در دولت نهم خانه های گلی روستاییان به < بتُن آرمه > تبدیل شد

روزنامه آفتاب یزد صفحه 2

   مشاور رئیس جمهور در امور روحانیت گفت: همت عالی و تلاش و اراده راسخ محمود احمدی نژاد و دولت نهم بسیاری از مشکلات کشور را حل کرد. به گزارش ایرنا، محمدناصر سقای بی ریا در جلسه طلاب وفضلای استان کهگیلویه و بویراحمد درمسجد اهل بیت (ع) قم اظهارداشت: دولت با همت وتلاش خود تمام این مشکلات را بر طرف کرد و تمام خلاءهای ناشی از محرومیت را پر نمود و دره هایی را که تنها از تبعیض پر شده بودند به فضای مناسب برای خدمت به مردم تبدیل کرد و همین تلاش و همت و عزم راسخ است که احمدی نژاد را از رئیسان جمهوری دیگر متمایز می سازد. وی ادامه داد: این دولت بحق دارای یک همت عالی واراده تاثیر گذار است و توانسته تمام سازمان ها و نهادهای کشور را تحت تاثیر این همت عالی خود قرار دهد که آمار رسمی وزارتخانه های مختلف گویای این حقیقت است. مشاور رئیس جمهور در امور روحانیت تصریح کرد: متوسط کارهای اجرایی که در این دولت انجام شده 600 درصد نسبت به زمان مشابه در سال گذشته خود رشد کرده یعنی 6 برابر شده که البته در بعضی از بخش ها این آمار تا 20 الی 30 برابر هم ارتقا یافته و با حداقل تقسیم وجمع بندی های صورت گرفته تاکنون در این دولت بیش از 6 برابردر همه بخش ها کار صورت گرفته است. وی با اشاره به اقدامات گسترده دولت نهم افزود: بسیاری از روستاهای ما که ازحداقل امکانات زندگی بی بهره بودند و حتی خانه های آنان همچنان از خشت وگل بود با تسهیلات اختصاص یافته ازسوی دولت نهم این خانه های گلی به خانه های بتون آرمه تبدیل شده اند. سقای بی ریا در ادامه به طرح دیدگاه های دولت نهم پرداخت وافزود: دولت نهم به روحانیت همواره توجه داشته و آن را منشا کارهای خوب می داند و معتقد است باید اقتصاد کشور را بسازیم نه با فرمول های غربی بلکه این امر باید با کمک اندیشه های تابناک روحانیت محقق شود. وی ادامه داد: هیئت دولت وهیئت وزیران خود را حلقه وابسته به مراجع می دانند اما به ناچار در مسائل اجرایی تابع امر رهبر معظم انقلاب هستند.

 

میر حسین موسوی : زمان انقلاب فرهنگی مسوولیتی نداشتم

 روزنامه دنیای اقتصاد  صفحه 2 

   چند روز پیش عبدالکریم سروش با انتشار مقاله ای خواستار روشن شدن نقش میرحسین موسوی در انقلاب فرهنگی شده بود که البته میرحسین در سخنرانی خود در دانشگاه زنجان به آن پاسخ داده است.
    به گزارش پایگاه خبری جمهوریت، میرحسین موسوی در دانشگاه زنجان گفت: من در زمان انقلاب فرهنگی هیچ مسوولیتی نداشتم و هنوز نخست وزیر هم نشده بودم؛ اما در آن دوران با توجه به شرایط کشور و دستور حضرت امام افرادی چون شهید باهنر، شمس آل احمد، سروش و تعدادی دیگر مامور این مساله شدند. وی در واکنش به سوال دانشجویان در این زمینه تاکید کرد: سوالات شما به عنوان یک دانشجو باید دقیق و مبتنی بر واقعیات تاریخی باشد؛ اما به هر صورت من واقعا ارتباط موضوع انقلاب فرهنگی با خودم را حس نکردم و در این باره هیچ سند و مدرکی هم وجود ندارد. نامزد دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از دانشجویان خواست تا با مطالعه دقیق تاریخ انقلاب با کتاب ها و نوشته های حضرت امام (ره) شخصیت ایشان را معرفی کنند.

 

فقیرترین نامزد معلوم شد!

