3دلیل حجاریان برای حمایت از میرحسین

روزنامه دنیای اقتصاد  صفحه 2 

   سعید حجاریان با اشاره به اصرار دولت نهم مبنی بر اینکه انتقادات از او در واقع سیاه نمایی علیه او است، گفت: «من نمی دانم که لغت سیاه نمایی اخیرا از کجا آمده است وقتی دولتی که سیاهکاری می کند طبعا کارگزار کار وی سیاه خواهد بود.»
    او همچنین به ذکر سه دلیل حمایت خود را از میرحسین موسوی اعلام کرد. به گزارش پایگاه خبری یاری، عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت در مراسم افتتاحیه سایت خبری-تحلیلی «داد» با اشاره به انتخابات گفت: انتخابات معمولاجامعه را به هم می زند. همچون کفگیری که دیگ آرام همه را زیر و رو کرده و بسیاری از چیزهایی که تا قبل از آن دیده نمی شد، به صحنه آورده و در معرض دید مردم قرار می دهد. از این جهت شاید بتوان انتخابات را رقیقه ای از انقلابات فرض کرد؛ مثلاچه کسی می دانست که دولت فعلی چه کارهایی کرده است و چه مصائبی بر سر ملت آورده است، اما در فضای رقابت به علت باز شدن فضای نسبی، هم رقبا و هم هواداران توانسته اند بسیاری از سیاهکاری ها و تباهی های دولت را روی دایره بریزند. به گفته وی در این انتخابات نیز بسیاری از لوش و لجن ها از کف مرداب به سطح آمده اند و مردم دیده اند که پشت صحنه چه خبر است. حجاریان در ادامه ویژگی های جامعه اخلاقی را سهیم بودن مردم در غم و شادی یکدیگر ، بالارفتن اعتماد به نفس مردم و اعتماد کم و بیش به دولت خواند و گفت: هر کاندیدایی که بهتر بتواند این سه مولفه را محقق کند، کاندیدای بهتری برای اصلاح جامعه محور است. به گفته عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت در دولت احمدی نژاد در هر سه مولفه نزول کرده ایم، حجاریان همچنین با اشاره به حمایت جبهه مشارکت از موسوی گفت: کاندیدایی که ما در جبهه مشارکت برگزیده ایم، در هر سه مولفه لازم برای جامعه اخلاقی شاخص است و می تواند عملکرد موثری داشته باشد و این از جمله دلایل ما برای حمایت از ایشان بوده است.

 

مشاور احمدی نژاد: دانشجویان از احمدی نژاد عیدی خواستند

روزنامه اعتماد  صفحه 1 

   مشاور محمود احمدی نژاد مدعی شد پرداخت بن های 50 هزار تومانی رئیس جمهور به دانشجویان دختر دانشگاه تهران به درخواست دانشجویان صورت گرفته است. به گزارش مهر به گفته ذاکر اصفهانی، دانشجویان دختر در مراسم بازدید احمدی نژاد از کوی دانشگاه از وی خواسته اند تا به آنها عیدی بدهد. ذاکر اصفهانی در پاسخ به این سوال که چرا در طول این چهار سال این اتفاق رخ نداده و تنها در سال پایانی فعالیت دولت نهم و در آستانه انتخابات این پرداخت ها صورت گرفته است، به مهر گفت: در طول این چهار سال هم احمدی نژاد به دانشجویان لطف داشته اما با طولانی شدن این روند این پرداخت در این زمان صورت گرفته است. هفته پیش توزیع کارت بانک های 50 هزار تومانی بین دانشجویان کوی دانشگاه اعتراضی هایی را به دنبال داشت و برخی دانشجویان با انتخاباتی بودن این اقدام از پذیرفتن آن امتناع ورزیده بودند.

 

نپذیرفتن غرامت از عراق شایعه است

روزنامه آفتاب یزد  صفحه 2 

   ولایتی وزیر امور خارجه در دوران دفاع مقدس در برنامه تلویزیونی "دو قدم مانده به صبح" گفت: سقوط خرمشهر از تلخ ترین خاطرات ایرانیان محسوب می شود که با پس گیری خرمشهر، این خاطره تلخ به افتخاری بزرگ و شیرین تبدیل شد. ولایتی اظهار داشت: بازپس گیری خرمشهر از دست دشمن بعثی به فرموده امام خمینی (ره) کاری خدایی بود که توسط نیروهای مسلح جمهوری اسلامی اعم از بسیجی، سپاهی و ارتشی انجام شد. به گزارش ایرنا، وی در پاسخ به این پرسش که <چرا بعد از فتح خرمشهر به جنگ پایان ندادیم؟> یادآور شد: بعد از فتح خرمشهر هنوز بخش هایی از مرز 1200 کیلومتری ما با عراق در دست عراقی ها بود، از این رو اگر به دفاع از کشور خود پایان می دادیم این بخش ها در اشغال عراقی ها باقی می ماند.عضو تشخیص مصلحت نظام با انتقاد از اینکه <برخی افراد بیان می کنند که ایران حاضر به دریافت غرامت نشد> خاطر نشان کرد: اینکه متجاوزان حاضر بودند پول بسیاری را به ما بدهند و ما نپذیرفتیم، شایعه بود

 

آخرین فرصت ثبت نام برای گفت وگوی مجازی با خاتمی

روزنامه اعتماد صفحه 2 
  اولین جلسه مجازی با حضور سیدمحمد خاتمی عصر امروز برگزار می شود. به گزارش یاری، برای نخستین بار چهره یی طراز اول در ایران از طریق اینترنت به سوالات مردم پاسخ می دهد و جسله یی مجازی با حضور او در راستای طرح «دیدار سبز با سیدمحمد خاتمی» برگزار می شود. در این جلسه که عصر امروز از ساعت 18 تا 30/20 برگزار می شود اهالی وبلاگستان، کاربران خبرگزاری ها و پایگاه های مختلف خبری، کاربران شبکه های اجتماعی و ارتباطی اینترنتی می توانند به مدت دو ساعت و نیم با سیدمحمد خاتمی ارتباط برقرار کند. با توجه به پیش بینی استقبال گسترده فرم ارسال سوالات برای ثبت به منظور برنامه ریزی برای پاسخ ها در آدرسhttp://emeeting.yaari.ir قرار گرفته است.

