تنها عاملی که ما را در برابر دشمن پیروز می کند قدرت نرم است

روزنامه آفتاب یزد  صفحه 2

   نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: دشمن در کنار تجهیزات سخت، از تجهیزات دیگری مثل انقلاب مخملی و جنگ روانی برای استحاله انقلاب استفاده می کند. ما هم ضمن آماده سازی خود برای دستیابی به آخرین تکنیک و تاکتیک نظامی باید به این باور برسیم که امکانات سخت افزاری حرف آخر را نمی زند. سعیدی هم چنین خاطرنشان کرد: در انقلاب ماهم حضرت امام (ره) با تکیه بر قدرت نرم توانستند هم بر رژیم طاغوتی حاکم بر ایران و هم هژمونی و سلطه آمریکابر منطقه فائق بیایند. امام (ره) با تکیه بر جهان بینی توحیدی و ایدئولوژی اسلامی توانست جامعه را متحول کند. وی در ادامه با اشاره به جنگ 33 روزه حزب الله لبنان با رژیم صهیونیستی و جنگ 22 روزه حماس ادامه داد: آن چه در عرصه نبردحزب الله حاکم بود، سلاح نبود، بلکه قدرت نرم بود. آنها در نبردی نابرابر توانستند با قدرت نرم پیروز شوند. سعیدی افزود: نبرد امروز ما در عرصه بین المللی نبرد ناهمطراز یا نامتقارن است. ما هم بر آن شده ایم قدرت نرم را شناسایی و این را اثبات کنیم که نبرد ما با دشمن امروز نامتقارن است و تنها عاملی که می تواند ما را در برابر دشمن به پیروزی برساند، باز هم قدرت نرم است. به گزارش ایسنا، وی در ادامه در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران یادآور شد: فرماندهان ما باید به این مسئله واقف باشند که تکیه گاه اصلی ما در کنار سلاح و مهمات، معنویت است و این رویکرد باید در مدیران عالی سپاه به وجود بیاید.

قدمشان روی چشم! اما هرچی دیدند از چشم خودشان دیدند

روزنامه کیهان  صفحه 2 

  عضو شورای مرکزی سازمان مجاهدین (انقلاب) می گوید: ظرفیت های ارزشمندی در کاندیداهای فعلی جبهه اصلاحات (آقایان خاتمی و کروبی و میرحسین موسوی اگر وارد عرصه شود) وجود دارد.
    غلامرضا ظریفیان برخلاف شعار رسمی سازمان (یا خاتمی یا هیچ کس) گفت اصلاح طلبان با یک کاندیدای نهایی پای صندوق های رای خواهند رفت و با توجه به تجربه انتخابات قبلی، طبیعتاً به ابزارهای اجماع بر نامزد واحد ملتزم خواهند بود.
    برخلاف این اظهارات که در گفت وگو با ایسنا عنوان شد، سایت «پویش مردمی حمایت از میرحسین موسوی» به نقل از انتخاب گزارش داد: «اخیراً بهزاد نبوی در جمع اعضای سازمان مجاهدین و برخی اعضای حزب مشارکت اظهارات توهین آمیزی نسبت به سایر کاندیداها داشته و گفته است میرحسین برای ترساندن جناح مقابل خوب است ولی نظام، خاتمی را ترجیح می دهد و البته موسوی ترسوتر از خاتمی است»! این گزارش می افزاید طیفی از اعضای مجاهدین و مشارکت در تلاشند میرحسین موسوی را به خاطر تعلق به جریان ارزشی و خط امام و نه «استحاله شدگان چپ» از صحنه خارج کنند.
    طبق گزارش مذکور نبوی همچنین از قول یکی از فرزندان رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفته که پدرم با کاندیداتوری خاتمی موافق نیست و هنوز دوره اصلاحات و انتخابات مجلس ششم را فراموش نکرده که افراطیون چه بر سر او آوردند. به گفته نبوی کروبی را باید با تهمت های مالی از صحنه خارج کرد!
    گفتنی است سازمان مجاهدین (انقلاب) در واکنشی مبهم و اجمالی اظهارات بهزاد نبوی را تکذیب کرد و در عین حال به ابراز تعجب و تخطئه سایت پویش مردمی حمایت از میرحسین موسوی پرداخت که چرا به انتشار خبر مذکور مبادرت کرده است

