نماز جمعه فردا و ...

روزنامه کیهان صفحه 2 

نویسنده: حسین شریعتمداری

  فردا نمازجمعه تهران به امامت آقای هاشمی رفسنجانی برپا می شود. نوبت ایشان بنا به دلایلی که نیاز چندانی به توضیح ندارد، چند هفته عقب افتاده بود و از سوی دیگر در حالی که نام امام جمعه موقت به روال همیشگی روزهای چهارشنبه هر هفته طی اطلاعیه ای از سوی ستاد نمازجمعه تهران اعلام می شود، این هفته خبر امامت جمعه آقای هاشمی رفسنجانی از روز یکشنبه هفته جاری روی خروجی خبرگزاری های داخلی و خارجی قرار گرفت و روزنامه های مدعی اصلاحات که تاکنون رغبت چندانی برای اعلام نام ائمه جمعه موقت تهران نداشتند، این بار خبر امامت جمعه آقای رفسنجانی را با آب و تاب و از چند روز قبل در صفحه اول خود جای داده و درباره آن به تحلیل و تفسیر نشستند. این واکنش غیرعادی نسبت به نمازجمعه این هفته و امامت آقای هاشمی رفسنجانی منحصر به سایت ها و روزنامه های مدعی اصلاحات نبود، بلکه بسیاری از رسانه های بیگانه و خبرگزاری های خارجی نیز بخش قابل توجهی از تفسیرهای خبری خود درباره ایران را به نمازجمعه این هفته تهران و امامت آقای هاشمی رفسنجانی در آن اختصاص دادند.
    خبرگزاری های خارجی، سایت های ضدانقلاب و شبکه های ماهواره ای فارسی زبان و برخی از سایت ها و روزنامه های مدعی اصلاحات در تفسیرها و تحلیل های خود پیرامون نمازجمعه این هفته تهران روی دو نکته تمرکز ویژه ای داشته اند، فراخوان مجموعه مخالفان دولت و مخالفان نظام به حضور در نمازجمعه و توصیه به آنها برای سردادن شعارهایی علیه انتخابات و در صورت ممکن علیه نظام.
    برخی از رسانه های یاد شده با اشاره به حمایت آقای هاشمی رفسنجانی از نامزد شکست خورده جبهه اصلاحات و ناکامی دشمن در آشوب های خیابانی بعد از انتخابات، از نمازجمعه این هفته تهران به عنوان یک «فرصت» برای ابراز وجود یاد کرده و هواداران را به حضور چشمگیر و طرح شعارهای ساختارشکن-بخوانید شعارهای دیکته شده محافل بیرونی- دعوت کرده اند.
    در این میان چند سایت خبری نظیر ایران گلوبال، گویانیوز، سایت وزارت خارجه اسرائیل و... که وابستگی خود به سازمان های اطلاعاتی قدرت های بیگانه را انکار نمی کنند نیز، کوشیده اند برخی از آداب نمازجمعه، نظیر دو رکعت بودن آن، قنوت قبل از رکوع در رکعت اول و قنوت بعداز رکوع در رکعت دوم و... را که با نمازهای دیگر متفاوت است به هواداران آموزش بدهند. جالب آن که یکی از این سایت ها «قنوت» را با «غ»! و دیگری رکوع را «رکو»! نوشته است. یک سایت ضد انقلاب که مرکز آن در لس آنجلس است نامه یکی از مراجعه کنندگان سایت را بازتاب داده که می نویسد؛ باید به جمهوری اسلامی آفرین گفت که اول ما را به فریاد الله اکبر که شعار شناخته شده این رژیم است وادار کرد و حالاما را به نمازجمعه که آن هم پایگاه رژیم است دعوت می کند و شما - خطاب به سایت مزبور- مثل... نشسته اید و فریب رژیم اسلامی را می خورید!
    گفتنی است برخی از اخبار و گزارش های موثق از تلاش گسترده اعضای ستاد یکی از نامزدهای اصلاحات در فراهم آوردن تسهیلات لازم!! برای اعزام افراد به نمازجمعه فردای تهران حکایت می کند و...
