پشت پرده فیلترینگ گسترده در سراسر کشور

روزنامه اعتماد صفحه 2

   توضیح کوتاهی که اداره اخبار و رسانه های گروهی مجلس درباره مسدود شدن سایت های پارلمان منتشر کرد پشت پرده فیلترینگ گسترده اینترنت در روزهای اخیر را افشا کرد. بنابر این جوابیه «مسدود کردن سایت ها در راستای طرح مبارزه با مفاسد اجتماعی است که از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعمال شده است.» این توضیح پس از آن به دفتر برخی رسانه ها ارسال شد که مطبوعات و خبرگزاری ها روز گذشته از مسدود شدن سایت های اینترنتی برای نمایندگان خبر داده بودند.
    بنابر این گزارش ها نمایندگان مجلس در نخستین روزهای کاری خود متوجه شدند دسترسی به بسیاری از سایت ها برایشان مقدور نیست و بسیاری از آدرس های اینترنتی مسدود و این سایت ها از دسترس کاربران خارج شده است. البته این تنها نمایندگان نبودند که با سایت های فیلترشده در سال جدید مورد استقبال قرار گرفتند. از چند روز گذشته اعمال گسترده فیلترینگ دسترسی کاربران به سایت های پرشماری را غیرممکن ساخته و دامنه این اعمال محدودیت تا آنجا پیش رفت که فیلترشکن ها نیز مسدود و جست وجوی کلمه «فیلترشکن» نیز در جست وجوگرهای اینترنتی بلوکه شد. اگرچه هیچ منبع رسمی در این باره اظهارنظر نکرده است اما اداره اخبار مجلس در لابه لای جوابیه اش توضیح مختصری در این باره ارائه کرد. «فیلترینگ و مسدود کردن سایت ها در راستای طرح مبارزه با مفاسد اجتماعی است که از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از آغاز سال جدید نسبت به توزیع کنندگان کلان اینترنت اعمال شده است.» اعمال محدودیت های گسترده در استفاده کاربران از فضای اینترنتی در حالی تشدید می شود که در نخستین روزهای کاری بعد از تعطیلات نوروز خبرگزاری «الف» اعلام کرد واپسین روزهای اسفند ماه معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد با دعوت مدیران سایت ها بخشنامه یی از «نبایدهای انتخابات» را به آنان ابلاغ کرد و در فهرست بلندبالایی گوشی را دست سایت ها داد و ضوابط برخورد با خبرگزاری ها و سایت های متخلف را گوشزد کرد. در این راستا مرکز جرائم سازما ن یافته سایبری سپاه پاسداران طی پنج اطلاعیه در فاصله 20 روز از انهدام 90 سایت مستهجن و بازداشت گردانندگان آن خبر داد. این اطلاعیه ها همچنین درباره پروژه براندازی هلندی که به گفته سپاه از سوی برخی سایت ها دنبال می شد، هشدار داد. اندکی پس از هشدارها بود که نه تنها امکان دسترسی کاربران به برخی آدرس ها محال شد بلکه این فیلترینگ دامن پارلمان نشینان را گرفت. انتشار خبر اعمال محدودیت برای نمایندگان که از سوی برخی رسانه ها از سوی مجلس عنوان شده بود به توضیحی انجامید که پشت پرده فیلترینگ گسترده را افشا کرد.

 

