مخالفت نمایندگان مجلس با تشکیل کمیته صیانت از آرا

روزنامه ایرانصفحه 2 

  بحث چگونگی برگزاری انتخابات و صیانت از آرا، جزو مباحثی بوده که همواره در آستانه انتخابات تبدیل به موضوع اصلی در میان گروهها و یا کاندیداهای انتخابات می شود.
    در این بین اصلاح طلبان و گروه های منتسب به آنان چند سالی است که در آستانه برگزاری انتخابات مختلف چگونگی تشکیل کمیته صیانت از آرا را که به زعم قانونگذاران در خانه ملت توجیه قانونی ندارد ، پیگیری می کنند و این در حالی است که رهبر معظم انقلاب در دیدار پرستاران، معلمان و کارگران سراسر کشور فرمودند: با حضور پرانگیزه مردم، همواره انتخاباتی سالم، متقن و خوبی در ایران برگزار شده اما متا سفانه برخی دوستان بی انصاف و کسانی که جزو ملت هستند و توقع دارند مردم به آنها توجه کنند، با ناسپاسی علیه ملت حرف می زنند و با تکرار حرف دروغ دشمن، سلامت انتخابات را زیر سؤال می برند.در این خصوص نظرات اعضای فراکسیون های اقلیت (اصلاح طلبان) و اکثریت (اصولگرایان) مجلس را جویا شدیم.
طرح تشکیل کمیته صیانت از آرا ضد قانون است
    یک عضو فراکسیون اقلیت مجلس در این خصوص گفت: با وجود قوانین مصرح و شفاف درباره نحوه برپایی و نظارت بر انتخابات، طرح کمیته صیانت از آرا بر خلاف قانون است. علی اصغر یوسف نژاد، در گفت و گو با ایرنا افزود: کسانی که مسائلی همچون کمیته صیانت از آرا را مطرح می کنند نمی دانند که اجرای هر کاری در کشور به قانون نیاز دارد و روند اجرای قانون نیز ارائه موضوع به صورت طرح و لایحه به مجلس و تصویب آن به وسیله نمایندگان مجلس شورای اسلامی است. عضو فراکسیون اقلیت با تشریح موادی از قانون انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: براساس قوانین موجود، وظایف وزارت کشور و دستگاه های اجرایی و نظارتی برای برپایی و صیانت از آرای مردم به روشنی مشخص شده است. این نماینده اصلاح طلب با رد صریح ایده تشکیل کمیته صیانت از آرا در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: همان گونه که در قانون پیش بینی شده و در چند روز اخیر هم به وسیله مسئولان برپایی انتخابات اعلام شده است، هر یک از نامزدها می توانند با توجه به مقرراتی که وجود دارد، پای صندوق های اخذ رای ناظر داشته باشند.
طرح کمیته صیانت از آرا بهانه سازی برای دشمنان است
    عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان مجلس هشتم نیز معتقد است: طرح کمیته صیانت از آرا بهانه سازی برای دشمنان است تا آزادانه سلامت انتخابات را زیر سؤال ببرند. سید شهاب الدین صدر افزود: اگرچه به طور معمول در آستانه برگزاری هر انتخاباتی موضوعاتی نظیر صیانت از آرا مطرح می شود اما خبرگان سیاسی به خوبی می دانند که زیر سؤال بردن انتخابات به مصلحت نیست. وی یادآور شد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی به طور میانگین، هر سال یک انتخابات در سلامت کامل، در کشور برگزار شده است. گواه سلامت انتخابات نیز این است که مثلاً کابینه اصولگرا بر سر کار بوده اما نتیجه، انتخاب فردی اصلاح طلب بوده یا برعکس.صدر تصریح کرد: قانون انتخابات در کشور ما مشخص است. بر مبنای این قانون وظایف وزارت کشور، شورای نگهبان و دستگاه های اجرایی و نظارتی تعریف شده و به همین دلیل تاکنون هیچ خدشه ای به انتخابات های برگزار شده، وارد نشده است.
شورای نگهبان وظیفه صیانت از آرا را برعهده دارد
    دیگر عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی می گوید: قانون وظیفه صیانت از آرا را برعهده شورای نگهبان گذاشته است و تشکیل این کمیته نه ضروری و نه قانونی است. محمد تقی رهبر نیز با انتقاد از اظهارات برخی از اصلاح طلبان مبنی بر ضرورت تشکیل کمیته صیانت از آرا در انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری، افزود: براساس قانون شورای نگهبان، هیات های نظارت بر انتخابات و دستگاه های انتظامی و امنیتی موظف به این امر مهم هستند. نماینده اصفهان در مجلس تصریح کرد: دستگاه های نظارتی در انتخابات به اندازه کافی وجود دارند، کشور به هیچ مورد جدیدی به عنوان صیانت از آرا نیاز ندارد.

