چاوز: من شاگرد رهبر انقلاب ایران هستم
در دیدار با حضرت آیت الله خامنه ای

روزنامه کیهان صفحه 1 

   رهبر معظم انقلاب در دیدار هوگو چاوز و هیئت همراه از مواضع شجاعانه و عدالتخواهانه و همچنین مردم دوستی وی و دولتش تجلیل و تقدیر کردند.
    حضرت آیت الله خامنه ای در این دیدار که با حضور دکتر محمود احمدی نژاد رئیس جمهور کشورمان برگزار شد خطاب به چاوز افزودند: روی کار آمدن دولت شما در ونزوئلافصل تازه ای در تاریخ منطقه آمریکای لاتین بود و شهامت دولت و مردم ونزوئلااعتماد به نفس را در مردم این منطقه به وجود آورده است.
    ایشان با قدردانی از موضع گیری شجاعانه رئیس جمهور و دولت ونزوئلادر قضیه غزه و قطع ارتباط با رژیم صهیونیستی خاطرنشان کردند: کاری که دولت ونزوئلاانجام داد در واقع وظیفه دولت های اروپایی بود که مدعی طرفداری از حقوق بشر و حمایت از انسان ها هستند ولی متاسفانه دولت های مدعی اروپایی در جریان کشتار مردم غزه، در نقطه مقابل حرکت کردند.
    رهبر انقلاب اسلامی، آمریکا را شریک جرم رژیم صهیونیستی در فجایع غزه دانستند و با اشاره به خشم دولت های مستکبر از مواضع دولت ونزوئلادر جنگ غزه افزودند: خشم دولت های استکباری و موضع گیری آنها بر ضد ما، نشان دهنده تاثیرگذاری وجود ما است.
    حضرت آیت الله خامنه ای هم چنین با اشاره به جنجال تبلیغاتی که از چند سال پیش درباره انرژی هسته ای ایران به راه افتاده و همچنان ادامه دارد، خاطرنشان کردند: در این قضیه نیز، عصبانیت جبهه استکبار نشان می دهد دستیابی ایران به فن آوری انرژی هسته ای یک اقدام موثر در تقویت جبهه حق در جبهه گیری های جهانی است.
    ایشان تاکید کردند: غربی ها به خوبی می دانند که ما به دنبال بمب اتم نیستیم اما عصبانیت آنها به این دلیل است که یک کشور بدون اجازه آنها به این فن آوری دست پیدا کرده است.
    رهبر انقلاب اسلامی با تاکید بر این که همه کشورهایی که توانایی دستیابی به انرژی هسته ای را دارند باید به این سمت بروند خاطرنشان کردند: با توجه به محدود بودن منابع نفت و لزوم بهره برداری صحیح از منافع فراوان آن، چاره ای جز حرکت به سمت انرژی های نو از جمله انرژی هسته ای به عنوان سالم ترین راه تولید انرژی وجود ندارد.
    حضرت آیت الله خامنه ای در بخش دیگری از سخنان خود روابط ایران و ونزوئلارا در زمینه های مختلف خوب ارزیابی کردند و افزودند: با وجود این روابط خوب، ظرفیت های دو کشور برای گسترش همکاری ها زیاد است و زمینه تبدیل روابط دوجانبه به روابط چند جانبه در عرصه های بین المللی و منطقه ای وجود دارد.
    رهبر انقلاب اسلامی اعتماد و حمایت مردمی رئیس جمهور ونزوئلارا نعمت و فرصت بزرگی برای دولت ونزوئلاخواندند و تاکید کردند: هنگامی که دولتی پشتوانه مردمی داشته باشد می تواند قاطعانه در مقابل قدرت ها بایستد که این شرایط و نعمت الهی در ونزوئلاو هم چنین در ایران وجود دارد.
    در این دیدار که دکتر محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور نیز حضور داشت، هوگو چاوز، رئیس جمهور ونزوئلابا ابراز خرسندی فراوان از دیدار مجدد با رهبر انقلاب اسلامی، خود را پیرو و شاگرد انقلاب اسلامی و رهبران آن دانست و گفت: ما از تجربیات سیاسی دولت و مردم ایران برای ایستادگی در مقابل دشمنان خارجی و امپریالیسم بسیار درس گرفته ایم و همچنان با قوت به مبارزه برای حفظ استقلال خود ادامه خواهیم داد.
    وی گفت وگوهای کاری خود با رئیس جمهور کشورمان را بسیار مفید و سازنده خواند و افزود: در این گفت وگوها درباره نقشه راه همکاری های 10ساله جمهوری اسلامی ایران و ونزوئلاتوافق شد و امیدواریم همکاری های دو کشور بیش از پیش گسترش یابد.

