب اداره شده است، به طوری که اکنون بهترین نوع دموکراسی در ایران وجود دارد. عابدی بیان داشت: هاشمی رفسنجانی که رئیس مجلس و دو دوره رئیس جمهور بود، در دولت به اصطلاح سازندگی در محرومیت زدایی از کشور هیچ گامی بر نداشت. وی هاشمی رفسنجانی را اکبرشاه خواند و دلیل این حرفش را تلاش هاشمی در پایان دوره دوم ریاست جمهوری اش برای افزایش دوران ریاست جمهوری عنوان کرد، به طوری که قصد داشت حکومتی مانند پادشاهی مصر ایجاد کند. عابدی یادآور شد: تئوری زیر سوال بردن انتخابات و شکل گیری اغتشاشات توسط هاشمی رفسنجانی شکل گرفته بود.

 

تفکر، تفکر، تفکرت مبارک

 روزنامه اعتماد صفحه 12

نویسنده: ابراهیم رها

   با توجه به اینکه اصلاح طلبان قبل از بازداشت نظراتی دارند که در زندان و بر اثر فرصت فراوان برای به فکر فرو رفتن طبعاً تغییر می کند و با توجه به اینکه در اثر این به فکر فرو رفتن ها محمدعلی ابطحی چاق که سهل است عبدالله مومنی لاغر هم 20 کیلو وزن کم می کند و با توجه به اینکه محمدرضا خاتمی که مدت کوتاهی در زندان فرصت فکر کردن داشته و هنوز قسمتش نشده فرصت بیشتری در اختیارش قرار گیرد، اخیراً در مصاحبه اش حرف هایی زده، من حرف های او را بعد از مشرف شدن به زندان و پیدا کردن فرصت کافی برای فکر و کاهش وزن برایتان پیش بینی می کنم.
    
    امروز: «وقتی من را دستگیر کردند حتی اجازه ندادند لباس های منزل را عوض کنم.»
    
    بعد از تفکر: به به، ای جان، دوستان و برادران خیلی برخوردشان خوب بود و تن من فراک کردند. به من گفتند: بین کراوات و پاپیون خودت یکی را انتخاب کن. چند تا مانکن هم جلوی من قدم می زدند، مثل این فشن ها کج کج راه می رفتند و به من می گفتند از مدل لباس های هر کدام خوشت می آید بگو می دهیم برایت بدوزند.
    
    امروز: «حرکت های مردم مسالمت آمیز است و ما هم در آن شرکت کردیم و به این مساله هم افتخار می کنیم.»
    
    بعد از تفکر: من حالم از این اغتشاشگران به هم می خورد. اگر این دفعه پایم به خیابان برسد با کله می گذارم وسط صورت شان. در راه رسیدن به اهداف از زیر زانو و کف گرگی هم دریغ نخواهم کرد.
    
    امروز: «ما جمهوری اسلامی خواه هستیم.»
    
    بعد از تفکر: ما حال مان از کلمه جمهوری به هم می خورد. این چه لغت مسخره یی است. این قرتی بازی ها یعنی چه که یک عده آدم که عین کاهو سبز هستند، بیایند رای بدهند و از این جور فضولی ها بکنند، من شخصاً در حال حاضر فقط یک انسان تفکرخواه هستم و برخوردها در این مدت که به من فرصت فراوان تفکر داده شد، خیلی خوب بود. اینکه 47 کیلو وزن کم کرده ام هم دلیلش این است که در محل نگهداری ما سونا و ماساژ هم فراهم بود. حالاماساژش یک مقدار سفت بود اما من باز هم تشکر می کنم،
    
    WWW. Ebrahimraha.com
    

 

/ 2 نظر / 14 بازدید
رضا (عشق من شبنم)

ديدي اي دل غم ِ عشـق دگر بار چه کرد چون بشد دلبـر و با يار ِ وفادار چه کرد؟ آه از آن نرگس ِ جادو که چه بازي انگيخت آه از آن مست که با مردم ِهشيار چه کرد؟ اشک ِ من رنگ ِ شفق يافت ز بي مهري يار طالع ِ بي شفقت بين که درين کار چه کرد؟ برقي از منـزل ِ ليلـي بدرخشيـد سحر وه که با خرمن ِمجنـون ِ دل افگارچه کرد؟ ساقيـا جام ِ مِيَـم ده که نگارنده ي غيب نيست معلوم که درپرده ي اسرارچه کرد؟ آن که پُـر نقش زد اين دايره ي مينـائي کس ندانست که درگردش پرگارچه کرد؟ فکر ِعشق،آتش ِ غم،در دل ِحافظ زد و سوخت يـار ِديرينـه ببينيد که با يار چـه کرد؟ [گل]

همراز

سلام دوست خوبم ممنون میشم بیای خونم ومطلب جدیدمو بخونی منتظرم