 

شبه محاکمه در دانشگاه امام صادق در مناظره انتخاباتی رخ داد

روزنامه اعتمادصفحه 2 

   مناظره انتخاباتی مهدی کوچک زاده نماینده تهران و حامی پروپاقرص محمود احمدی نژاد با محمدجواد حق شناس مدیرمسوول روزنامه اعتمادملی به دوئل حامی تندرو دولت با دانشجویان دانشگاه امام صادق(ع) تبدیل شد. کوچک زاده که غروب شنبه برای شرکت در برنامه «نسبت گفتمان احمدی نژاد و کروبی با خصوصیات جوهری انقلاب و منطق امام» در دانشگاه زیر نظر مهدوی کنی حضور یافته بود، فکر نمی کرد وقتی طرف مناظره اش از پشت میز برخاست تا به عیادت یکی از اعضای خانواده اش برود، با انبان پرسش های دانشجویانی روبه رو خواهد شد که مناظره انتخاباتی را به «شبه محاکمه»یی در مرکز حامیان محمود احمدی نژاد تبدیل خواهند کرد. طرح پرسش های انتقادی درباره حلقه نزدیکان احمدی نژاد از جمله مشایی، کردان و بذرپاش از سویی و اعتراض به «لجبازی» و «تکروی» رئیس کابینه از سوی دیگر لحظات سختی را برای نماینده حامی دولت رقم زد. اگرچه کوچک زاده کوشید با گفتن جملاتی نظیر اینکه «احمدی نژاد الگوی من نیست» یا «تا به حال دوبار بیشتر رئیس جمهور را ندیده ام» بار فشار اعتراض های پیاپی را کم کند یا با آوردن نام «کرباسچی و عزت الله سحابی» در صف منتقدین احمدی نژاد دانشجویان را با خود همراه کند اما دانشجویانی که چند ماه پیش غلامحسین الهام را به چالش کشیده بودند، راضی نشدند و برای اتمام حجت و رد توجیهات کوچک زاده به روایت نقل قول هایی از احمدی نژاد در جمع خودشان پرداختند.البته کوچک زاده ابتدا این نقل قول را رد کرد و همین باعث شد جو نیمه آرام یکباره آشفته شود و کار به آنجا رسید که دانشجویان دیگر با لحنی جدی به صحت نقل قول دانشجوی معترض شهادت دهند. اینجا بود که نماینده تهران لحن خود را ملایم و آخرین تیر ترکش را رها کرد: «کسی منکر اینکه در کار احمدی نژاد مثل کار هر کس دیگری ایراد است، نمی تواند باشد ولی بحث بر سر این است که این آدمی که امروز رئیس جمهور است، از نظر شرایط رای آوری از همه بالاتر است.»
برخی با مشایی مشکل دارند
    اما پرسش های دانشجویان نه تنها متوقف نشد بلکه با لحن تندتری تداوم یافت. یکی از دانشجویان با اشاره به نظر امام خمینی مبنی بر پرهیز از تکروی از کوچک زاده خواست توضیح دهد چرا «احمدی نژاد در غائله مشایی که برای اصولگرایان بسیار گران تمام شد، لجبازی و با لجاجت بر حضور وی در دولت اصرار کرد.» وی سپس در پرسشی دیگر رئیس دولت نهم را به «فقدان سعه صدر» متهم کرد که کوچک زاده در خلال پرسش های دانشجوی مذکور گفت: «برخی با شخص مشایی مشکل دارند. می گویند مشایی می خواست حج را مانند سفر کیش اداره کند.» این جمله نماینده حامی دولت تذکر تند و تیز دانشجویان را به دنبال داشت که به کوچک زاده یادآور شدند: «بحث کیش شدن سفر حج را آیت الله مکارم شیرازی طرح کرده است.» که کوچک زاده با طمانینه گفت: «احتمالاً اطلاعات اشتباه به آقای مکارم شیرازی داده اند.» نماینده حامی دولت به دیدار خود با احمدی نژاد در این باره اشاره کرد و گفت: «رئیس جمهور در برخی موارد قانع نمی شود، نه اینکه لجبازی می کند. احمدی نژاد گفت مساله مشایی نیست. می خواهند نفر اول را بزنند، بعد سراغ دومی و بعدی ها بروند.» به گزارش ایسنا وی افزود: «چون ما از مشایی بدمان می آید باید بگوییم او می خواهد حج را با کیش یکسان کند؟»