    و اما، توده های عظیم مردم و خیل گسترده حزب الله که بارها فداکاری و پاکبازی خود در راه اسلام و انقلاب را به نمایش گذارده اند، اگرچه از آقای هاشمی رفسنجانی گلایه های برحق و قابل توجهی دارند ولی با توجه به آنچه شرح آن گذشت، نباید نمازجمعه فردای تهران را خالی بگذارند. حضور توده های عظیم مردم وفادار و فداکار مثل همیشه توطئه های دشمن که این بار قرار است به نمازجمعه کشیده شود! را ناکام می گذارد، اما در حضور فردا بایستی به دو نکته ضروری توجه داشت؛
    1- یک خبر کاملاموثق حاکی از آن است که فردا عده ای قصد تحریک و نهایتا ایجاد درگیری در نماز جمعه- ولو درگیری لفظی- دارند. و حتی شنیده شده که قرار است افرادی با ظاهر حزب اللهی زمینه این تحریک و درگیری را فراهم آورند. بنابراین نمازگزاران جمعه باید توجه داشته باشند که به هیچ وجه فریب این ترفند را نخورند و کسانی را که احتمالاشعارهای تفرقه انگیز می دهند، طرد کرده و از خود برانند.
    2- حضور فردا بایستی تابلوی روشن و شناسنامه کاملاآشکاری داشته باشد تا دیگران نتوانند آن را به نفع اهداف سوء و انگیزه های ضدانقلابی خود مصادره کنند، اما چگونه؟
    جمعیت بایستی هویت ولایی و انقلابی خود را به صراحت ابراز کرده و بر آن تاکید بورزد. بهترین راه کار برای این منظور، سردادن شعارهای قاطع و بلند با مضمون پیروی کامل از رهبر معظم انقلاب است شعارهایی نظیر؛ «ما اهل کوفه نیستیم، علی تنها بماند»، «خونی که در رگ ماست، هدیه به رهبر ماست»، «ما همه سرباز توئیم خامنه ای، گوش به فرمان توئیم خامنه ای» و...
    باید توجه داشت که به شدت از طرح شعارهای تفرقه انگیز خودداری شود چرا که دشمنان در پی تبدیل نماز وحدت آفرین جمعه به صحنه تفرقه و درگیری و نهایتا مظلوم نمایی به نفع فتنه انگیزان هستند.
    و اما، سخنی نیز با خطیب محترم جمعه تهران در میان است. اگرچه آقای هاشمی رفسنجانی از دولت آقای احمدی نژاد - به هر علت که این وجیزه جای آن نیست - دل خوشی ندارند ولی جماعتی شناخته شده و بدسابقه در رخدادهای ماجراجویانه بعد از انتخابات اخیر به بهانه مخالفت با احمدی نژاد، علیه برخی از مبانی شناخته شده و بنیادین اسلام و نظام اسلامی دست به آشوب زده بودند. بدیهی است این جماعت بدنام که آشکارا از حمایت بیگانگان نیز برخوردار بودند به هیچوجه در جمع 13میلیونی کسانی که به احمدی نژاد رای نداده اند قابل شمارش نیستند. آن 13 میلیون در مجموعه 40 میلیونی مردم شریف ایران قرار دارند، هر چند که با 25 میلیون دیگر اختلاف سلیقه داشته باشند، بنابراین از آقای هاشمی رفسنجانی که نشان داده اند در تحلیل مسائل سیاسی ناتوان نیستند، انتظار آن بود که علیه آشوبگران و غائله آفرینان با صراحت موضع گیری کرده و اقدامات غیرقانونی و فتنه انگیزانه آنان - که دیگر ربطی به این دولت و آن دولت نداشت - را محکوم کنند. محکومیت این عده، ترجمان روشنی از احترام به قانون و تجلیل از حضور حماسی و 85 درصدی مردم با شرکت 40 میلیونی در انتخابات 22 خرداد بود. حماسه ای که پیوند جمهوریت و اسلامیت را در بالاترین مقیاس ممکن به نمایش گذاشته و دشمنان تابلودار اسلام و انقلاب و امام(ره) را به حیرتی آمیخته با حسرت و تعجبی توام با غضب روبرو کرده بود و...
    اکنون، اما انتظار مردم از جناب هاشمی رفسنجانی آن است که به عنوان خطیبی توانا در نماز جمعه فردا، با سخنان خود از قلوب مردم گلایه زدایی و از اذهان آنان رفع ابهام کنند و طمع دشمنان درباره ایشان را که به یقین خام است، ناکام بگذارند.

