راست گفت مدعی آزادی مطلق!

روزنامه آفتاب یزد صفحه 1 

   چندی قبل که رئیس دولت ادعا کرد <آزادی در ایران نزدیک به مطلق است> این سخن، عده ای را به تعجب انداخت. زیرا همزمان با این ادعا، درخواست بسیاری از فعالان سیاسی برای بهره مندی از اصل 27 قانون اساسی با مخالفت وزارت کشور همین دولت مواجه شده بود و روزنامه رقیب انتخاباتی همین رئیس دولت، درمحاق توقیف قرار داشت. اما ظاهراً قضاوت های منفی درمورد ادعای رئیس دولت، کمی عجولانه بود . اگر کمی به اطراف رئیس دولت نگاه می شد این آزادی مطلق کاملاقابل مشاهده بود، پس او حق داشت وجود آزادی مطلق را حس کند. در فضای آزادی مطلق، رئیس دولت حق دارد هرکس را که مایل است به عنوان همکار خود انتخاب کند اما هیچ کس حق ندارد به مخالفت با انتخاب او بپردازد؛ فرقی هم نمی کند که مخالف کیست . آزادی مطلق رئیس دولت برای انتخاب معاون اول خود، توسط هر کس که خدشه دار شود خبرگزاری مزدبگیر دولت حق دارد انکار آزادی مطلق رئیس خود را <خلاف عقل و قانون> بنامد و کفن پوشان سابق - سینه چاکان دولت فعلی- هم از آزادی مطلق برخوردارند که بر این اهانت بزرگ خبرگزاری دولت نسبت به مخالفان مشایی - مراجع تقلید، رهبری نظام و بسیاری از نمایندگان مجلس- چشم ببندند.
    آزادی مطلق برای مدعیان آزادی مطلق در حدی است که حق دارند علیه مجلس، قوه قضائیه، منتقدان دولت و حتی میلیون ها ایرانی معترض به نتیجه انتخابات، هرچه بگویند و بنویسند و اگر هم کسی این آزادی مطلق را به رسمیت نشناسد ادب پیشگان دولتی به خود اجازه می دهند روزنامه او را <عرعر نامه> بنامند. در فضای آزادی مطلق، مردم مجبورند صدای بعضی از حامیان دولت را حتی اگر شامل فحاشی علیه دیگران باشد بشنوند اما اگر کسی در برابر <انکرالاصوات> آنها موضع گرفت مستحق هرگونه ملامت و توهین است؛ چون آزادی مطلق حامیان دولت را خدشه دار کرده است. در فضای آزادی مطلق فعلی، مسئولان دولتی حق دارند نشست همه سران فعلی و قبلی نظام را تحریم کنند، کسی هم حق ندارد آنها را به خاطر استفاده از این آزادی مطلق، ملامت کند اما اگر نوه امام با عدم حضور در یک مراسم، مدنی ترین روش اعتراض به بعضی مسائل را در پیش گرفت، آن طرفی ها آزادی مطلق دارند که هر چه می خواهند علیه او بگویند و بنویسند. در آزادی مطلق فعلی، طرفداران دولت حق دارند نام به ناحق برده شده تعدادی از فعالان سیاسی در یک دادگاه پرحاشیه را منتشر کنند اما هیچ کس حق ندارد از محکومیت یک وزیر - تنها به این بهانه که امکان تجدید نظر درحکم او وجود دارد - سخن بگوید. آزادی مطلق برای دولت و رئیس آن درحدی است که می توانند دستور رهبری برای لغو حکم انتصاب معاون اول را یک هفته معطل نگه دارند تا معاون محبوب ایشان، راضی به استعفا شود اما در همین فضا، هیچ کس حق ندارد خبر صدور دستور رهبری را منتشر نماید، اگر هم کسی بر خلاف توقع دولتی ها، این نامه را افشا کرد دولتی هایی که آزادی آنها مطلق است حق دارند او را آماج حملات خود قرار دهند. در فضای آزادی مطلق، <خبرگزاری دولت> حق دارد <نوه فاضل امام> که مراتب فضل او از سخنانش پیداست را توسط فردی کم سواد زیر سوال ببرد اما هیچ کس حق ندارد از مدرک جعلی وزیر سخن بگوید و او را که بهترین نشانه کم سوادی او عدم تشخیص مدرک اصلی از جعلی است مورد شماتت قرار دهد. اگر هم کسی باور کرد که آزادی مطلق برای افشای این کم سوادی وجود دارد، دولتی های آزاد، حق دارند او را به تعقیب جزایی تهدید کنند. آزادی مطلق به دولتی ها اجازه می دهد امکانات و اختیارات خود را به صورت صددرصد مورد بهره برداری قرار دهند و در استفاده از این اختیارات و امکانات - که تعلق بعضی از آنها به دولت، محل تردید است - حتی اصولگرایان و شرکای حکومتی خود را، شریک نکنند اما اگر نوه امام برای مقاومت در برابر بعضی فشارهای غیرمنطقی و در عین حال با هدف جلوگیری از تنش، مراسمی را لغو کرد، <ترمز بریده> های دولتی حق دارند شدید ترین حملات را متوجه او کند. فضای آزادی مطلق به گونه ای است که یک وزیر به خاطر حمایت از دستور رهبری، مورد خشم قرار می گیرد تا نشانه دیگری از آزادی مطلق در دولت به نمایش درآید. در فضای آزاد فعلی، یک وزیر نورچشمی، آزادی مطلق دارد آمارهایی از عملکرد خود ارائه کند که به ادعای یک نماینده اصولگرای مجلس، بخشی از آنها دروغ است و بخش دیگر مربوط به عملکرد وزیران قبل از او. مقامات بالاتر از او هم آزادی مطلق دارند که ادعاهای قبلی خود در خصوص پیچاندن گوش متخلفان را نادیده بگیرند و به حمایت کامل از <وزیر آمار دهنده> بپردازند؛ بدون آنکه به مردم بگویند <اگر ادعاهای نماینده اصولگرا دروغ بود چرا وزیر مورد نظر در همان جلسه به پاسخ گویی برنخاست؟>
    البته هیچ یک از نمونه های فوق، باعث نگرانی نیست زیرا افراط دولتی ها در بهره گیری از آزادی مطلق، تاکنون حقایقی را برای مردم و سیاستمداران - اعم از اصولگرا و اصلاح طلب - آشکار ساخته است که قطعا در غیاب این آزادی ها، پی بردن به آنها در کوتاه مدت، امکان پذیر نبود .

