اعتراض اصلاح طلبان به رفتار احمدی نژاد در ژنو

روزنامه اعتمادصفحه 1 

کروبی و میرحسین در نطق های انتخاباتی خود بیان کردند

   دو کاندیدای اصلاح طلب همزمان به حضور محمود احمدی نژاد در اجلاس دوربان ژنو اعتراض کرده و آن را عاملی برای تحقیر ملت ایران در عرصه بین الملل ارزیابی کردند. مهدی کروبی دبیرکل حزب اعتماد ملی در سخنانی صریح اظهار داشت آقای احمدی نژاد مجبور نیست در هر جلسه یی شرکت کند تا ملت ایران مورد اهانت قرار گیرد. اما بیان چنین سخنانی محدود به مهدی کروبی نشد گو اینکه همزمان با حضور مهدی کروبی در دانشگاه اراک و انتقادات وی به محمود احمدی نژاد، میرحسین موسوی نیز در دانشگاه گرگان واقعه ژنو را توهین به ملت ایران دانست و نسبت به آن اعتراض و تصریح کرد: واقعه ژنو و توهین به رئیس جمهور که نماد ملت ایران است بسیار تاثربرانگیز است و هر کسی را ناراحت می کند و ما نیز نسبت به این مساله معترضیم. مهندس موسوی با گله مندی از مشاوران احمدی نژاد که در این نشست با وی همراه بودند، گفت: باید از مشاوران رئیس جمهور گله کرد که چرا چنین وضعیتی را پیش بینی نکرده اند تا موجبات وهن نظام فراهم نشود. نمی توانیم به کسانی که به سمبل نظام و رئیس دولت توهین می کنند معترض نباشیم اما بحث توهین به رئیس جمهور با گله مندی از مشاوران ایشان متفاوت است. نمی توانیم صرف گفتن کلمات حماسی این مساله را بپوشانیم چون اتفاقات این گونه شان ایران و ایرانیان را تحت الشعاع قرار می دهد.این موضع گیری توسط کاندیداهای اصلاح طلب در حالی صورت می گیرد که سخنان احمدی نژاد در این اجلاس مورد اعتراض کشورهای جهان واقع شد و کشورهای عضو اتحادیه اروپا به نشانه اعتراض سالن را ترک کردند حتی دبیرکل سازمان ملل متحد نیز نسبت به آن موضع گرفت اما در پاسخ به این واکنش ها محمود احمدی نژاد اظهار داشت « از این به بعد در تمام اجلاس های جهانی شرکت خواهم کرد.» البته چنین رفتاری از سوی احمدی نژاد بارها مورد اعتراض اصلاح طلبان قرار گرفته است چرا که کاندیداهای اصلاح طلب تصریح می کنند اتخاذ چنین مواضعی موجب خواهد شد فارغ از وهن ملت ایران، هزینه های گزافی به کشور وارد شود و تمام ملت ایران مجبور به پرداخت این هزینه ها شوند که مهم ترین آسیب وارد شده این خواهد بود که اجماع جهانی علیه ایران شکل بگیرد و تمام قدرت های جهان علیه ایران متحد شده و موجب انزوای ایران در عرصه بین الملل شود. البته میرحسین بارها از اینکه دیپلماسی ایران به کشورهای آفریقایی و ونزوئلامحدود شده است انتقاد کرده و مهدی کروبی نیز به کارگیری دیپلماسی فعال را راهکار برون رفت از مشکلات اخیر کشور دانسته است.

 

در بیانیه ای تاکید شد تقدیر 210 نماینده مجلس از سخنان قاطع احمدی نژاد در ژنو

روزنامه رسالت  صفحه 3 

210   تن از نمایندگان ملت با صدور بیانیه ای ضمن حمایت از مواضع قاطع و متعهدانه رئیس جمهور در اجلاس ضد نژاد پرستی دوربان 2، اقدامات سازماندهی شده و حقیرانه رژیم صهیونیستی و حامیان وی در این اجلاس را محکوم کردند.به گزارش فارس، 210 تن از نمایندگان ملت با صدور بیانیه ای ضمن حمایت از مواضع قاطع و متعهدانه رئیس جمهور در اجلاس ضد نژاد پرستی دوربان 2 ، اقدامات سازماندهی شده و حقیرانه رژیم صهیونیستی و حامیان وی در این اجلاس را محکوم کردند. در این بیانیه آمده است: اجلاس دوربان 2 در شرایطی برگزار شد که جامعه بشری نسل کشی رژیم صهیونیستی و قتل عام کودکان و زنان غزه را فراموش نکرده و متاسفانه در مقابل این جنایت نژادپرستانه، رئیس جمهور آمریکا که با شعار تغییر آمده و سازمان های بین المللی از جمله شورای امنیت سازمان ملل متحد هیچ اقدام پیشگیرانه ای انجام نداده اند. در چنین شرایطی فرزندی از سرزمین ایران اسلامی و انقلابی به نمایندگی از ملت ایران و جهان اسلام و سایر ملت های مظلوم با حضور مقتدرانه در این اجلاس و سخنرانی کوبنده، افشاگرانه و منطقی همراه با آرامش خود، از یک سو، چهره زشت جنایتکاران مدرن از جمله رژیم جنایتکار صهیونیستی و حامیان آنها را افشاء کرد و از سوی دیگر پیام عدالتخواهی، صلح، دوستی و حمایت رسا از حقوق بشر ملت های مظلوم را به گوش جهانیان رساند. ما نمایندگان ملت ایران در مجلس شورای اسلامی حمایت همه جانبه خود را از مواضع قاطع و متعهدانه رئیس جمهور محترم اعلام داشته و اقدامات سازماندهی شده و حقیرانه رژیم صهیونیستی و حامیان او را محکوم می نمائیم.