خیانت پدرخوانده ها گریبان شما را رها نمی کند

روزنامه کیهان صفحه 14

نویسنده: عبدالحسین معتمدی

  نامزد گروه های مدعی اصلاحات همچنان سیاست طفره و توجیه را نسبت به مواضع عنادآمیز و ضد انقلابی حامیان اصلی خود در احزاب مشارکت و سازمان مجاهدین (انقلاب) در پیش گرفته است. موسوی دیروز طی نشستی با خبرنگاران در ایلام با پرسش خبرنگار روزنامه رسالت مبنی بر حمله احزاب مذکور به انقلاب و خط امام و علت حمایت آنها از نامزدی وی مواجه شد. به گزارش سایت قلم نیوز که از سوی حامیان موسوی و برای تبلیغات انتخاباتی راه اندازی شده، وی در پاسخ خبرنگار مذکور گفت: «نباید در پشت شعارهایی که می دهیم، محبوس شویم و باید وسیع تر فکر کنیم. چرا در مورد گروه هایی که از نظر قانونی رسمیت دارند، طوری صحبت می کنیم که انگار در مورد اسرائیلی ها حرف می زنیم؟ آیا مثلادر مورد مسایل همین استان ایلام به این نگاه می کنید که روی سینه افراد نوشته مشارکتی یا مجاهدین انقلاب یا اصولگرا و آبادگران؟ یا این که نگاه می کنید که نماز می خوانند و خدا را می پرستند؟ هر فرد سالمی که می خواهد درون این نظام فعالیت سیاسی کند، باید مرز خود را با افرادی که مخالف امام(ره)، رهبری و قانون هستند، مشخص کند اما آیا واقعاً کسانی را که با این وسعت متهم می کنید، این چنین هستند؟ خیر؛ من ذهن بسته شما را ندارم و ذهن بنده بسیار باز است».
    وی آنگاه مباحث عمیق بر سر دفاع از اصول انقلاب یا هجمه به آن را به بحث های جناحی فرو کاسته و می گوید: «مردم کشور ما برخلاف جناح های سیاسی که من به همه آنها ارادت دارم یک جور فکر نمی کنند و هم اصولگرا می توانند باشند هم اصلاح طلب هم می توانند در برابر توهین به مقدسات خود بایستند و هم در مقابل بستن دهان، روزنامه و توقیف نشریات». نامزد اصلاح طلبان درباره انصراف خاتمی و ابهام پیش آمده هم گفت: «بین من و آقای خاتمی مشکلی وجود ندارد و بنده شب گذشته هم در مجمع روحانیون خدمت ایشان بودم. بنده قبلاً هم اعلام کرده بودم حضورم در انتخابات در نهایت در مقابل خاتمی نخواهد بود و اگر ایشان تا آخرین روزهای انتخابات کنار نمی کشید در نهایت شاید منجر به عقب نشینی بنده می شد. بنده این را اعلام کرده بودم. آقای خاتمی در مقطعی صلاح دیدند براساس دلسوزی برای فضای ملی این تصمیم را گرفتند. بنده ادعا می کنم اکنون خاتمی یکی از پشتوانه های مهم عظمت و شکوه انتخابات دولت دهم خواهد بود».
    اظهار تجاهل و تغافل آقای موسوی نسبت به مواضع دو حزب مشارکت و مجاهدین در حالی است که شخص آقای خاتمی در آخرین سال ریاستش با اشاره به مواضع برخی از همین طیف های حاضر در اردوگاه اصلاح طلبان صراحتاً اعلام کرد صدای دشمن از این اردوگاه به گوش می رسد. سال گذشته نیز حجت الاسلام یونسی وزیر وقت اطلاعات در دولت خاتمی تصریح کرد من بارها به احزاب اصلاح طلب گفته بودم که شما می خواهید هم در دولت باشید و هم رفتار اپوزیسیون را پیشه کرده اید. این دو با هم قابل جمع نیستند.
    از سوی دیگر مواضع ضد انقلابی و ضد ارزشی طیف سازمان مجاهدین انقلاب اظهرمن الشمس است. مدتی پس از سخنان بهزاد نبوی مبنی بر اینکه برخی مواضع امام خمینی را نمی پسندیدم، هاشم آغاجری عضو دیگر مرکزیت سازمان در همدان، به هتاکی صریح علیه ساحت ائمه معصومین(ع) و مرجعیت پرداخت و تقلید مردم از مرجعیت شیعه را از جنس تقلید میمون دانست! که منجر به اعلام عدم مشروعیت این حزب افراطی از سوی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم (در زمان حیات آیت الله مشکینی) شد. سران سازمان در کنار سران حزب مشارکت نقش اساسی در به بن بست رساندن مجلس ششم، تعطیلی خدمتگزاری مجلس به مردم، صدور نامه های سرگشاده دشمن پسند، پیوند با گروهک های قسم خورده ضد انقلاب نظیر نهضت آزادی و همچنین اعمال فشار و خودکامگی در راستای تعطیلی انتخابات مجلس هفتم از سوی دولت داشتند که با موضع قاطع رهبر فرزانه انقلاب ناکام ماندند. طیفی از اعضای مجاهدین و مشارکت همچنین در تحریک و تشویق آشوب های خیابانی تیر ماه 78 نقش اساسی ایفا می کردند، روزهایی که عناصر ضدانقلاب به میدان آمده و خیال برشان داشته بود که می توانند انقلاب را سرنگون کنند. البته در تمام آن دوران آقای موسوی یا احساس خطر نکرده بودند یا اگر هم اندک احساسی در این زمینه داشتند، جرات نکردند اعتراضی بکنند تا اینکه با استقامت اصولگرایان ورق برگشت و فضا برای اظهارنظر کسانی چون ایشان نیز فراهم شد.
    طبیعی است که مسائلی از این دست ربطی به نماز خواندن مردم متدین ایلام یا سلایق این جناح و آن جناح ندارد و نمی توان هم از محبت مردم و اصولگرایی و اصلاح طلبی اصیل دم زد و هم با دشمنان باورها و اعتقادات و انقلاب همان مردم که بر سر اصول، اباحیت به خرج دادند و در قبال اصلاح گری خود سنگ راهند، ائتلاف کرد. برای مثال نمی توان دولت خدمتگزار را به خاطر رسیدگی به محرومان سرزنش کرد اما از مؤتلفان خود نپرسید ماجرای فروش گاز 230 دلاری به شرکت کرسنت به قیمت 17 دلار (14 برابر زیر قیمت) چه بود و چرا اتفاق افتاد؟ و... این رشته سر دراز دارد که به تدریج باید گشود و گفت تا معلوم شود مرز آن «باز اندیشیدن» کجاست؟ و آیا قرار است سوابق و حیثیت نخست وزیر دوران اول انقلاب به تاراج فرصت طلبانی برود که هیچ نسبتی با شعارها و آرمان های دیروزی ندارند و از آدم ها صرفاً به عنوان مهره و پل استفاده می کنند؟!