روایت احمدی نژاد از پرونده کردان
    به گزارش شهاب نیوز بخش دوم انتقادات دانشجویان دانشگاه امام صادق درباره ماجرای کردان بود و آنها دلیل حمایت وسیع رئیس جمهور از کردان را جویا شدند. کوچک زاده در این باره روایتی تازه از احمدی نژاد نقل کرد: «رئیس جمهور درباره پرونده کردان گفت کردان در تیم ما نبود. در تیم مقابل بود. از آنها جدا شد، آمد پیش من و قسم خورد که می خواهد کار کند. برایش پیغام دادند که بلایی بر سرت می آوریم که نتوانی سرت را بلند کنی، و بعد پرونده مدرکش را علم کردند.» کوچک زاده سپس تیغ انتقاد را متوجه رئیس مجلس متبوعش کرد و با بیان اینکه لاریجانی و توکلی علیه دولت احمدی نژاد بامبول درمی آورند، گفت: «سال ها پیش توکلی معرف کردان بوده است و لاریجانی 9 سال کردان را به معاونت خویش انتخاب کرده بود. بعد به یکباره همین افراد پرونده مدرک او را باز می کنند.» این نماینده مجلس گفت: من از احمدی نژاد پرسیدم چرا اینقدر در مساله کردان پافشاری کردید؟ وی در پاسخم گفت کردان مال این جبهه نبود ولی آمد و قسم خورد که می خواهم کار کنم و از آنها بریده ام ولی به وی پیغام دادند که کاری با تو می کنیم که نتوانی سر بلند کنی. کوچک زاده گفت: کردان کسی است که 9 جلد کتاب نوشته است که من آنها را دارم و هرکس می خواهد، بیاید مجلس به وی بدهم. کردان کسی است که خود این آقایان گذاشته اند برود سر کلاس حقوق فوق لیسانس.
لیست 60 نفره مدیران کوچک زاده
    به گزارش شهاب نیوز دانشجویان منتقد در بخش دیگری از سوالات خویش با اشاره به اینکه دولت نهم وعده مبارزه با رانت خواری را داد، ولی برخی مشاوران جوان رئیس جمهور مانند مهرداد بذرپاش، بدون طی سلسله مراتب به مدیرعاملی سایپا رسیدند و حالاهم بحث حضور مدیریت بذرپاش بر مجموعه شستا مطرح شده، گفتند چنین رویه یی غلط است و افکار عمومی به خصوص جوانان می پرسند چگونه یک جوان 30 ساله می تواند این گونه مدارج را طی کند؟ دانشجویان با اعتقاد به اینکه «دستیابی به چنین پست هایی تنها به لطف آشنایی و نزدیکی با رئیس جمهور بوده است نه رعایت اصل شایسته سالاری» از کوچک زاده توضیح خواستند که او نخست گفت: چون در کشور بانک اطلاعات مدیران نداریم، هر کس که رئیس جمهور شود، ناچار است نزدیکان و اطرافیانش را انتخاب کند. کوچک زاده افزود: «البته من شخصاً یک بانک اطلاعات مدیران تهیه کرده ام و کسی هم خبر ندارد.» وی این لیست را بیش از 60 نفر اعلام کرد و گفت این لیست را برای روزی تهیه کرده است که اگر مسوولیتی بر دوش گرفت، در انتخاب مدیرانش با مشکل مواجه نشود.
دیوان محاسبات مجرم است