مردم، مشتاق خطبه های ولایتمدارانه در نماز جمعه هستند

 روزنامه ایران صفحه 3 
    حجت الاسلام والمسلمین محمدحسین رحیمیان نماینده مقام معظم رهبری در بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه ستون خیمه انقلاب و نظام که همه رهروان راه امام(ره) را پوشش می دهد، مقام ولایت و رهبری است، تاکید کرد: قطعاً همه مردم خوب ایران که به تعبیر امام از مردم صدر اسلام هم بهتر هستند ملتزم به کلمه به کلمه رهنمودهای مقام معظم رهبری هستند.
    وی همچنین تصریح کرد: همه اطمینان داریم که این ملت بزرگ و وفادار به اسلام در سایه رهنمود های مقام معظم رهبری و سخنان امیدبخش آقای هاشمی با هوشیاری کامل و همیشگی خود آرزوی خام دشمنان ملت و کشور را در جهت آشوبگری و اخلال در نظم وحدت جامعه با ناکامی روبرو خواهند کرد و سنگر نمازجمعه تفسیر عینی «کانهم بنیان مرصوص» را متجلی خواهند کرد.
    هاشمی در نماز جمعه، همگان را به حرکت در مسیر قانونی دعوت کند
    همچنین رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها گفت: امید است هاشمی رفسنجانی فصل الخطاب بودن فرمایشات مقام معظم رهبری را مورد تاکید قرار داده و با تکیه بر منطق قوی و مبانی موردنظر ایشان، همگان را به پذیرفتن قانون و حرکت در مسیر قانونی دعوت کند.
    حجت الاسلام والمسلمین محمد محمدیان در گفت و گو با فارس با بیان این که خارج شدن از ساختار قانونی نظام و بدعت آفرینی به نفع هیچ جریانی نیست، ادامه داد: در این چند هفته اخیر مردم چنگ و دندان دشمنان پرکینه انقلاب در خارج از مرزها را مشاهده کردند و اکنون انتظار می رود که نیروهای دلسوز نظام در جهت مایوس کردن دشمنان گام بردارند.
    تلاش برای آغاز پروژه «مظلوم نمایی»
    با وجود تبلیغات بسیار برای حضور موسوی و خاتمی در کنار هاشمی در نماز جمعه تهران، اما تجربه نشان داده که نمازگزاران اجازه بهره برداری های تبلیغاتی از نماز جمعه نخواهند داد. نماز جمعه 29 خرداد، سیل عظیم جمعیت با تصاویر رهبر انقلاب و رئیس جمهور، عظیم ترین نماز جمعه تاریخ انقلاب را رقم زد؛ لذا به نظر میرسد با توجه به واکنش های اعتراضی مردم متدین علیه موسوی در مجامع مذهبی، این بار استراتژیست های افراطی حامی موسوی ترجیح می دهند تا برای تحریک احساسات حامیان دلسرد شده وی، تاکتیک «مظلوم نمایی» را به کار گیرند.
    براین مبنا لازم است تا موسوی یا خاتمی و یا هر دو با حضور در جمعیت نمازگزاران جمعه که اکثریت قریب به اتفاق آنها به رفتارهای ساختارشکنانه این دو در روزهای اخیر معترضند، آنها را علیه خود تحریک کنند و به این واسطه پروژه ای شبیه آنچه حجاریان در نماز جمعه تابستان 77 در تهران و با استفاده از مهره ای چون «امیرفرشاد ابراهیمی» درباره نوری و مهاجرانی به اجرا درآورد، را اجرایی کنند.
    این پروژه پس از اجرا در روز جمعه از سوی رسانه ها پیگیری و زمینه برای تحریک دوباره حامیان فراهم خواهد شد. و در نهایت اگر چه دستگاه های ذیربط امنیتی و انتظامی حساسیت ویژه ای برای برگزاری منظم نماز جمعه فردا را دارند اما تهدید برخی گروه های ضد انقلاب و بعضاً تروریستی برای تهدید نماز جمعه که نماد همبستگی مردم ایران به شمار می رود، مدنظر بوده است.   

