روح سرگردان مهدی هاشمی!

روزنامه کیهان صفحه 2

«  ضیاء.م» از عوامل وابسته به باند مهدی هاشمی عنصر پشت پرده نامه نگاری های اخیر در قم برای ایجاد اختلاف و فتنه در قم است.
    به گزارش جهان، جمعی از فضلاو طلاب حوزه علمیه قم در نامه سرگشاده ای با عنوان «عامل فتنه و اختلاف در قم کیست» به افشای ماهیت یکی از نگارندگان این نامه های تفرقه افکنانه که به نام عده ای از روحانیون صادر می شود، پرداختند. در این نامه با معرفی «سیدضیاء.م» به عنوان عنصر اصلی تهیه کننده نامه های اختلاف افکنانه آمده است: «نامبرده از عوامل باند مهدی هاشمی معدوم و مرتبطین منتظری است. وی که پای ثابت نامه های تفرقه آمیز و ساختارشکن است، با برخی عناصر فمینیست نظیر نشریه پیام زن در داخل و خارج کشور مرتبط است. همچنین نامه موهن علیه مرجع بزرگوار تقلید حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی به دلیل اعتراض ایشان به حمایت نشریه پیام زن از شیرین عبادی، وکیل فرقه ضاله بهائیت باعث عصبانیت طلاب و انتشار بیانیه هایی علیه نامبرده در قم گردید. وی همکاری های تنگاتنگی با دفتر آقای صانعی دارد و کتاب هایش توسط انتشارات آقای صانعی منتشر می شود. نقش وی در مدیریت فتنه موسوی و حوادث بعد از آن در قم به قدری روشن است که عده ای او را مسئول در سایه ستاد موسوی می دانند. ارتباط مکرر با عوامل اغتشاش در تهران، تنظیم جلسات با برخی روحانیون در قم و اطراف آن، جهت ایجاد تفرقه و مدیریت برگزاری چند جلسه با آقای هاشمی و موسوی بعد از حوادث اخیر از تحرکات دیگر وی می باشد. عجیب این است که شخصی که تا دیروز هیچ احترامی برای علما و مراجع قائل نبوده و حمله گستاخانه وی به آیات عظام حضرات مکارم شیرازی و سبحانی دامت برکاتهم هنوز از یادها نرفته است، چگونه امروز تلاش دارد به بهانه حمایت از مرجعیت، علما و روحانیون را در مقابل انقلاب و رهبری قرار دهد؟»
    گفتنی است باند مهدی هاشمی ضمن ارتکاب چند جنایت، صدور بیانیه ها و شب نامه ها در راستای اختلاف میان روحانیت و تقابل و بدبینی مقامات مختلف نسبت به یکدیگر را در دستور کار داشت.

 