روزنامه کیهان  صفحه 2

    معاون خاتمی در زمان ریاست جمهوری وی از فعالیت روزنامه دانشگاه آزاد در خدمت ستاد انتخاباتی میرحسین موسوی خبر داد.
    ابطحی با اشاره به راه اندازی روزنامه های کلمه سبز و اندیشه نو از سوی ستاد موسوی نوشت: «همچنین روزنامه فرهیختگان که قبلاپشتیبانی فنی و تخصصی دانشگاه آزاد را بر عهده داشت قرار است به عنوان یک روزنامه سراسری انتشار یابد که اگرچه در ظاهر احتمالابی طرف خواهد بود ولی به دلیل حمایت ضمنی آقای هاشمی رفسنجانی و دانشگاه آزاد از آقای موسوی این روزنامه چتر حمایتی از ایشان را در انتخابات خواهد داشت.»
    گفتنی است برخی مقامات و روسای دانشگاه آزاد سرویس های ویژه ای را برای ستاد آقای موسوی ارائه می کنند و در کنار آن محدودیت های جدی برای سخنرانان حامی احمدی نژاد ایجاد می کنند. تدارک 3 روزنامه انتخاباتی از سوی ستاد نامزد احزاب 3 قلو که علی القاعده هزینه گسترده ای به همراه دارد، با اظهار محرومیت و قناعت و زهد و فقر از سوی همین طیف همراه شده و آنها مکرر می نالند که پول نفت کجا رفت، امان از دل مردم مستضعف و...! مثل آن شاگردی که در انشای خود درباره فقر نوشته بود: ما فقیریم، مستخدم های خانه ما همه فقیرند، سرآشپزهایی که در خانه ما کار می کنند مستضعفند، راننده های ما فقیرند، باغبان های خانه ما همه در فقر به سر می برند و...

 