 

جزئیات نامه لاریجانی به شورای نگهبان درباره قراردادهای خارجی دولت

روزنامه آفتاب یزد  صفحه 2 

   رئیس کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به اینکه این کمیسیون همچنان در انتظار پاسخ شورای نگهبان به نامه سال گذشته رئیس مجلس درباره قراردادهای بین المللی است ، درباره جزئیات این نامه و درخواست مندرج در آن توضیح داد. حمیدرضا کاتوزیان در گفتگو با مهر اظهار داشت : در نامه رئیس مجلس به دبیر شورای نگهبان آمده است، سابقه تاریخی تلخی از انعقاد قراردادهای بزرگ بین المللی توسط دولت ها بدون توجه به نظر نمایندگان داریم که از جمله آن، قرارداد رژی و دارسی است. وی گفت: لاریجانی در این نامه یادآور شده که تدوین کنندگان قانون اساسی با توجه به این موضوع، اصول 77 و 125 قانون اساسی را در قانون گنجاندند تا کلیه قراردادها، معاهدات و توافق نامه های بین المللی توسط نمایندگان مجلس به تصویب برسد و رئیس جمهور و یا نماینده آن، این قرارداد را به امضا برسانند. نماینده تهران گفت: رئیس مجلس تاکید کرده است در سال 63 به خاطر شرایط خاص و قرارگرفتن در دوران دفاع مقدس، شورای نگهبان به دولت مجوز داد تا خود راسا قراردادها با "بخش خصوصی" خارجی را منعقد کند، اما دولت ها پس از زمان جنگ این رویه را ادامه دادند. کاتوزیان خاطر نشان کرد: رئیس مجلس در این نامه درخواست کرده است تا شورای نگهبان بر ضرورت این مجوز خود در آن شرایط خاص تاکید و به نوعی مشکل موجود در عقد قراردادها که بدون نظر نمایندگان انجام می شود را حل کند و طبق قانون اساسی قراردادها انجام شود. وی گفت: نکته قابل تامل آن است که اجازه شورای نگهبان به دولت در شرایط زمان جنگ، عقد قرارداد بابخش خصوصی بوددر حالی که دولت های خارجی اکثرا قراردادها را توسط شرکت های خصوصی منعقد می کنند و خود کمتر وارد موضوعات قرارداد می شوند.

 

تلفن همراه را با خود به ماه ببرید

روزنامه جام جم صفحه 12

 به دنبال راه اندازی شبکه سولارنت، آژانس های تحقیقاتی فضایی BNSC و ناسا با همکاری یکدیگر در پی راه اندازی شبکه تلفن همراه در کره ماه هستند. یکی از مراحل کلیدی این همکاری، درک ساختار ماه، حرکت های ماه و تست شبکه تلفن همراه قمری برای آینده است. براساس این برنامه، پروفسور کیت میسون، مدیرعامل شورای فناوری و علمی و رئیس BNSC در این باره گفته است: این برنامه مرحله دیگری از همکاری ما با ناساست.
    در این برنامه، ماهواره ای به ماه سفر می کند و وارد مدار می شود و سپس 3 یا 4 نفوذکننده را که شبیه چرخ است در سطح ماه توزیع خواهد کرد.
    هر نفوذگر با سرعت بالا، ابزارها را زیر سطح ماه و برای آشکار کردن ساختار درونی آن جاسازی خواهد کرد.
    این ماهواره فلکی سپس به عنوان ایستگاه رادیویی مخابراتی بین سطح نفوذگران موجود در کره ماه و زمین در عمر یک ساله اش عمل خواهد کرد. هم اکنون بر اساس طرح هایی که برای پوشش مخابراتی تمام سطح کره زمین در دست اجراست دانشمندان بر این عقیده اند که می توان از سیارات و اجرام آسمانی به عنوان نقطه های مناسب ارتباط استفاده کرد.

 

/ 2 نظر / 5 بازدید
رضا (عشق من شبنم)

گاهی وقتها چه ساده عروسک میشویم نه حرف میزنیم و نه شکایت مبکنیم فقط احمقانه سکوت میکنیم[گل]

دوست شما

در زندگي تو هر چيزي زاييده شعور تو است. اگر آگاهي‏ات دگرگون شود، محصولات و فرزندان آن هم دگرگون مي‏شوند. خوبي و بدي، بيماري و شفا، رنج و راحتي، فقر و ثروت، ضعف و قدرت، كوچكي و بزرگي و همه مظاهر زندگي و مرگ ناشي از نوع و فرم شعور است. خداوند بواسطه آنچه در ذهن و قلب توست، با تو رفتار مي‏كند، از تو مي‏گيرد و به تو مي‏بخشد.