تیتر عجیب درباره مشایی

روزنامه دنیای اقتصاد  صفحه 8 

  سایت عصر ایران نوشت: موضوع انتصاب اسفندیار رحیم مشایی به عنوان معاون اول رییس جمهور از سوی محمود احمدی نژاد مورد توجه رسانه های اسرائیلی قرار گرفته است.
    این رسانه ها با توجه به اظهارات مشایی درباره دوستی ایران با مردم اسرائیل، این اظهارات را در تاریخ 30 ساله حیات جمهوری اسلامی بی نظیر دانسته و معتقدند که انتخاب مشایی به سمت معاون اولی در عین حفظ مواضع شعاری احمدی نژاد علیه اسرائیل می تواند دارای پیام باشد. روزنامه اسرائیلی هاآرتص روز دوشنبه با توجه به این موضوع خبر انتصاب مشایی به سمت معاون اولی و انتقادات اصولگرایان حامی احمدی نژاد از این انتخاب وی و سپس شایعه استعفای مشایی و تکذیب آن از سوی وبلاگ مشایی را مورد توجه قرار داده است.این روزنامه در مطلبی با تیتر «دوست ایرانی اسرائیل شایعه استعفایش را تکذیب کرد» می نویسد: «وبلاگ شخصی اسفندیار رحیم مشایی نامزد احمدی نژاد برای پست معاونت ریاست جمهوری خبرهای مربوط به استعفای خود را تکذیب کرد.در این وبلاگ آمده است که اخبار مربوط به استعفای مشایی از سوی دشمنان دولت است تا بدین وسیله چهره دولت را مخدوش کنند.»(مشایی بعد از اظهارات جنجالی اش، علیه اسرائیل موضع گرفت و نابودی آن را نزدیک دانست.) هاآرتص نوشته است:«اعلام مشایی به عنوان معاون اول از سوی احمدی نژاد انتقادات شدیدی را از دوستان و متحدان احمدی نژاد در اردوگاه اصولگرایان روانه او کرده است. مشایی در سال 2008 در اظهاراتی اعلام داشت که مردم ایران دوست مردم اسرائیل هستند. این اظهارات او با واکنش تند در درون دستگاه حاکمه ایران مواجه شد و بسیاری از اصولگرایان متحد احمدی نژاد خواستار استعفای مشایی شدند. مشایی در آن زمان معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری بود.

 

رئیس سازمان میراث فرهنگی استان اصفهان: پل خواجو از ثبت در فهرست میراث جهانی بازمانده است