 

تکذیب اظهارات منتسب به بهزاد نبوی درباره نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری

روزنامه اعتماد ملی  صفحه 3 

   روابط عمومی سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی اظهارات منتسب به بهزاد نبوی که از سوی سایت انتخاب 10 منتشر شده و در رسانه های اصولگرا بازتاب داشته را تکذیب کرد. سایت خبری انتخاب 10 که خود را با عنوان «پویش مردمی حمایت از میرحسین موسوی» معرفی کرده است، در خبری مدعی شد که سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی برای خارج کردن میرحسین موسوی از صحنه انتخابات ریاست جمهوری تلاش می کند و اظهاراتی توسط بهزاد نبوی عضو ارشد این سازمان درباره میرحسین موسوی، محمد خاتمی و مهدی کروبی بیان شده است. روابط عمومی سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی اعلام کرد: «این خبر دروغ محض بوده و بهزاد نبوی به هیچ وجه چنین اظهاراتی را نداشته است. قابل ذکر است در روزهای اخیر محافل رسانه ای اقتدارگرایان، جنگ روانی گسترده ای را با تمسک به انواع دروغپردازی ها علیه اصلاح طلبان، خصوصا سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی ایران به راه انداخته اند که این رویه با توجه به موقعیت متزلزل و فقدان اخلاق سیاسی نزد ایشان قابل درک است، اما انعکاس اخبار سراسر کذب از رسانه ای که خود را حامی مهندس موسوی قلمداد می کند جای تعجب فراوان داشته و درک چرایی آن مشکل به نظر می رسد.» سایت خبری انتخاب 10 مدعی شد نبوی گفته است: میرحسین برای ترساندن جناح مقابل خوب است ولی نظام خاتمی را ترجیح می دهد، البته میرحسین ترسو تر از خاتمی است. نبوی در ادامه این جلسه تاکید کرده است: «کروبی را باید با افشاگری مسائل مالی از صحنه خارج کنیم.».

 

تماس تلفنی کلینتون با تهران

روزنامه اعتماد ملی صفحه 12 

ستون شنیده های اعتماد ملی

   همزمان با سفر جلال طالبانی به ایران معاون وی عادل عبدالمهدی در تهران حضور داشته است. گفته شده که سفر وی غیر رسمی و بدون اعلام قبلی بوده و بنابراین حتی دیدارش با سعید جلیلی، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران لغو شده است اما آنچه سفر وی را حاشیه ساز کرده خبری است که سایت عراقی الجوار منتشر کرد. این سایت به نقل از یک منبع حکومتی موثق از تماس تلفنی هیلاری کلینتون با وی خبر داده است.

 