 

نظریه، عمل و خط مشی اینترنت و شهروندی دموکراتیک

روزنامه رسالتصفحه 18

نویسنده: فاطمه شهابی

  هم اکنون روابط عامه مردم و صاحبان قدرت سیاسی در حال دگرگونی بنیادینی می باشد. از یک سو انتظارات و معانی جدیدی از شهروندی مورد آموزش و گاه مورد اجرا قرار میگیرد؛ و از سویی دیگر جریان غالب ارتباطات سیاسی، تضعیف می شود. اینترنت توان بالقوه ای را برای بهبود ارتباطات عمومی و غنی سازی دموکراسی دارد، و این فرایند نیازمند سیاستگذاری خلاقانه ای نیز هست.
    استفان کلمن و جی بلامر، دو تن ار صاحب نظران عرصه ارتباطات سیاسی، با نگارش این کتاب در باب دموکراسی اینترنتی، استدلال خود را در سه مرحله بسط داده اند: کاوش بنیان های نظری برای نوسازی شهروندی دموکراتیک، آزمون موارد عملی دموکراسی مجازی، و در نهایت بازنگری در مقتضیات سیاست های اخیرا طراحی شده برای ترویج دموکراسی مجازی و ارائه یک طرح بلندپروازانه ولی عملی برای شورای آنلاین نمایندگان.
    شورای مذکور یک فضای عمومی است که در چارچوب آن، نیروهای پراکنده، طرز بیان و خواسته های شخصی شهروندان به طور علنی طی یک فرایند بازخورد دائم سطوح و مراکز گوناگون حکمرانی محلی، ملی، و بین المللی بازگو می شود.
    از نظر کلمن و بلامر، اینترنت توان بالقوه ای برای حمایت از کارکرد دموکراسی دارد که این توان هنوز متحقق نشده است. این دو پژوهشگر برجسته ارتباطات سیاسی، تلفیقی از نظریه و پژوهش را در راستای تبیین محدوده های رویکردهای معاصر برای استفاده از اینترنت و رسانه های مرتبط برای افزایش قدرت ارتباطی شهروندان ارائه می دهند.
    کتاب مذکور به دنبال مفهوم سازی شهروندی دموکراتیک و بهره گیری از اینترنت به مثابه یک حوزه عمومی است. ایجاد یک شورای آنلاین نمایندگان جزو مضامین اصلی اثر حاضر میباشد. نویسندگان بدون فروافتادن به ورطه جبرگرایی تکنولوژیک استدلال می کنند که از طریق تاسیس یک نهاد مستقل برای توسعه، ترویج و نظارت بر رایزنی مجازی، می توان قابلیت آسیب پذیر اینترنت به عنوان یک ابزار دموکراتیک را متحقق ساخت.
    عناوین فصل های مختلف کتاب حاضر عبارتند از: -1 خلاء رایزنانه دموکراسی -2 بحران ارتباطات عمومی -3 از بازنمود غیر مستقیم تا مستقیم -4 دموکراسی مجازی از بالا-5دموکراسی مجازی از پایین -6 شکل دهی به دموکراسی مجازی.
    استفان کلمن، استاد ارتباطات سیاسی و معاون مدیر اجرایی مرکز شهروندی دیجیتال در موسسه مطالعات ارتباطات دانشگاه لیدز انگلستان می باشد. وی قبلااستاد دموکراسی مجازی در موسسه مطالعات اینترنت آکسفورد، دانشگاه آکسفورد و عضو ارشد کالج عیسی مسیح بود. از تالیفات ایشان میتوان به "فهم دموکراسی مجازی: شورای نمایندگان در فضای مجازی (2001)"، و "بازنمود مستقیم: به سوی دموکراسی گفتگویی (2005)"، اشاره کرد.
    جی بلامر، استاد بازنشسته ارتباطات عمومی در دانشگاه لیدز و همچنین استاد بازنشسته روزنامه نگاری در دانشگاه مریلند استرالیا میباشد. وی به عنوان یک چهره برجسته بینالمللی در علم ارتباطات سیاسی، کتاب های متعددی به نگارش درآورده که از این بین میتوان "تلویزیون در سیاست:کاربردها و تاثیرات آن (1968)"، "کاربردهای ارتباطات عمومی (1974)"، و "بحران ارتباطات عمومی (1995)"، را نام برد. انتشارات دانشگاه کمبریج کتاب 232 صفحه ای "اینترنت و شهروندی دموکراتیک: نظریه، عمل و خط مشی" اثر استفان کلمن و جی بلامر را در ششم آوریل سال 2009 میلادی منتشر نموده است.

 

 

/ 1 نظر / 8 بازدید
سینا

سلام دوستان عزیز اگر در شرایط رکود اقتصادی حال حاضر خواهان کسب درامد مطمئن ودرامد ایده ال هستید اگر خواهانه دریافت سود ماهیانه 20درصد برای سرمایه هایتان هستید از سایت ما دیدن کنید (بانک ماهیانه1.5درصد میدهد )