 

پسر صفارهرندی: موسوی و خاتمی روز جمعه کتک می خورند

روزنامه اعتماد ملی  صفحه 4 

   سجاد صفار هرندی، پسر وزیر ارشاد اسلامی در وبلاگ شخصی خود با اشاره به احتمال حضور موسوی و خاتمی در نماز جمعه این هفته که به امامت هاشمی رفسنجانی اقامه خواهد شد، آنها را تهدید کرده است که اگر در نماز جمعه بیایند، شک نکنید که برای تکرار ماجرای فحش و کتک خوردن عبدالله نوری و مهاجرانی در تابستان ۷۷ آمده اند.او همچنین کسانی را که می خواهند در نماز جمعه این هفته شرکت کنند نماز اولی خواند. متن کامل مطلب سجادصفارهرندی به این شرح است: »جمعه این هفته تهران نیستم ولی اگر بودم مثل همه رفقا حتما به نماز جمعه می رفتم. مدتهاست که نماز جمعه های به امامت آقای هاشمی را شرکت نکرده ام ولی این بار ماجرا متفاوت است. می دانم که در این چند روز بحث داغ محافل و گعده های بر و بچه های حزب اللهی همین موضوع و مهم تر از آن احتمالات مختلف و شعارها و حضور موسوی و خاتمی خواهد بود. اگر موسوی و خاتمی به نماز جمعه بیایند شک نکنید که برای تکرار ماجرای فحش و کتک خوردن عبدالله نوری و مهاجرانی در تابستان ۷۷ آمده اند و وقتی که به این نیت آمده اند معلوم است که این اتفاق نباید بیفتد! همچنان که با شعار های تند و غیرعقلانی نباید فرصت مظلوم نمایی و خود بهشتی بینی به کسی داده شود. حتی اگر محتوای خطبه ها بد بود که بعید است نباشد. فقط به نظرم دو اتفاق لازم است بیفتد. اول اینکه در صورت حضور نماز اولی ها (بر وزن رای اولی ها) هر گونه لودگی و خودشیرینی باید میان موج خروش حزب الله مضمحل و منحل شود. دوم اینکه همان شعار های همیشگی باید به گونه ای ادا شود که معنای اصیل و حقیقی اش بیش از پیش مفهوم شود. این هفته در نماز جمعه شعار هایی که عمری است سر می دهیم و مشت هایی که عمری است بر سقف آسمان می کوبیم معنادارتر از همیشه است. ما اهل کوفه نیستیم... درباره اعاده نماز هم نمی دانم بحث فقهی و رساله ای اش چیست. اگر دلی باشد که به دل خودتان مربوط است. به نظر من که لازم نیست. نه هیچ کدام از ما خاک پای قنبر، غلام wحیدر کرّار (ع) می شویم و نه آن دیگران در بدکاری و بدعهدی به گرد پای پادو های دشمنان فاطمه زهرا (س) می رسند... تا به حال نشنیده ام که مولارکعتی از نماز های آن 25سال را اعاده کرده باشد! والله اعلم.«

 