آمار متناقض چهار دستگاه دولتی در مورد یک میلیارد دلار گم شده

 روزنامه اعتماد صفحه 4 

نویسنده: صبا آذرپیک

  تلاش کابینه دولت نهم برای خاتمه دادن به غائله یک میلیارد دلار بی نتیجه ماند و دیوان محاسبات کل کشور اعلام کرد چهار نهاد دولتی آمار و گزارش ضد و نقیضی دادند که قانع کننده نیست در حالی که در سه هفته گذشته حامیان دولت در مجلس تلاش کردند به ماجرای سرنوشت نامعلوم یک میلیارد دلار از بودجه کشور پایان دهند و حتی اظهاراتی مبنی بر «اشتباه دیوان محاسبات» مطرح شد، اما دیروز دیوان محاسبات کل کشور رسماً اعلام کرد همچنان مصر هستند که تکلیف این پول از بیت المال مشخص نیست.
    این در حالی است که علی لاریجانی و برخی از نمایندگان نزدیک به وی در این مدت به خاطر پیگیری ماجرای یک میلیارد دلار گم شده تحت فشار بودند. گرچه لاریجانی به دیوان محاسبات و کمیسیون برنامه و بودجه مجلس دستور پیگیری این ماجرا را داده بود اما رایحه خوش خدمتی های مجلس، رئیس مجلس و دیوان محاسبات را متهم به سیاسی کاری و ارائه اطلاعات غلط به مردم کردند.
    اما «سکوت» معنی دار علی لاریجانی و رحمانی فضلی چندان دوام نیاورد و دیروز اعلام شد چهار نهاد «بانک مرکزی»، «شرکت ملی نفت»، «خزانه داری کل» و «وزارت امور اقتصادی و دارایی» پاسخ ها و آمار ضد و نقیضی را به دیوان محاسبات دادند. معاون حقوقی و پارلمانی دیوان محاسبات دیروز به ایلنا خبر داد وزیر اقتصاد دولت نهم سریعاً موضوع را سیاسی و رسانه یی کرد و به مسوولان دیوان محاسبات اتهام سیاسی کاری زد. حال آنکه به گفته فریدون همتی اختلاف و مغایرت جدی بین حساب های وزارت نفت و بانک مرکزی وجود دارد که دیوان محاسبات با قاطعیت پیگیر این موضوع خواهد بود. یک میلیارد دلار پولی است که باید از حساب وزارت نفت و شرکت های تابعه به حساب بانک مرکزی واریز می شد. اما در زمان قرائت گزارش تفریغ بودجه 85 به یکباره در صحن علنی مجلس اعلام شد بخشی از درآمدهای کلان بخش گاز به حساب خزانه کشور واریز نشده است. در آن زمان حامیان دولت سناریوی «توطئه دیوان محاسبات برای تشویش اذهان عمومی» را مطرح کردند. تا آنجا که به صراحت محمدحسین فرهنگی نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه اعلام کرد این پول گم نشده و همان پولی است که دولت در سفرهای استانی به مردم می دهد. همزمان هم برخی از نمایندگان از جمله شهرزاد نماینده اصفهان اظهار داشت با علنی شدن این تفاوت رقم در دخل و خرج بودجه سال 85 محبوبیت احمدی نژاد در برابر افکار عمومی کاهش یافته تا آنجا که این هشدار به سرعت توسط حامیان دولت در مجلس مخابره شد.
    پس از این اتفاق علی لاریجانی و نزدیکانش در مجلس که مصراً خواستار پیگیری سرنوشت یک میلیارد دلار فوق بودند، ترجیح دادند سکوت کنند. به ویژه آنکه دو نماینده رایحه خوش هم در این رابطه نطق کرده و رئیس مجلس را به رفتار سیاسی متهم کردند. همزمان هم محمود احمدی نژاد به فاصله یک شب در یک مصاحبه تلویزیونی، دیوان محاسبات را به اشتباهات مفرط در حساب و کتاب بودجه متهم کرد و آمار دلارهای با سرنوشت نامعلوم را یک اشتباه حسابداری عنوان کرد. گرچه در آن دوران رئیس دیوان محاسبات از این اتهامات تبری جست اما حامیان دولت دو هفته پیش گزارشی منتشر و به استناد آن اعلام کردند مشکل حل شده و اشکال از دیوان محاسبات بوده است. اما دیروز فریدون همتی اعلام کرد از سوی بانک مرکزی، شرکت ملی نفت، خزانه داری کل و وزارت امور اقتصادی و دارایی پاسخ هایی به دیوان محاسبات واصل شد که این پاسخ ها با هم متفاوت بوده و وافی به مقصود نیست.
    معاون امور حقوقی مجلس و تفریغ بودجه دیوان محاسبات کشور از پیگیری قاطع این نهاد نظارتی برای روشن شدن موضوع واریز مبلغ مورد نظر از حساب های وزارت نفت (شرکت های تابعه) به بانک مرکزی خبر داد. وی گفت: دیوان محاسبات کشور همیشه نگران این موضوع بوده که فضای کار حرفه یی و تخصصی در سایه فضاسازی های سیاسی دستخوش اختلال شود و قبلاً نیز بیان شده بود که پاسخ به موارد مغایرت های بودجه یی که حکم صریح قانونی برای رسیدگی و اتخاذ تصمیم دارد، رسانه یی نشود اما متاسفانه مثل اینکه عده یی بدشان نمی آید هر از چندگاهی در کانون توجه رسانه ها قرارگیرند .
    همتی اظهار داشت: مغایرت حساب فی مابین وزارت نفت (شرکت های تابعه) و دولت محدود به سال 1385 نبوده و به سنوات قبل و سال 1386 نیز تسری دارد که نتیجه غیرشفاف بودن رابطه دولت و شرکت ملی نفت است.
    به گفته وی خوشبختانه در ادبیات گزارش تفریغ بودجه دیوان محاسبات کشور واژه یی تحت عنوان کسر و نقصان و گم شدن وجهی ذکر نشده بلکه عدم واریز مبلغ یک میلیارد دلار به حساب خزانه اشاره شده است که مبنای آن فرآیند محاسبات بودجه یی سال 1385 و جداول مربوط است.
    متعاقب قرائت گزارش تفریغ بودجه در جلسه علنی مجلس طبق اصل 55 قانون اساسی برای اطلاع عموم حساسیت هایی به وجود آمد و هر کس از ظن خود به این موضوع پرداخت.
    او گفت: دکتر حسینی وزیر امور اقتصادی بهتر بود به جای رسانه یی و سیاسی کردن فضا صبر می کردند تا مسوولان مرتبط با این بخش بعداً برای پاسخگویی و روشن کردن موضوع مغایرت حساب وزارت نفت و دولت (خزانه داری کل) به دادسرا و هیات های مستشاری دعوت شوند و مطمئناً با استعانت از ذات باریتعالی هیات های مستشاری برابر قانون اقدام به انشای رای خواهند کرد و نتیجه آن در اختیار افکار عمومی قرار خواهد گرفت.

 

/ 1 نظر / 8 بازدید
فان شاد.کام

سلام سایت ما شروع بکار کرده و خوشحال میشیم که افتخار بدید و یه سری به سایتمون بزنید و در گروه ما هم عضو بشید. میخوایم با کمک شما بزرگترین گروه و اجتماع بچه های ایرونی رو تشکیل بدیم و با هم شاد باشیم و با هم لحظات خیلی خوبی داشته باشیم. اگه افتخار بدی و در گروه ما عضو بشی خیلی خوشحال میشیم. راستی حتی میتونید برای اعضای گروه مطالب مورد علاقت رو هم بفرستید و مطالب و وبلاگتون رو به بیش از ۵۰۰۰۰ عضو گروه معرفی کنید. ممنونم