رئیس دانشگاه تهران: اعتراض دانشجویان به کم بودن مبلغ هدیه احمدی نژاد بود

روزنامه اعتماد صفحه 1

   رئیس دانشگاه تهران علت اعتراض به کمک احمدی نژاد به دانشجویان دختر کوی دانشگاه را «کم بودن این مبلغ» عنوان کرد. برخی رسانه ها از اعتراض دانشجویان به پرداخت های نقدی احمدی نژاد به خاطر شائبه انتخاباتی بودن خبر داده بودند. بنا بر این گزارش ها مسوولان کوی شهید چمران دانشگاه تهران قصد توزیع سه هزار قطعه بن 50 هزار تومانی را تحت عنوان هدیه نوروزی دولت در میان دانشجویان داشتند که با واکنش و اعتراض دانشجویان دختر روبه رو شدند. اما فرهاد رهبر رئیس دانشگاه تهران با رد انتخاباتی بودن اهدای کارت بانک با اعتبار 50 هزار تومان به دانشجویان دختر اعلام کرد اعتراض دانشجویان نه به خاطر شائبه انتخاباتی بودن کارت ها بلکه به دلیل مبلغ کم میزان کمک بوده است. فرهاد رهبر در گفت وگو با مهر با بیان این مطلب افزود: مبلغ یک میلیارد تومان از سوی رئیس جمهور به دانشجویان به عنوان کمک اختصاص یافته بود که سهم دانشگاه تهران از این مبلغ 500 میلیون تومان بود. بنابراین این کمک تنها مربوط به دانشگاه تهران نبوده و بخشی از آن به این دانشگاه اختصاص یافته است. 

 

نامزد پنجاه وهفتی مثل میرحسین موسوی!

روزنامه کیهان صفحه 2 

   نامزد احزاب 3 قلو در توجیه ارتباط برخی عناصر گروهک نهضت آزادی با ستاد خود، به وضعیت اول انقلاب این گروهک که هنوز ناشناخته بود متوسل شد و خیانت های 3 دهه اخیر آنها را کتمان کرد.
    موسوی که در دانشگاه آزاد یزد سخن می گفت با پرسش انتقادی یکی از دانشجویان نسبت به مواضع وی درباره نهضت آزادی مواجه شد و گفت: «هرجا می روم این را می پرسند و من هم توضیح می دهم. هرچه بیشتر بپرسید من هم بیشتر توضیح می دهم و البته این به ضرر کسانی خواهد بود که اصرار به این سوال دارند(!) نهضت آزادی حزب معروف قبل از انقلاب است و انتخاب دولت موقت و حضور مرحوم بازرگان در آن نیز به درخواست شهید بهشتی بود، شهید بهشتی ما را به همراه چهار نفر از نهضت آزادی دعوت کرد و به آنها گفت که بیایید با هم یک حزب واحد تشکیل دهید اما بعد از آن اختلافاتی پیش آمد و صف ها از هم جدا شد. اما هرگز از من نخواهید شنید که اعضای نهضت آزادی را به عنوان شهروند این نظام قبول نداشته باشم. باز هم این سوال را بپرسید و من باز هم همین پاسخ را می دهم. من با آنها (نهضت آزادی) اختلاف دارم؛ اما آنها را نیز شهروند جمهوری اسلامی می دانم. نه تنها نهضت آزادی، هرکس دیگری هم که در این کشور در قالب ایران بزرگ فعالیت کند شهروند این نظام است و نظام در قبالش مسئولیت دارد.»
    موسوی که گویا اصرار دارد در تاریخ بهمن 57 بماند و جلوتر از آن را ورق نزند، اشاره ای به این واقعیت نکرد که در آن روزگار -همانند سازمان مجاهدین خلق (منافقین) - هنوز ماهیت نفاق آمیز گروهک نهضت آزادی مشخص نشده بود و عملکرد خائنانه آنها در دولت موقت در کنار تسخیر شجاعانه لانه جاسوسی و انتشار اسناد خیانت برخی سران نهضت نظیر امیرانتظام و ابراهیم یزدی بود که بتدریج ماهیت آنها را آشکار کرد و نمی توان ائتلاف امروز با گروهکی آمریکایی را با حسن نیت شهید بهشتی در 30 سال پیش مقایسه کرد که این قیاس مع الفارق است.
    اکنون هم بحث «حقوق شهروندی» نیست که نظام باید برای حضرات تامین کند یا نکند. سخن بر سر این است؛ مدعی پیروی از خط امام و اصولگرایی چگونه می تواند نامزد احزاب 3قلویی باشد که به ائتلاف و تفاهم کامل با گروهک نهضت آزادی رسیده اند. رئیس همین گروهک به خاطر حمله به قانون اساسی، روحانیت و رهبری، سال گذشته مورد تمجید صدای آمریکا قرار گرفت و منوچهر گنجی وزیرسلطنت طلب رژیم شاه اعلام کرد حاضر است دست ابراهیم یزدی را به خاطر این مواضع ببوسد! همچنین یزدی در مصاحبه های اخیر خود روحانیت را سد راه توسعه در ایران معرفی کرده و ادعا نموده اصلاح طلبان برخلاف ده سال پیش که پایبند مرزبندی خودی و غیرخودی بوده اند، اکنون آماده همکاری و ائتلاف با ما هستند در حالی که ما حتی یک ذره از مواضع خود عقب نشینی نکرده ایم.
    آخرین شیرین کاری رئیس گروهک نهضت آزادی همین چند روز اخیر بود که با تشکر از موضع موسوی درباره نهضت آزادی به سایت ضدانقلابی رادیو زمانه گفت ما از نامزدهای اصلاح طلب سهمی در کابینه نمی خواهیم اما توقع داریم با شجاعت و شهامت از برخی خط قرمز ها عبور کنند!