 

تخریب ها علیه خانواده امام خمینی وارد فاز جدی تری شد : تخریب با کدام هدف

 روزنامه اعتماد  صفحه 2 

  بالاخره موج تخریب های صورت گرفته توسط رسانه های اصولگرا به جماران رسید و بیت امام خمینی(ره) نیز آماج این تهمت ها قرار گرفت. البته موج این تخریب ها از سال های قبل کلید خورد زمانی که سیدحسن خمینی در مصاحبه یی با «شهروند امروز» بر ضرورت عدم دخالت نظامیان در سیاست تاکید کرد و آن را برخلاف وصیتنامه امام خمینی(ره) عنوان کرد. بعد از ذکر این نکات بود که حامیان دولت سیدحسن خمینی(ره) را آماج تهمت ها و افتراهای خود قرار دادند و حتی سایت «نوسازی» در مطلبی تفصیلی با عنوان «راز لپ های گلی سیدحسن چیست؟» به این مساله پرداخت که سیدحسن از ماشین بنز و ویلایی مجلل استفاده می کند. پس از انتشار این مطلب بود که جامعه و فعالان سیاسی به این مساله واکنش نشان دادند و آن را به شدت محکوم کردند اما حامیان دولت همچنان بر مواضع خود پافشاری کردند تا اینکه در این مقطع زمانی بار دیگر سیدحسن خمینی آماج این تهمت ها قرار گرفت و شروع این موج دوباره زمانی بود که سیدحسن خمینی در مراسم تنفیذ به رسم معهود حضور پیدا نکرد و زمانی که محمود احمدی نژاد در مرقد امام خمینی(ره) به منظور تجدید پیمان حضور یافت، وی را همراهی نکرد. البته حضور در منزل برخی از فعالان سیاسی آزاد شده موجب شد این آتش زیر خاکستر بار دیگر شعله ور شود و روزنامه «کیهان» در سرمقاله خود به شدت از سیدحسن انتقاد کند. در ادامه، تهمت های حامیان دولت موجب شد بسیاری از اصولگرایان با اصلاح طلبان همنوا شوند و از تهمت های صورت گرفته انتقاد کنند. به گزارش فردا، حسین ابراهیمی عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز در واکنش به مطلب توهین آمیز محمدجعفر بهداد در خبرگزاری ایرنا با اشاره به طرح اتهام برخی از خبرگزاری ها و روزنامه ها به «سید حسن خمینی» یادآور شد: بیت امام راحل از چنان قداستی برخوردار است که تمامی ملت ایران و دیگر ملت های مسلمان تا صبح قیامت بدهکار حضرت امام و فرزندان ایشان هستند. همچنین قدرت الله علیخانی این تخریب ها را به شدت محکوم کرد. نماینده مجلس هشتم با بیان اینکه سکوت جایز نیست، اظهار داشت: «تخریب ها و بداخلاقی هایی علیه بیت امام به خصوص علیه شخص سیدحسن خمینی از سوی انسان های ضعیف، ناتوان و بی قد و قواره صورت می گیرد و به شدت محکوم است.» از سوی دیگر مصطفی کواکبیان از تخریب سیدحسن انتقاد و این سوال را مطرح کرد. چه دلیلی دارد به بهانه ملاقات نوه امام با فرزند شهید مظلوم بهشتی عده یی بخواهند این همه جار و جنجال راه بیندازند؟ وی افزود: آن کسانی که ابعاد علمی و شخصیتی سیدحسن خمینی را زیر سوال می برند، کافی است به برخی از استادان و طلاب فاضل کشور و سخنرانی های خود ایشان مراجعه کنند تا بفهمند نوه امام از چه میزان معارف دینی و علمی و معلومات فضلی و همچنین مدیریت شایسته یی برخوردار است.