به رغم حرف های مشاور هنری رئیس جمهور کارگاه های تخصصی خانه سینما آغاز شد

روزنامه اعتماد صفحه 1

بازتاب حضور هیات سینمایی امریکا در تهران 

   شیما شهرابی: «مسوولان سینمایی تنها زمانی حق دارند با اعضای آکادمی اسکار و سینماگران هالیوود جلسه رسمی داشته باشند که آنها به خاطر توهین هایی که طی 30 سال گذشته در فیلم هایشان به ملت ایران کرده اند، عذرخواهی کنند.» زمانی که خبر حضور اعضای هیات رئیسه آکادمی اسکار در ایران انتشار یافت، شمقدری با اعلام این مطلب بار دیگر مجادله خود با وزارت ارشاد صفارهرندی را از سر گرفت و نسبت به همنشینی سینماگران ایرانی با هالیوودی ها موضع گرفت. اما این بار حرف های مشاور رئیس جمهور که در روزهای اخیر در جامعه فرهنگی تاثیرات مهمی داشته چندان مورد توجه قرار نگرفت و روز گذشته به رغم حرف های مشاور هنری رئیس جمهور کارگاه های تخصصی خانه سینما آغاز شد. شمقدری درباره برگزاری سمینارهای سینما در گفت وگو با اعتماد می گوید: «من باید حرفم را می زدم حالاشما باید از سینماگران و اهالی خانه سینما بپرسید چرا با کسانی که دائماً دارند به هویت شان توهین می کنند، جلسه دوستانه برگزار می کنند. من قیم خانه سینما نیستم که آنها با حرف من جلسات شان را به هم بزنند اما سوال من این است آیا این همه توهین و افترا واقعاً برایشان جدی نیست؟» مشاور هنری رئیس جمهور درباره سفر اعضای آکادمی اسکار می گوید: «ما از قبل در جریان این سفر قرار نگرفته ایم ضمن اینکه اگر هم می دانستیم، با آمدن این افراد به ایران مخالفتی نداشتیم. اما واقعاً نشست صمیمی با افرادی که بارها در فیلم هایشان به ما توهین کرده اند در جایی مثل خانه سینما شایسته و در شان ملت ایران نیست.» او درباره فیلم های توهین کننده به ملت ایران این طور توضیح می دهد: «بدون دخترم هرگز، 300 و کشتی گیر نمونه هایی از توهین های هالیوود به ملت ایران است.» مشاور هنری رئیس جمهور بار دیگر به عذرخواهی اشاره می کند و می گوید: «به نظرم هنوز هیچ چیز تمام نشده و آنها بعد از این نشست های صمیمانه هم می توانند از ملت ایران عذرخواهی کنند.» روز گذشته فرانک پیرسن نویسنده فیلمنامه های «لوک خوش دست» و «بعدازظهر سگی» و فیل آلدن رابینسون نویسنده و کارگردان فیلم های «تمام من» و «سرزمین رویاها» کنار فرهاد توحیدی نشستند"
    تا سمینار نویسندگی به عنوان اولین کارگاه تخصصی نمایندگان آکادمی اسکار آغاز شود. سید گنیس رئیس آکادمی علوم و هنرهای سینمایی و تام پولاک تهیه کننده، ابراهیم حاتمی کیا، خسرو سینایی، محمدمهدی عسگرپور، شادمهر راستین، پیمان قاسم خانی، بیژن میرباقری، فرهاد آئیش، مهدی کرم پور، سامان مقدم و ... از چهره های مطرحی بودند که صندلی های سالن را پر کرده بودند. فرهاد توحیدی که اداره این جلسه را بر عهده داشت درباره این جلسه در گفت وگو با اعتماد می گوید: «در این جلسه بیشتر تبادل تجربیات مطرح شد و جنبه آموزشی زیادی مطرح نبود. بیشتر همه تحت تاثیر نوشتن در فضای هالیوود سوال می کردند. نحوه قرارداد بستن فیلمنامه نویسان و تبادل آنها با کارگردانان در هالیوود، رابطه نویسندگان و اتحادیه شان و... سوالاتی بود که در این جلسه مطرح شد.» توحیدی به صحبت های آنان درباره فیلم های ایرانی هم اشاره می کند: «آنها سینمای ایران را شبیه سینمای اروپا می دانستند و اعتقاد داشتند توجه به شاعرانگی در سینمای ایران بسیار جذاب است.» در پایان کارگاه تخصصی نویسندگی تولد 56 سالگی فیل آلدن رابینسون با بریدن کیک و گرفتن عکس یادگاری تبریک گفته شد. سمینار دوم مربوط به بازیگری بود.در این کارگاه آنت بنینگ بازیگر فیلم های «ولمونت»، «کارت پستال هایی از لبه»، «جیب برها»، «متهم به جرم»، «زیبای امریکایی» و... در کنار آلفرد وودارد بازیگر فیلم های «نام مرا به خاطر بسپار»، «سلامتی» و... کنار فاطمه معتمدآریا نشستند و از بازیگری و مقایسه آن در ایران و هالیوود سخن گفتند.

 

/ 2 نظر / 8 بازدید
رضا

در مورد این خبر آخری واقعا برای سینمای ایران متاسفم [وحشتناک]

رضا

کامنت زیبایی گذاشته بودی ممنون[گل]