جان باختن 168 ایرانی در سقوط توپولف روسی

 روزنامه آفتاب یزد  صفحه 1 

  بار دیگر یک فروند هواپیمایی در اختیار هواپیمایی کشورمان که از نوع توپولف روسی بود سقوط کرد و در یک لحظه،168 نفر از هموطنان جان باختند. این هواپیما که از تهران عازم ایروان پایتخت ارمنستان بود 153مسافر و 15خدمه پرواز داشت که همگی آنها در این حادثه قربانی شدند. اعضای تیم ملی جودوی نوجوانان نیز در میان قربانیان این سانحه هستند. پس از سقوط هواپیما، گمانه زنی های مختلفی در مورد علت سقوط انجام شد. اما به دلیل پیدا نشدن جعبه سیاه، تاکنون دلیل مشخصی برای سقوط اعلام نگردیده است. همچنین هنوز گزارشی از تماس احتمالی خلبان با برج مراقبت و گزارش نقص یا سانحه قبل از سقوط منتشر نشده و به همین جهت موجب گمانه زنی هایی در مورد علت اصلی یا عوامل جانبی سقوط شده است.
    با بررسی علل، از بروز حوادث مشابه جلوگیری کنید
       رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پی سانحه سقوط هواپیمای مسافربری، در پیام تسلیتی آورده است: سانحه دلخراش سقوط هواپیمای مسافربری که منجر به کشته شدن جمعی از هموطنان عزیزمان شد موجب تاسف و تالم عمیق گردید. اینجانب مصیبت وارده را به خانواده ها و بازماندگان محترم عزیزان جان باخته تسلیت گفته، از درگاه خداوند متعال برای از دست رفتگان علو درجات و برای بازماندگان صبر و اجر مسئلت می نمایم. امیدوارم مسئولان مربوطه با بررسی علل سقوط این هواپیما و به کارگیری تمام توان از بروز حوادث مشابه جلوگیری به عمل آورند.
    ابراز همدردی اتحادیه اروپا با خانواده های قربانیان سقوط هواپیمای ایرانی
     سوئد که هم اکنون ریاست اتحادیه اروپا را در اختیار دارد در پیام تسلیتی اعلام کرد: دولت [سوئد] همدردی عمیق خود را با خانواده ها و دوستان کسانی که در این حادثه کشته شده اند اعلام می کند. به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، همچنین در بیانیه ای جداگانه، "خاویر سولانا " مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز اعلام کرد: مایل هستم تا همدردی صادقانه خود را با خانواده های قربانیان این حادثه غم انگیز و دولت ایران اعلام کنم. در حادثه سقوط یک هواپیمای ایرانی در نزدیکی قزوین تمامی 168 سرنشین آن جان باختند.
    سفر کارشناسان روس برای تحقیق درباره سقوط هواپیما به ایران
     به گزارش یک خبرگزاری روس به دنبال سقوط هواپیمای مسافربری شرکت هواپیمایی کاسپین در حومه قزوین ،"کمیته هواپیمایی بین دولتی" که مقر آن در مسکو است، گروهی از کارشناسان خود را برای تحقیق درباره علت سقوط هواپیما به ایران روانه می کند. " کمیته هواپیمایی روسیه"، اعلام کرد گروهی از کارشناسان خود را برای تحقیق در باره علت سقوط هواپیمای مسافربری توپولف-154 تشکیل داده و این گروه برای شرکت در تحقیقات سقوط هواپیما عازم ایران می شوند.ریاست این گروه بر عهده گئورگی یاچمن اف خلبان صاحب عنوان روسیه خواهد بود.
    یک نماینده مجلس در سانحه سقوط هواپیمای کاسپین جان باخت
 "   لون داوودیان" که در دوره ششم مجلس نمایندگی ارامنه شمال کشور را به عهده داشت در سانحه سقوط هواپیما در قزوین جان باخته است.یوناتن بت کلیا نماینده آشوری ها و کلدانی ها در مجلس هشتم با اعلام این خبر به ایرنا، اظهار داشت که هنوز خبر دقیقی از اینکه وی به همراه خانواده اش در این پرواز حضور داشته در دست نیست.داوودیان در رشته روانشناسی تخصص داشت و در ششمین دوره مجلس یکی از 5 نماینده اقلیت های مذهبی بود. وی همچنین ریاست مجمع نمایندگان ارامنه تهران را بر عهده داشت.