    دانشجویان در بخش دیگر به قرائت دیوان محاسبات از تخلفات مالی دولت اشاره کردند و از وی خواستند بگوید چرا به دیوان اجازه حضور در تلویزیون داده نمی شود که کوچک زاده گفت: دیوان محاسبات کشوری گفته است حاضر به مناظره تلویزیونی در خصوص این مساله است. مگر کسی که یک جرمی انجام می دهد، می آید و در تلویزیون مناظره می کند؟ وی ادامه داد: این گزارش موقعی قابل قرائت است که هیات عمومی دیوان که سه چهارم مستشاران در آن شرکت کرده اند و رئیس و دادستان هم آن را امضا کرده باشند، که امضا نکرده اند.
حکومت جهانی مهم تر از گوجه فرنگی است
    کوچک زاده اما هنگامی که با پرسش های دانشجویان روبه رو شد با خنده گفت: « این آدم خیال رئیس مملکت را از اصل انقلاب راحت کرده است هرچند خودش می گوید برخی مواقع تند ترمز کردم و گاهی فرمان را زیاد پیچاندم.» وی سپس در غیاب طرف مناظره اش که از سوی مهدی کروبی به جلسه آمده و البته جلسه را ترک کرده بود، استفاده کرد و گفت: وقتی احمدی نژاد می رود در سازمان ملل و به هولوکاست ایراد می گیرد و همچنین در ژنو، این عین جمله کروبی بود که گفت تو نمی خواهد دنیا را درست کنی، تو قیمت گوجه فرنگی را ارزان کن. من می گویم آقای کروبی، شما درست می گویی ولی آیا این خط امام (ره) است؟ به خدا می خواهند امام (ره) دفن شده باشد. دنیا را این امام (ره) تکان داد و این تکان دیگر متوقف هم نخواهد شد. کوچک زاده افزود: آقای کروبی می گویند من اگر رئیس جمهور شوم، دشمن تراشی نمی کنم. اسرائیل را ما باید بتراشیم؟ اسرائیل ماهیتاً دشمن حق است و امام (ره) فرمودند باید از بین برود. وی ادامه داد: آقا بهزاد می گوید من از امریکای تا بن دندان مسلح می ترسم و شیرزاد نیز می گوید برای ترسیدن درک و شعور و فهم خطر لازم است. کسانی که نمی ترسند شعور و درک خطر را ندارند. ببینید چگونه با کلمات بازی می کنند. به گزارش ایلنا وی نگرش امام را موضوعیت دادن به اصل اسلام در حکومت داری دانست و گفت: «منظور و هدف انقلاب این نبود که ما کشوری چون سوئیس یا سوئد شویم که رفاه و استقلال دارد ولی از معنویت و خدا در آن خبری نیست.» وی سیاست خارجی احمدی نژاد را تلاش برای برپاسازی حکومت جهانی اسلام دانست و این وظیفه را بسیار مهم تر از پرداختن به معیشت مردم ذکر کرد. کوچک زاده یادآوری کرد: «مخالفان مرتب می گویند چراغی که به خانه رواست، به مسجد حرام است. نمی دانم شان نزول این ضرب المثل چه بوده ولی این بهانه گیری ها برای آن است که احمدی نژاد را از راه اصلی منحرف کنند. نماینده تهران افزود: ما نگران کروبی هستیم که کرباسچی ها و عزت سحابی ها و شیرین عبادی ها بخواهند به کروبی به عنوان یک آدم اسلامی القا کنند که اعدام کودکان را متوقف کنید. این دور ریختن آبروی جمهوری اسلامی و بعد با این ادعاست که رای مردم را باید محترم شمرد. این چه ربطی به رای مردم دارد؟» به این ترتیب پنج ماه پس از آنکه دانشجویان امام صادق با طرح سوال هایی پی درپی در انتقاد از دولت، عرق بر پیشانی سخنگوی دولت نشاندند، این بار نوبت به نماینده یی رسید که در کسوت نماینده دولت در مناظره یی انتخاباتی حضور یافته بود آن هم در دانشگاه امام صادق که در نخستین سال ریاست جمهوری احمدی نژاد به عنوان یکی از پایگاه های حامی محمود احمدی نژاد شناخته می شد.