 

تکذیب دستگیری کروبی از سوی دفتر مقام معظم رهبری

روزنامه ایران  صفحه 3 

  شبکه تلویزیونی العربیه و برخی سایت های اینترنتی در گزارشی کذب مدعی شدند: اکبر هاشمی رفسنجانی در دیدار با اعضای مرکز تحقیقات استراتژیک وابسته به مجمع تشخیص مصلحت نظام که ریاست آن را حسن روحانی به عهده دارد با اشاره به دیدار با آیت الله خامنه ای گفته است: «من از همه چیز کناره گیری خواهم کرد، اجازه اقامت نمازجمعه را هم نمی دهند.» هاشمی رفسنجانی رئیس مجلس خبرگان رهبری به آیت الله خامنه ای گفته است: «شما نباید دستور دستگیری مهدی کروبی را صادر می کردید.» هاشمی در این دیدار همچنین اعلام کرده است که «با ادامه این روند، اوضاع پیچیده تر خواهد شد» و پاسخی که آیت الله خامنه ای به او داده تنها سکوت بوده است. در پی انتشار ادعای فوق، خبرنگار دفتر حفظ و نشر در تماس با یک منبع آگاه در بیت مقام معظم رهبری کسب اطلاع کرد که این ادعا از اساس نادرست بوده و تکذیب می شود.

 

حجت الاسلام رسایی :سیلی نظام به مهدی هاشمی مصونیت آقازاده ها را از بین می برد

 روزنامه رسالت  صفحه 1 

   نماینده مردم تهران در مجلس ضمن انتقاد از دستگاه قضائی در برگزاری پنجمین جلسه رسیدگی به متهمان کودتای مخملی و اغتشاشات اخیر تهران، گفت که می بایست سیلی نظام به امثال مهدی هاشمی رفسنجانی نواخته شود تا از این به بعد آقازادگی موجب مصونیت نشود.حجت الاسلام و المسلمین حمید رسایی نماینده مردم تهران و عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی در گفتگو با فارس به بررسی پیامد عملکرد دستگاه قضا در برگزاری پنجمین جلسه رسیدگی به متهمان کودتای مخملی که بدون ذکر مشخصات آنان در رسانه ها برگزار شد، پرداخت.
    وی افزود: برپایی دادگاه های متهمان به طراحی و دست داشتن در اغتشاشات اخیر توسط دستگاه قضائی پس از تلاش هایی که سربازان گمنام امام زمان در وزارت اطلاعات و قرارگاه ثارالله داشتند، نویدبخش یک اراده جدی در این دستگاه برای کسانی بود که با اقدامات و مواضع خود موجب اغتشاش، مشکل آفرینی و لطمه به آبروی نظام اسلامی در جهان شدند. رسایی رسیدگی به پرونده متهمان کودتای مخملی و اغتشاش های اخیر تهران را در چهار جلسه گذشته آن طبق مستندات حقوقی و اعلام رضایت وکلای متهمان برشمرد و خاطرنشان کرد: پس از تغییر و تحول در دستگاه قضا فشارهای سنگینی به قوه قضائیه ایراد شد تا روند برگزاری دادگاه این متهمان تغییر کند که البته این فشارها ظاهرا مثمر ثمر واقع شد.

 

/ 1 نظر / 28 بازدید
آمد

من به یه نتیجه ای رسیدم و اون اینکه تو ایران نه تنها قانونی وجود نداره بلکه قانون اونیکه زورش بیشتره . وقتی که رییس قوه قضاییه تو سخنرانیش میگه حرف آقای خامنه ای ارجحیت داره به قانون یعنی چی؟!؟!؟!