روزنامه اعتماد ملی صفحه 18

نویسنده: رضا صالحی پژوه

  رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان با اذعان به اینکه »پل خواجو هنوز در فهرست میراث جهانی ثبت نشده است، ادعا کرد که سازمان میراث فرهنگی کشور دلسوزترین سازمان برای آثار تاریخی است. امین پور که به برخی پرسش های خبرنگاران در مورد آثار باستانی استان تاریخی اصفهان به ویژه مرمت حاشیه ساز پل خواجو پاسخ می داد، با تاکید بر نگهداری ویژه از آثار ثبت شده در فهرست میراث تاریخی و فرهنگی به عنوان وظیفه سازمان تحت امرش، افزود: پل های خواجو و سی و سه پل آثاری هستند که برای ایران بسیار با اهمیتند و برخی کارشناسان که از دیگر کشورهای دنیا به ایران می آیند، »از سازمان میراث فرهنگی ایراد می گیرند که چرا تاکنون برای ثبت پل خواجو در فهرست آثار میراث جهانی اقدامی نکرده اند«. او ادامه داد: همان طور که آثار آب شستگی ها در حوزه این پل مردم را نگران کرده است، ما را نیز نگران کرد که از این رو، تصمیم گرفتیم یک اقدام ریشه ای و بنیادین در این خصوص انجام دهیم. بر این اساس، در ابتدای امسال توانستیم حدود 200 میلیون تومان بودجه برای مرمت پل خواجو جذب اعتبار کنیم و پس از بازدید مسوولان استان، قرار شد آنها نیز بودجه ویژه ای برای بازسازی و مرمت این پل اختصاص دهند.
    سازمان میراث فرهنگی دلسوزترین مرجع برای آثار تاریخی است
    رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان خاطرنشان کرد: کارگاه مرمت و بازسازی پل خواجو یک کارگاه فنی و اجرایی است و بر اساس اصول و معیارهای شناخته شده در حفاظت و مرمت آثار تاریخی کار می کند و تیم حاضر در آنجا نیز از هر اقدامی که انجام می شود، مستندسازی می کنند. او ادامه داد: ما به عنوان یک سازمان و مرجع تصمیم گیرنده در خصوص مرمت و حفاظت از آثار تاریخی برای هر پروژه ای تیم کارشناسی لازم را در نظر می گیریم تا کار به درستی انجام پذیرد و اگر بدون نظر کارشناسان این سازمان در خصوص آثار تاریخی اقدامی صورت گیرد، مراجع قضایی مسوول رسیدگی به شکایت سازمان میراث فرهنگی وگردشگری خواهند بود. امین پور با طرح این ادعا که »سازمان میراث فرهنگی اقداماتی را که باید انجام دهد، انجام داده است و این سازمان دلسوزترین مرجع نسبت به آثار تاریخی است«، افزود: امروز در بحث مرمت پل خواجو، شدیدترین انتقادات به این سازمان وارد می شود و چون بحث، بحث میراث فرهنگی است، این انتقاد همراه با احساسات بیان می شود، ولی مهمترین مساله ای که ما باید در نظر داشته باشیم، این است که انصاف را نیز رعایت کنیم.
    منتقدان غیرمنطقی را به دادگاه معرفی می کنیم
    رئیس سازمان میراث فرهنگی استان اصفهان همچنین گفت: اگر فردی در این سازمان بد کار کرده است یا احساس می کنید که او در جایگاه خود خیانت یا جنایت کرده است، باید او را به دادگاه معرفی کنید تا محاکمه شود، ولی ما نیز این حق را برای خود قائلیم که آنهایی که انتقاد غیرمنطقی می کنند را به دادگاه معرفی کنیم. او با افزودن این مطلب که کار کردن روی پل خواجو جزو افتخارات بسیاری از کارشناسان است، ولی این کارشناسان حق الزحمه هم می خواهند، تصریح کرد: برای مرمت کامل این پل، یک میلیارد و 200 میلیون تومان اعتبار لازم است و کارهای مرمت نیز باید با صبر و تامل انجام شود. امین پور در عین حال با بیان اینکه اقداماتی که تاکنون در این خصوص صورت گرفته، در بستر رود بوده تا چنانچه آب در رودخانه جاری شود، مشکلی ایجاد نشود، بیان کرد: اگر این بودجه به موقع به این سازمان برسد، حداقل 4 سال مرمت پل خواجو به طول می انجامد. این اظهارات رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری اصفهان در حالی عنوان شد که برخی کارشناسان محقق روی سازه های تاریخی اصفهان، تاکید کرده اند که عناصر قدیمی پل خواجو باید پاس داشته شود و در مرمت آن، حفظ هویت را فراموش نکنیم. سازمان میراث فرهنگی و گردشگری اصفهان با هدف ساماندهی پل خواجو، اقدام به مرمت این اثر تاریخی کرده است و در این راستا، چهار ردیف از پلکان های این پل که تعدادی سنگ حجاری شده از دوره صفوی داشتند، تخریب شده اند. »چهارباغ عباسی«، زشت ترین خیابان اصفهان و »بازار قیصریه«، آشفته بازار کشورهای همسایه به گزارش خبرنگار ما، رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان اصفهان در بخش دیگری از سخنانش به بررسی وضعیت فعلی آثار تاریخی دیگری از اصفهان پرداخت و در ابتدای این بخش از گفته های خود، خیابان »چهارباغ عباسی« را زشت ترین خیابان شهر توصیف کرد و گفت: خیابان چهارباغ زیبا و تاریخی، امروز با بی نظمی مغازه های اغذیه فروشی به یک خیابان آشفته تبدیل شده است که باید به زودی در این خصوص چاره اندیشی شود. او همچنین »بازار قیصریه« که در ضلع شمالی میدان امام قرار گرفته است را به »آشفته بازارهای کشورهای همسایه«، تشبیه و خاطرنشان کرد: این بازار به عنوان قدیمی ترین بازار کشور، بدترین وضعیت خود را می گذراند و ویترین های مغازه های آن با آجر و سیمان و آهن تثبیت شده است که این موضوع از سوی کسبه این بازار نوعی تخلف محسوب می شود. امین پور در ادامه از دست بردن تعدادی از کسبه بازار امام در بافت تاریخی این بنا نیز خبر داد و گفت: این افراد با تراشیدن دیوار مغازه هایشان که جزو بافت تاریخی بازار است، روی آن سند قانونی گرفته اند که برای حل این مشکل، دست به دامان دادگستری استان شده ایم؛ به طوری که خوشبختانه تا کنون 20 مغازه متخلف را شناسایی و افراد خاطی را به دادگاه معرفی کرده ایم.