 


 توزیع سود سهام عدالت، توزیع سیب زمینی رایگان 

روزنامه اعتماد ملیصفحه 10

   پس از گذشت 4 سال از آغاز به کار دولت نهم ویژگی حاتم بخشی این دولت از جیب بیت المال برای کسب محبوبیت و رای بدون توجه به آثار سو آن بر همگان معلوم است. روند توزیع سود سهام عدالت با نزدیک شدن انتخابات سرعت بیشتری به خود گرفته است. از ابتدای امر بر صاحبنظران عالم آشکار بود، زمانبندی طرح به گونه ای است که پیک پرداخت سود قبل از انتخابات دوره دهم صورت پذیرد. روز گذشته آقای شیخ مدیرعامل شرکت کارگزاری سهام عدالت که طبق قانون قرار است کمتر از دو ماه و نیم دیگر منحل شود در مصاحبه با ایسنا مطالبی ایراد کردند که دلیلی برای طرح مباحث مجدد پیرامون این طرح شد.
    طرح سهام عدالت: استفاده برای این دولت، مصائب برای دولت های بعدی
    جالب آن است آقای شیخ در حالی پذیرش شرکت های سرمایه گذاری در بورس و تبدیل شدن به سهامی عام و انتقال پرتفولیوی شرکت کارگزاری سهام عدالت به 30 شرکت سرمایه گذاری استانی را از برنامه های امسال شرکت کارگزاری طرح سهام عدالت می داند که طبق آیین نامه اجرایی طرح سهام عدالت مصوب شورای عالی اجرای سیاست های کلی اصل 44 قانون خود شرکت کارگزاری سهام عدالت باید ظرف مدت 3 ماه منحل شود! البته خود این موضوع که پس از گذشت 3 سال و اندی از اجرای این طرح به تازگی در تاریخ 31 فروردین ماه سال جاری آیین نامه اجرایی طرح سهام عدالت تصویب شده نیز از موارد دیگر خوشمزه در مورد این طرح است که باید در مورد آن از مجریان سوال شود. از سوی دیگر ابتدا در مجوز مقام رهبری برای اختصاص درصدی از سهام شرکت های صدر اصل 44 قانون اساسی به طرح سهام عدالت ایشان فروش اقساطی یادشده به شرط آزادسازی خرید و فروش سهامی که اقساط آن پرداخت شده، یا به میزانی که مورد تخفیف واقع شده در نظر گرفته شده است. این امر به معنی کسر اقساط دولت از این طرح است، ولی خلاف محتوای مجوز مقام رهبری در تصمیم گیری های دولت برای این طرح در پرداختی اول به مشمولان طرح قسط دولت در سال اول بخشیده شد، در سال دوم نیز فقط 10 هزار تومان بابت قسط دریافت شد (در حالی که 40 هزار تومان سود به مشمولان پرداخت شد) و در سال سوم نیز باز هم قسط اول دولت بخشیده شد و 80 هزار تومان سود برای ایشان در نظر گرفته شد. گو اینکه در دولت نهم تمامی اقساط دولت باید بخشیده شود و دولت های بعدی باید مسوولیت غیرمحبوب اخذ اقساط را بر عهده گیرند. این طرح با سوال های بی شمار بدون پاسخی آغاز شد، با سوال های بی شمار بدون پاسخ ادامه یافت و به نظر می رسد دولت قصد ندارد به سوال های بی شمار این طرح بی در و پیکر پاسخ دهد. سوالاتی از قبیل اینکه در حالی که شرکت ها در شرایط سخت رکودی به سر می برند این سود 80 هزار تومانی برای هر نفر از کجا پرداخت می شود؟ چرا سازوکار آزادسازی خرید و فروش آن قسمت از سهامی که اقساط آن پرداخت شده یا تخفیف داده شده، صورت نمی پذیرد؟ چرا 14 میلیون دو دهک اول درآمدی که مشمول تخفیف قرار گرفته اند به طور کامل معرفی نمی شوند و چرا در مورد سازوکار به اصطلاح علمی انتخاب این افراد اطلاع رسانی نمی شود؟ چرا در مورد مصائب این طرح که برای دولت های آینده باقی می ماند (از جمله سقوط بازار سرمایه در صورت آزادسازی خریدوفروش سهام و بی ارزش شدن سهام عدالت، عدم شروع به کار شرکت های سرمایه گذاری بی تجربه و تازه تاسیس و باقی ماندن تعهد ماندگار برای دولت ها و...) پاسخ روشنی داده نمی شود؟ چرا در مورد دور زدن قوانین و تفسیر مجوز مقام رهبری در خصوص طرح سهام عدالت به نفع خود. عدم کسر قسط دولت به دستور رئیس جمهور که تخلفی آشکار است سخنی به میان نمی آید؟ چرا به این سوال که آیا دولت ها مختارند از بیت المال در جهت منافع شخصی، حزبی استفاده کنند، پاسخی داده نمی شود؟