 

دلجویی میرحسین از خانواده سهراب اعرابی

روزنامه اعتماد  صفحه 1 

   میرحسین موسوی همانند دوران انتخابات در کنار همسرش زهرا رهنورد، سه شنبه شب هفته جاری دقایقی را میهمان خانواده «سهراب اعرابی» بود: جوان 19ساله یی که پس از راهپیمایی میلیونی آرام و مسالمت آمیز حامیان مهندس موسوی در روز 25 خرداد، جان خود را از دست داده است.یکی از دو کاندیدای اصلاح طلبان در انتخابات ریاست جمهوری دهم که به همراه مهدی کروبی و حامیان پرشمار خود به نتایج اعلام شده از سوی ستاد انتخابات کشور دولت نهم معترض هستند، ساعت 30/9 سه شنبه شب برای ابراز همدردی و اعلام مراتب تاسف و تالم خود به همراه رهنورد به منزل اعرابی ها در شهرک آپادانا رفتند و میرحسین با دیدن تاثر مادر «سهراب» تاکید کرد: «اجازه نخواهم داد خون این جوانان پایمال شود.» میرحسین که با حالی متاثر به سخنان خانم فهیمی گوش فرا می داد، سخنان کوتاهی را نیز ایراد کرد. نخست وزیر محبوب امام و ملت در دوران دفاع مقدس از یک «راه بی برگشت» سخن گفت: «ان شاءالله این راه پی گرفته شود و همه ما در این مسیر به پیش رویم. این یک راه بی بازگشت است. ما باید فضای امنی برای جوانان مان فراهم کنیم.» کاندیدای اصلاح طلبان در انتخابات، «سهراب» را یک نماد دانست و تاکید کرد: «خانواده های آسیب دیده زیادی هستند که بعضی را می شناسیم و بعضی را نمی شناسیم که به دنبال بچه های خود هستند.»موسوی در ادامه این دیدار به خانواده اعرابی اطمینان داد در پیگیری ماجرای شهادت سهراب و سایر شهدای درگیری های اخیر در کنار آنها خواهد ماند و خانواده های داغدار را تنها نخواهد گذاشت. نکته جالب توجه اما این بود که اهالی محل که از حدود یک ساعت قبل، از حضور میرحسین و رهنورد در خانه اعرابی ها مطلع شده بودند به بستگان و دوستان خود خبر داده و ازدحام جمعیت به حدی شد که امکان گفت وگوی طولانی میان میرحسین و خانواده اعرابی میسر نشد.مردم در مقابل منزل سهراب با سر دادن شعار «یا حسین، میرحسین» و «موسوی، موسوی حمایتت می کنیم»، ضمن اعلام حمایت خود از میرحسین موسوی از کاندیدای خود خواستند نگذارد حقوق معترضان و ملت ایران پایمال شود.میرحسین موسوی پیش از این نیز با خانواده یکی دیگر از کشته شدگان در ناآرامی های تهران دیدار و از آنها دلجویی کرده بود.سهراب اعرابی جوان 19ساله یی از حامیان میرحسین بود که پس از راهپیمایی مسالمت آمیز روز 25 خرداد، در میان هفت نفری بود که حوالی میدان آزادی مورد اصابت گلوله قرار گرفت.وی همان روز جان خود را از دست داده و آن گونه که مادرش گفته، جسد وی چهار روز بعد یعنی 29 خرداد به پزشکی قانونی تهران تحویل شده است. آن گونه که پروین فهیمی مادر سهراب به بی بی سی گفته خانواده سهراب تا پیش از مطلع شدن از مرگ فرزندشان در روز بیستم خرداد گمان می کردند وی در زندان است: «به تمام مراکز قانونی که مراجعه کردم احتمال این را داده بودند که صددرصد در اوین است و برخی (نهادهای قانونی) تاکید کردند فرزندم در بندهایی زندانی است که ما دسترسی نداریم.»