 

از پاک کردن آی دی تا ویروس یابی

روزنامه اعتماد صفحه 10

نویسنده: آبی طلوعی

ترفندهای کامپیوتری همیشه جذاب و خواندنی است. برای آشنایی با چند ترفند دیگر با این ستون همراه شوید.

    خروج از بازی در ویندوز اکس پی
       در صورتی که از سیستم قدرتمندی برخوردار نیستید و در عین حال اقدام به نصب بازی های سنگین در دستگاه خود کرده اید، حتماً با مشکل کندی خروج از بازی ها آشنا هستید به طوری که هنگام خروج از محیط بازی، ویندوز مدت زمانی هنگ کرده و انجام کار به کندی صورت می گیرد. این مشکل به علت استفاده ویندوز از هارددیسک به عنوان حافظه مجازی کمکی است اما از این مساله چندان نگران نباشید چراکه در این ترفند قصد داریم با روشی شما را از این مشکل رهایی دهیم به صورتی که با بهره گیری از این ترفند می توانید به سرعت قابل توجهی از بازی ها خارج شوید اما مراحل این ترفند به این شرح است: در ابتدا باید روی My Computer راست کلیک کرده و Properties را انتخاب کنید. بعد از آن روی تب Advance رفته و در قسمت Performance روی دکمه Settings کلیک کنید. در این مرحله روی پنجره Performance Options رفته و بعد از آن تب Advanced بروید و در این مرحله روی دکمه Change کلیک کنید. اکنون در پنجره Virtual Memory، درایوی که ویندوز در آن نصب است را انتخاب کنید. بعد از آن از قسمت پایین پنجره تیک گزینه No Paging file را زده و خارج شوید و در نهایت تمام پنجره ها را OK کرده و سیستم را ری استارت کنید تا تغییرات اعمال شود و در این مرحله بعد از بالاآمدن دستگاه مطمئن باشید دیگر هنگام خروج از بازی دستگاه شما کند نخواهد شد.
        پاک کردن آی دی در یاهومسنجر
      اگر از کاربران یاهومسنجر باشید، حتماً برای شما نیز پیش آمده است که پس از اینکه فردی آ ی دی شما را Add می کند، پشیمان شده اید و دیگر دوست ندارید فرد مورد نظر شما را در لیست دوستان خود داشته باشد. اما دیگر خودتان نمی توانید جهت پاک کردن آی دی تان از لیست فرد مورد نظر اقدامی کنید. می توانید فرد را Ignore کنید اما نمی توانید آی دی خود را از لیست دوستانش حذف کنید و به نوعی گرفتار می شوید. در گذشته برنامه های مختلفی جهت انجام این کار ساخته شده اند، اما همگی مشکلاتی داشته یا در حال حاضر از کار افتاده اند. اما هم اکنون در این ترفند قصد داریم نحوه پاک کردن آی دی خودتان از Add List افراد دیگر در یاهومسنجر را به روشی بسیار ساده بیان کنیم. بدون نیاز به نرم افزار و بدون اینکه فرد مورد نظر بویی از این موضوع ببرد، مگر اینکه خودش دقت کند و ببیند دیگر شما در لیست دوستانش نیستید. برای این کار ابتدا باید به آدرس اینترنتی http://www.vizgin.com/remover.php مراجعه کنید. پس از باز شدن صفحه شما سه فیلد مشاهده خواهید کرد: در فیلد اول، آی دی خودتان را که قصد دارید از لیست فردی پاک کنید وارد کنید. در فیلد دوم، پسورد آی دی خود را وارد کنید و نهایتاً در فیلد سوم یعنی آی دی، Victim،s ID فرد مورد نظر را که قصد دارید خود را از Add List اش پاک کنید وارد کنید و در پایان روی آیکون سطل آشغال کلیک کنید. پس از چند