 

کروبیان ، کیهان را دوست دارند

روزنامه کیهان صفحه 14

 نویسنده: ع - ثقفی

   چند تذکر و جمله کلیدی امام(ره) همواره در تاریخ انقلاب کارساز بوده است که گاهی موجب تعجب انسان در فراگیری شگرف آن در امواج مختلف فتنه های زمان است. یکی از این میان میزان بودن حال فعلی افراد، به علاوه میزان بودن تعریف و خشنودی دشمن در این حال، دیگری نیز توطئه از درون پوساندن و افتادن انقلاب به دست نامحرمان است که در مجموعه ای از پیش بینی ها و تذکرات حکیمانه از سوی روح اصلی انقلاب صدور یافته است.
    این تذکارها و موازین قطعی چیزی نیست که کسی بتواند با ادعای خط امام یا داعیه داری خط تفقه، در آن تشکیک و سفسطه نماید.
    و اما آقای کروبی و داستان حکم حکومتی و اعدام کودکان و مشورت یارانشان!
    وقتی پاسخ آقای کروبی به مدیرمسئول کیهان را می خواندم، بیش تر از کیهان دلم برای آقای کروبی سوخت که به کجا رسیده است! از آن بیشتر برای فقه و امام و امیرالمؤمنین که منتقدان مبانی متقن اسلامی چگونه شب و روز را اشتباه گرفته و چنین مظلوم نمایانه از آنان دم می زنند. ظاهراً آنان چنان در ستادهای خود جوگیر شده اند که فکر می کنند سرنوشت اسلام ومسلمین بر آنان معطوف شده است. من که خود بیش از آقای کروبی و موهای سرشان کتاب فقهی خوانده ام، از اینهمه تاکید ایشان بر مسئله فقه، در جایگاه نقد مطبوعاتی تعجب کردم. نخست باید از ایشان پرسید که کدام مبنای فقهی به آقایان اجازه می دهد صرفاً برای فعالیت تبلیغاتی آنهم در مقام نامزد انتخاباتی نظام اسلامی، به انتقاد از مبانی حکومتی اسلام بپردازند که به قول خودشان خونها به پای آن ریخته شده و خود ایشان مدتی متولی نهاد مربوط به این خونها بوده و از آنجا به اینجا رسیده اند؟!
    می بینید آقای کروبی؟ در عالم مهم دیدن امام نیست، که شمر هم امام حسین و ابن ملجم هم امام علی را بارها دیده اند، مسئله فهم آدمها و التزام آنان نسبت به امام ادعایی خویش است و شما هم اگر هنوز داعیه پیروی خمینی کبیر را دارید باید یاد بگیرید که لحن صحبت یک روحانی فقه خوانده با گروه ورشکسته و دل شکسته و دم بریده همه چیز طلب، فرق می کند، ضمن آنکه در عوالم الهی کروبیان، کیهان را تخریب نمی کنند! حال این چه لحنی است و چگونه است که شما مقلدوار و علی پندار، فرزندان این انقلاب را به باد شماتت می گیرید؟ آنهم کسانی که زندگی و آبروی خود را در راه انقلاب گذاشته اند. شما که از مشی رهبری دم می زنید، آیا همان شیخ منتقدی نیستید که زمانی دادگاه روحانیت منصوب امام و زمانی دیگر حکم حکومتی ابداع تفقه خمینی و زمان دیگر احکام شرعی اسلام را زیر سؤال انتخاباتی می برید؟