او درباره نحوه اطلاع از مرگ فرزندش که قرار بوده در کنکور سراسری امسال شرکت کند نیز گفته شکایتی را در آگاهی تهران به ثبت رسانده مبنی بر اینکه سهراب مفقود شده است. از او می خواهند برای شناسایی عکس ها به آگاهی برود و وی در آنجا از میان عکس های دیگر توانسته عکس جسد فرزند خود را شناسایی کند.فهیمی عضو گروه مادران صلح - جمعی از فعالان زنان که برای ترویج صلح در ایران و جهان گرد هم آمده اند - بوده و در روز خاکسپاری سهراب نیز جمع زیادی از دوستان وی و اعضای نهادهای مدنی حضور داشتند. پیکر او در روز بیست و دوم تیر در بهشت زهرا(س) به خاک سپرده شد.پروین فهیمی در حالی در کنار سایر خانواده های آسیب دیده در جریان اعتراضات به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری دهم اعلام کرده «موسوی همراه ماست و نمی گذارد حقوق ما پایمال شود» که برخی رسانه های حامی دولت و چند روزنامه تندرو مشهور مدتی است با کلید زدن برخی جریان سازی ها، تلاش می کنند سوء مدیریت برخی در مواجهه با اعتراضات را به موسوی، خاتمی و کروبی نسبت دهند و البته به طور خاص تر انگشت اتهام را به سوی «میرحسین» گرفته اند. استقبال پر شور بخش های مختلف مردم، نخبگان و فعالان سیاسی از تشکیل جبهه سیاسی مهندس موسوی در کنار ابراز احترام خانواده های آسیب دیدگان و بازداشت شدگان اخیر به «میرحسین»، از دید صاحب نظران به معنای بی ثمر بودن پروژه «حمله» به مهندس موسوی ارزیابی شده است. مهدی کروبی نیز اوایل هفته جاری به دیدار خانواده های مصطفی تاج زاده، سعید حجاریان، محسن امین زاده، شهاب الدین طباطبایی، هنگامه شهیدی و محمد قوچانی رفته و از پیگیری های خود جهت تعیین وضعیت و آزادی فعالان اصلاح طلب خبر داده بود.
    حضور مهدی کروبی در خانه سهراب
       دیگر کاندیدای اصلاح طلبان در انتخابات ریاست جمهوری دهم نیز شب گذشته برای تسلای خاطر خانواده سهراب راهی منزل آنها شد و نسبت به این اتفاق ابراز تاسف کرد. مهدی کروبی ابتدا از فعالیت ها و علاقه های سهراب اعرابی پرسید و اطلاعات کاملی در خصوص وی به دبیر کل حزب اعتماد ملی داده شد که شیخ را متاثر ساخت. او در سخنان کوتاهی، از نحوه برخورد با اعتراضات مردمی و فعالان سیاسی اصلاح طلب انتقاد کرد و کشته شدن سهراب را تاسف برانگیز خواند:«انتخاباتی برگزار شد که مردم نسبت به نتیجه آن معترض بودند و با برگزاری راهپیمایی آرام خواهان احقاق حق خود بودند ولی متاسفانه عده یی به گونه یی دیگر پاسخ اعتراضات مردم را دادند ولی آیا باید پاسخ اینگونه داده می شد؟»همچنین نزدیکان خانواده اعرابی از دیدار سه شنبه شب علی شکوری راد عضو شورای مرکزی حزب مشارکت و از اعضای ستاد مهندس موسوی در انتخابات خبر دادند. برخی از فعالان اجتماعی حقوق زنان، تشکل های دانشجویی دموکراسی خواه و قشرهای مختلف مردم نیز برای ابراز همدردی و تاکید بر تداوم مسیر در کنار کاندیداهای معترض و رهبران اصلاحات به دیدار خانواده اعرابی رفتند.
    

 

/ 1 نظر / 10 بازدید
امین

با درود. باید گفت دست مریزاد ! خمهء اخبار را یکباره و در یک پست آوردید و خیال ما را هم راحت کردید. اما این آقایان ِ برادران ِ بسیجی نما، اگر خود خامنه ای هم این روزها بگوید اصلاحاتی لازم است، دم خورشید کبابش میکنند، هاشمی که جای خود دارد. سبز باشید و چون سرو !