 

آیا هاشمی از موسوی حمایت می کند؟!

روزنامه کیهان  صفحه 2 

    محافل رسانه ای از دیدار چندی پیش هاشمی رفسنجانی و میرحسین موسوی خبر می دهند. محسن هاشمی انجام این دیدار در آستانه تعطیلات نوروزی را تایید کرد اما از انتشار جزئیات آن امتناع نمود. یاری نیوز به نقل از ایلنا ذیل این خبر کوتاه نوشت: هاشمی رفسنجانی پیشتر، در دیداری خصوصی گفته بود تلاش خود را برای اجماع اصلاح طلبان انجام می دهد.
    اما سایت انتخاب دهم (پویش مردمی حمایت از میرحسین موسوی) ضمن انتشار جزئیاتی از دیدار مذکور، به موسوی درباره عواقب چنین قول و قرارهایی هشدار داد.
    سایت مذکور در گزارش خود از دیدار یاد شده نوشت: هاشمی در این دیدار ضمن ابراز خوشحالی از حضور میرحسین در انتخابات گفته حضور شما نیروهای اصیل انقلاب را دلگرم می کند. شما محکم بایست و شعارها و برنامه های شفافی را ارائه دهید و به روز باشید و تبلیغات را هم خوب انجام دهید تا قشر جوان را جذب کنید.
    این گزارش می افزاید: میرحسین موسوی نیز در این دیدار ضمن تشکر از هاشمی گفته است «شما از استوانه های نظام هستید، هر وقت می دیدم که چگونه به شما توهین می شود ناراحت می شدم، وجه مشترک من و شما تغییر در مدیریت کشور است. میرحسین سپس از هاشمی در مورد حمایت از وی و یا کروبی می پرسد و خواهان آن می شود که هاشمی به صراحت پاسخ دهد که وی در جواب می گوید: «حمایت من از شما خواهد بود، به دلیل تیم کارشناسی و قوی که در اطراف شماست و از سوی دیگر مطالعه شما بر روی موضوعات مختلف کشور و همچنین امکان رای آوری شما که از کروبی بیشتر است. موسوی نیز ضمن تشکر از هاشمی خواهان حمایت علنی وی از خود می شود و می گوید: «من به حمایت شما از خود برخلاف دیگر دوستان افتخار می کنم.»

 

یک محفل تخریبی در پی حمله به دولت است

روزنامه ایران صفحه 2 

    رئیس مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری گفت: یک محفل تخریبی با استراتژی انکار در پی حمله به دولت و خدمات آن است.
    علیرضا ذاکر اصفهانی در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: این محفل در ادامه تخریب های خود در سه سال و نیم گذشته به دنبال هجمه به نقاط قوت دولت است. عضو شورای مشاوران رئیس جمهوری گفت: با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری دهم تلاش اصلی مخالفان دولت معطوف به القای ناکارآمدی دولت است. وی ابتکارات برخی جریان های مخالف دولت را بدیع خواند و خاطرنشان کرد: از آخرین موارد کارکردهای این جریان ها، انکار توفیق های مسلم دولت در حوزه های مختلف از جمله اقتصاد و رسیدگی به محرومان است. ذاکر اصفهانی نسبت به این که سرعت اقدامات تخریبی از اواخر فروردین بیشتر شود، هشدار داد.
    عضو شورای مشاوران رئیس جمهوری اظهار داشت: این افراد و جریان ها با انکار موفقیت های دولت که موفقیت های ملت است، زمینه های لازم را برای ناامیدی مردم از دولت فراهم می کنند. ذاکر اصفهانی با تاکید بر این که مردم بیش از همه متوجه امور هستند خاطرنشان کرد: مردم در مقام مقایسه از دولت دفاع و پشتیبانی می کنند. وی تاکید کرد که دولت نهم در پاکدستی بی نظیر است و این از نظر مردم دور نمانده است.

 

/ 4 نظر / 12 بازدید
رضا (عشق من شبنم)

• زندگي رو زياد جدي نگير ، چون هرگز از اون زنده بيرون نميري . • دنيا را بد ساخته اند....کسي را که دوست، تو را دوست نميدارد...کسي که تو را دوست دارد، تو دوستش نمي داري... اما کسي که هم تو دوستش داري و او هم تو را دوست دارد... به رسم و آيين هرگز به هم نمي رسند... و اين رنج است... •وقتی زندگی چیز زیادی به شما نمی دهد، بخاطر این است كه شما چیز زیادی از آن نخواسته اید. •امروز همان فردايي است که ديروز منتظرش بوديد.