    پس جناب شیخ بگذارید مسائل سربسته بماند و معلوم نشود که در سابقه و حال افراد چه گذشته است بگذارید مردم ندانند که در طبقه یازدهم ساختمان طالقانی چه می گذشت! بگذارید اهالی مطبوعات نفهمند که مطبوعات نهاد زیر نظر شما چگونه سانسور و تعطیل می شد. بگذارید نحوه مدیریت شما سربسته بماند و به عدم رای قبلی مجلس و ریاست جمهوری خود بسنده کنید و بیش از این دم از وا اسلاما نزنید. نگذارید حداقل های انتخاباتی در فرصت نظام برای عرض اندام امثال جنابعالی به حداکثرهای افشاگری درباره سوءاستفاده از موقعیت شغلی تبدیل شود. نگذارید مردم بفهمند در دوره ریاست شما در محل تولیت فرهنگ شهادت چگونه بی فرهنگان و سرمایه داران در گوش مادر شهید می زدند و آب را به روی پدر شهید می بستند. آیا هنوز خانواده شهیدان را هوادار خود وانمود می کنید؟ مگر همین آقای شریعتمداری خانواده شهید نیست؟ حالااز سابقه افراد پرس وجو می کنید؟! خودتان را ضمناً به کاندیداهای دیگر نچسبانید تا عرصه بر آنان چون شما سخت نشود. لااقل شرط کاندیداتوری ریاست جمهوری داشتن زبان است که بحمدالله در آخر الزمان همه از نعمت رو به تزاید آن برخوردارند، مثل نعمت رو به تزاید مطبوعات زنجیری و زنجیره ای!
    در هر حال شما که هنوز علیرغم ادعای مدیریت چهار ساله یک روزنامه که توسط دیگران اداره می شود، سواد مطبوعاتی لازم را در روش پاسخ گویی به انتقادات مطبوعاتی نداشته و در انتقاد از تیتر، متن را بهانه می کنید و در برخورد با یک کلمه، هزار توهین نثار منتقد خود می کنید، لازم است که بدانید پیش بینی کیهان و سایر خیرخواهان از عدم اقبال مردم نسبت به امثال جنابعالی نیاز به دانستن آراء شب انتخابات ندارد، فقط لازم است انسان کمی در روش انقلابی مردم دقت داشته باشد و کمی بیشتر بفهمد که مردم از لاف زنان و تحمیق گران نه فقط خوششان نمی آید بلکه معمولاً در تاریخ انقلاب به آنان درس ویژه هم داده اند.
    ضمن آن که فکر نمی کنید سن شما دیگر برای این حرفها مناسب نیست؟! و انقلاب در مدیریت نیاز به نیروهای جوان تر دارد که از کوره در نروند و خسته نشوند و با توجه به گذر سی سال از انقلاب در ده سالگی به زندان ساواک نرفته باشند؟!
    جناب شیخ ضمناً فعل آخر بیانیه شما غلط بود، به مشاورانتان بگویید از این به بعد برایتان درست تر بنویسند! والسلام

 