ثانیه، در صورتی که پیغامی با عنوان Your ID Has been successfully removed from victim ،s addlist دریافت کردید، آی دی شما با موفقیت از Add List فرد مورد نظر پاک شده است اما در اینجا باید چند نکته مهم را در نظر داشته باشید. در صورتی که با پیغام Victim should be offline روبه رو شدید، به این معنی است که فرد مورد نظر در حال حاضر آنلاین است و امکان پاک کردن آی دی شما از لیست او در حالی که آنلاین است، وجود ندارد. در نتیجه این کار را در زمان دیگری که فرد آفلاین است، انجام دهید. اگر با پیغام Your Username or password is wrong روبه رو شدید، آی دی و پسوردی که وارد کرده اید، غلط بوده است. مجدد آن را به شکل صحیح وارد کنید. شاید این سوال برای شما پیش بیاید که چه نیازی به وارد کردن آی دی و پسورد خودتان است؟ با کمی تامل متوجه خواهید شد قطعاً سیستم برای اینکه بتواند آی دی شما را از لیست فرد پاک کند باید به حساب کاربری شما لوگین کرده و سپس اقدام کند. در غیر این صورت هر آی دی که وارد می کردید از لیست فرد حذف می شد که قطعاً امنیت یاهو آنقدر پایین نیست. در نتیجه نگرانی امنیتی از وارد کردن پسورد خود نداشته باشید. همچنین پیش از انجام این کار، در صورتی که با آی دی خود در یاهو مسنجر لوگین هستید از آن Sign Out کنید.
       ویروس یابی اتوماتیک فایل ها
        نرم افزار Internet Download Manager را می توان یکی از قدرتمندترین و محبوب ترین نرم افزارهای مدیریت دانلود دانست. IDM توانمندی ها و قابلیت های متنوعی دارد اما یکی از قابلیت هایی که اکثر کاربران از آن بی خبرند و از آن استفاده نمی کنند امکان ویروس یابی اتوماتیک فایل ها پس از دانلود توسط آنتی ویروس نصب شده روی ویندوز است به این صورت که با فعال سازی این قابلیت، در صورتی که روی ویندوز خود آنتی ویروس نصب کرده باشید، فایل هایی که توسط IDM دانلود می شوند، بلافاصله پس از دانلود به طور خودکار توسط آنتی ویروس مربوطه چک می شوند تا مبادا ویروسی باشند. این ترفند تا حد زیادی، امنیت سیستم شما را در اینترنت بهبود می بخشد. برای استفاده از این امکان اتوماتیک ابتدا باید نرم افزار Internet Download Manager را باز کنید و سپس از منوی Downloads روی Options کلیک کنید. در این مرحله نیاز است در پنجره Internet Download Manager Configuration به تب Downloads بروید و اکنون در قسمت Virus Checking روی دکمه Browse کلیک کنید. بعد از آن کافی است شما فایل اجرایی exe آنتی ویروس خود را در پنجره باز شده انتخاب کنید. علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص این ترفند ها می توانند به سایت tarfandestan.com مراجعه کنند.

 

 

/ 2 نظر / 11 بازدید
رضا صالاحی پژوه

سلام من رضا صالحی پژوه(پارسا فرزین) هستم از اینکه مطلب من را در وبلاگت گذاشتی ممنونم. به من هم سر بزن خوشحال خواهم شد

محمود

با سلام ابتدا از وبلاگ خوبی که داری باید ازت تشکر کنم و بگم مرسی و خواستم بگم من وبلاگ شما رو لینک کردم اگر مایل به تبادل لینک هستی مرا بانام دانلود و آموزش کامپیوتر لینک کنید با تشکراز وبلاگ خوبتان