 

سیب زمینی سیاسی شد!

روزنامه جام جم صفحه 20

نویسنده: رضا رفیع

  در پی ساخت وساز شایعه زیرزمینی توزیع رایگان سیب زمینی بی رگ از سوی برخی دستگاه های دولتی و مشخصا 2 وزیر کابینه در پاره ای از نقاط کشور در راستای تبلیغات انتخاباتی؛ این شایعه واهی، کذب محض و یک حرکت تخریبی تبلیغاتی از جانب رقیب اصلاح طلب اعلام شد.
    مخالفان دولت نباید از هر چیزی ولو سیب زمینی برای زیر سوال بردن دولت استفاده کنند. همین شیوه سیاسی اگر تبدیل به مشی و مرام ثابت شود، فردا گریبان خود آنها را هم خواهد گرفت. اگر شایع کنند که مثلافلان جناح اصلاح طلب اقدام به توزیع رایگان بادمجان در میان مردم در راستای منافع سیاسی و حزبی خود کرده است، کار خوبی است؟... پس بیایید از هر وسیله ای برای تخریب همدیگر استفاده نکنیم.
    توضیحات شفاف دست اندرکاران را بشنویم و با حسن نظر برخورد نماییم و حمل به خیر نماییم اگر غرض و مرض خاصی نداریم.
      آموزش خوش بینی:
    «منم که دیده نیالوده ام به بد دیدن
    و بی خودی به سبیل بقیه خندیدن
    و یا برای رسیدن به قصد حزبی خود
    هزار سیب زمینی برای خود چیدن»
    وزیر محترم بازرگانی: چون تولید سیب زمینی اضافه بوده و سیب زمینی ها فاسد می شده است؛ اقدام به توزیع رایگان آن کرده ایم... (باید به هر شکلی، جلوی فساد را گرفت.)
    وزیر محترم جهاد کشاورزی: از اول سال 87 ما داریم سیب زمینی به کمیته امداد و بهزیستی می دهیم که توزیع کنند. حال دو تا آدم مریض در قضیه ای که به نفع مردم است، می آیند و کار را سیاسی می کنند... (خدا همه مریض های سیاسی را الساعه، شفای عاجل عنایت بفرماید)!
    نایب رئیس دوم کمیسیون بهداشت مجلس: این سیب زمینی هایی که در این چند ماهه توسط دولت توزیع می شوند بعضا به مصرف دام و طیور می رسد... (کلاس دام و طیور هم بالارفته؛ فرداست که این سیب زمینی را به صورت چیپس مصرف کنند)!
    ملاحظه فرمودید؟... وقتی که اغراض سیاسی در کار باشد، این طوری غیرمنصفانه عده ای از آب گل آلود ماهی می گیرند.
    خب پدرجان! وقتی که بنا به گفته سیب زمینی شناسان اجتماعی، نیاز کشور به سیب زمینی در حد 5 میلیون تن می باشد و در سال گذشته بحمدالله 6 میلیون تن سیب زمینی تولید شده است؛ حالاشما می فرمایید که این یک میلیون سیب زمینی اضافه بر سازمان را بنده های خدا، کوکوی سیب زمینی درست کنند؟ پس عقل و درک سیاسی کو؟...
      کوکوی فلسفی:
    آن هیات دولت که به گل زد پهلو
    در آن وزرا همی نهادندی رو
    دیدیم که بر کنگره اش یک شخصی
    بنشسته همی گفت که: کو کو، کوکو

 

/ 2 نظر / 10 بازدید
mohammad emamparast

سلام، ریال دیگر پول ایران نیست، در معاملات، دلار، ریال را جاگزین کرده. ناوهای امریکا آمدند از تنگه هرمز ردّ شدند و هیچ غلطی نکردیم. بمب اتمیمون هم به درد عمه مون میخوره و یک روز یا خودمون را خواهد کشت یا یک سری مسلمانان بی‌ گناه در اطراف اسرائیل را . فتنه را نابود کردیم. فحاشت را رونق دادیم.مواد مخدر و مشروبات در کشورمون بیشتر از خارج گیر میاید.‌ای کاش در جنگ مرده بودم تا امروز جلوی خانوادم شرمنده نبودم که من یکی‌ از باعثین آوردن این نظام به اصطلاح اسلامی بودم . گاهی وقت‌ها فکر می‌کنم انقلاب من ، اسلام من، امام من، بسیج من ، کجاست. قالیباف، علایی، شرم بر هر سه ما. میدونید من کی‌ هستم.فاعتبروا یا اولی الابصار.