6 اشتباه رایج درباره آنفلوآنزای خوکی

روزنامه جام جمصفحه 5 

نویسنده: دکتر محمد کیاسالار

  1)ما مسلمان ها چون گوشت خوک نمی خوریم ، آنفلوآنزای خوکی نمی گیریم؟
     نه، ربطی ندارد! راه اصلی انتقال این بیماری، تنفسی است (نه خوراکی)؛ یعنی می تواند با سرفه و عطسه منتقل شود. این بیماری حتی راحت تر از این حرف ها هم منتقل می شود. کافی است دستمان با چیزی تماس پیدا کند که ویروس روی آن نشسته باشد. آن وقت اگر دست آلوده مان را به دهان، بینی یا چشممان بزنیم، ویروس منتقل می شود.
 2) علائم آنفلوآنزای خوکی، وحشتناک است؟
      اتفاقا علائمش خفیف است: تب، سردرد، سرفه، گلودرد، خستگی، کوفتگی بدن و آبریزش بینی. اما طول می کشد و به درمان های رایج جواب نمی دهد.
 3) اگر واکسن آنفلوآنزا بزنیم، در مقابل آنفلوآنزای خوکی هم ایمن می شویم؟
       این طور نیست. ویروس آنفلوآنزای خوکی، ویروس نوظهوری است که از تلفیق 3 نوع ویروس آنفلوآنزای انسانی، مرغی و خوکی به وجود آمده. بنابراین واکسن های متداول آنفلوآنزا زورشان به این ویروس نمی رسد. تولید یک واکسن موثر برای این بیماری نیز طبیعتا چند ماه طول می کشد.
 4) تا وقتی خطر آلودگی به این ویروس وجود دارد، باید دور تمامی سفرهای خارجی را خط کشید؟
    البته اگر می خواهید به مکزیک یا بقیه کشورهای مبتلابروید، بهترین توصیه این است که نروید! ولی اگر مجبورید به کشوری در مجاورت یکی از این کشورها سفر کنید، این دو توصیه را فراموش نکنید: شستشوی مکرر دست ها و استفاده از ماسک های تنفسی.
 5) آنفلوآنزای خوکی از بیماری های پرسروصدای قبلی (ابولاو آنفلوآنزای مرغی و سارس) خطرناکتر است؟
     نه! آنفلو آنزای خوکی آنقدرها مرگبار نیست ولی بدی اش این است که به مرحله سرایت انسان به انسان رسیده؛ مرحله ای که سارس با همه وحشتی که ایجاد کرده بود، هرگز به آن نرسید. با این حال، سارس در حدفاصل سال های 2000 تا 2003 بیش از 770 نفر را کشت و بیش از 10 برابر این تعداد را هم مبتلاکرد. آنفلوآنزای مرغی هم که لابد یادتان هست؛ میلیون ها مرغ را قربانی کرد و جان 250 انسان را در 12 کشور دنیا گرفت.
  6) خطر آنفلوآنزای خوکی از خطر یک آنفلوآنزای ساده هم کمتر است؟
    این هم یعنی افتادن از آن طرف بام! میانگین سنی قربانیان آنفلوآنزای خوکی در مکزیک، بین 25 تا 45 سال است؛ در حالی که آنفلوآنزای ساده معمولاکودکان، سالمندان و بیمارانی را قربانی می کند که دچار ضعف سیستم ایمنی شده باشند. ضمن این که این آنفلوآنزا جدید است، هنوز درمان قطعی و واکسن موثری ندارد و همه گیری اش در گوشه و کنار جهان رو به افزایش است. پس قطعا خطرناک تر از یک آنفلوآنزای ساده است.
    

 

/ 4 نظر / 12 بازدید
Bia 2 Axs

سلام وبلاگ جالبي داري خوشحال ميشم به ما هم سر بزني و با هم تبادل لينک کنيم موفق باشي

رضا (عشق من شبنم)

ای آفتاب زندگی ، بی تو لحظه ها سیاه و تکراری است و حضور عشق تو آبی بی انتها و محض است که در کوچه های بی کسی قامت دردها را پوشید و چنگ سبز نگاهت به تکرار غم در جاده های خاموش زندگی ام پایان داد . بی تو فهم زندگی سخت است و تویی منتهای آرزو و اشتیاق که بند دلم را بر ضریح عشق بستی و هم قدم با لحظه های من شدی ، مرا به یاد آور که سخت منتظر معجزه با تو بودن هستم . [گل]

aliyeh

ببینید چه جوانهای ما تلف شدند همه داد میزنند برای انتخابات در حالی‌ که متدها دادشون رو توی دنیای دیگه خواهند زد ولله تقصیر اینها نیست تقصیر دللتهی خودخواه و دزد و فریبکار هست. اگه فکر می‌کنین بد میگم یه خط برام بنویسین.این قطعهٔ اشکبار رو نگاه کنید. http://www.youtube.com/watch?v=us9PHHzf3_Y aliyeha@rocketmail.com