 

سازمان مدیریت پای پهلوی را به ایران کشیده بود

روزنامه آفتاب یزد  صفحه 2 

   رئیس مرکز پژوهش و اسناد ریاست جمهوری گفت: 80 درصد منابع در 16 سال گذشته در اختیار 20 درصد ایرانی ها بود.به گزارش فارس، مجتبی زارعی در دانشگاه مازندران بیان داشت: انقلاب اسلامی یک حرف جدیدی بود که توانست رابطه انسان و جهان را به خوبی تعریف کند. وی افزود: اگر ما بر پایه اصول اساسی تعریف خود را با جهان مشخص نکنیم، هیچ گاه به مقصود مشترکی نمی رسیم. زارعی با بیان این نکته که بغض و کینه نسبت به رئیس جمهور ایران افزایش پیدا کرده است، گفت: برخی ها به دلیل سفرهای استانی احمدی نژاد و پیگیری های اوضاع و احوال مردم بر اساس فیلم یوسف پیامبر (ص) می گویند؛ پیامبر نباید از حال و روز مردم با خبر باشد. وی با اشاره به ضعف مدیریتی سازمان مدیریت و برنامه ریزی در سال های گذشته بیان داشت: در این باره حتی صدای خود اصلاحات هم درآمده که چه کسی در سازمان مدیریت و برنامه ریزی قرار دارد و برای دولت اصلاحات برنامه ریزی می کند و چنانچه دولت احمدی نژاد پای آنها را قطع نمی کرد، برای دولت اصولگرایان هم برنامه هایی داشتند. رئیس مرکز پژوهش و اسناد ریاست جمهوری با بیان اینکه اصل و تبار سازمان مدیریت و برنامه ریزی به دوران پهلوی بر می گردد، افزود: سازمان مدیریت و برنامه ریزی به عنوان یک نخبه کش ایرانی پای پهلوی را به ایران کشیده بود و ما در 16 سال گذشته شاهد افزایش شکاف میان مستضعفان و زراندوزان جامعه در این بخش نیز بودیم. زارعی با اشاره به اینکه در حوزه فرهنگ و هنر نتوانستیم به طور واقعی اسلامی و فرهنگی شویم و در تاریخ ایران نوعی بشر مدرنیستی در حال حکمفرمایی بود، افزود: برای نخستین بار در تاریخ کشورمان قوه مجریه با اتکا به انقلاب اسلامی توانست تحولی در این زمینه به وجود آورد.

 

اعلام حمایت نهضت آزادی از هر دو کاندیدای اصلاح طلب

روزنامه دنیای اقتصاد صفحه 2 

   عضو شورای مرکزی نهضت آزادی ایران گفت: بر اساس مصوبه آخرین جلسه شورای مرکزی نهضت آزادی ایران، این تشکل سیاسی در انتخابات آینده از هر دو کاندیدای اصلاح طلب حمایت می کند. هاشم صباغیان در گفت وگو با ایلنا افزود: نهضت آزادی ایران همچنان با تاکید بر تلاش برای مشارکت حداکثری مردم در انتخابات، به کاندیداهای اصلاح طلب توصیه جدی می کند که از تخریب یکدیگر جلوگیری کنند.
    وی گفت: درست است که موسوی و کروبی نیت تخریب یکدیگر را ندارند، ولی چون ممکن است برخی ستادهای انتخاباتی سلیقه ای عمل کنند، بنابراین باید این دو کاندیدا به ستادهای انتخاباتی خویش در سراسر کشور توصیه کنند که از ایجاد هرگونه فضای تخریب و تقابل پرهیز کنند.
    وی افزود: نهضت آزادی ایران ضمن اینکه به روند برگزاری انتخابات، انتقادهای جدی را وارد می داند، بر این باور است که در شرایط کنونی تضمین سلامت انتخابات مهم تر از هر مساله دیگر است. وزیر کشور دولت مهدی بازرگان در پایان تاکید کرد : در همین راستا انتظار می رود مجریان انتخابات در هر سه مرحله اخذ رای، شمارش آرا و اعلام نتایج، بستر برای حضور فعال و نظارت مستمر نمایندگان تمامی کاندیداها را فراهم نمایند.

 

دیوان محاسبات : یک میلیارد دلار گم نشده است

 روزنامه رسالت  صفحه 4 

    معاون امور حقوقی، مجلس و تفریغ بودجه دیوان محاسبات کشور در پاسخ به نامه وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره گزارش تفریغ بودجه 85 به این نهاد، اعلام کرد که مبلغ مورد نظر دیوان محاسبات گم نشده بلکه ناشی از اختلاف و مغایرت بین حساب های وزارت نفت و بانک مرکزی است. به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی دیوان محاسبات، " فریدون همتی" گفت: در نامه وزیر امور اقتصادی و دارایی پیرامون مغایرت حساب وزارت نفت (شرکت های تابعه) در راستای قرارداد منعقده با دولت، در تفریغ بودجه سال 1385 صرف نظر از اینکه نکات ذکر شده در نامه ایشان بخشی از اجزای بند (ه) تبصره (11) را بیان می کند و اثر محاسبات مقوله گاز حذف گردیده است در حالی که در صدر حکم بند (ه) تبصره (11) اعمال حق مالکیت دولت بر منابع نفت و گاز مورد تاکید بوده است. وی افزود: دیوان محاسبات کشور همیشه نگران این موضوع بوده که فضای کار حرفه ای و تخصصی در سایه فضاسازی های سیاسی دستخوش اختلال شود و قبلانیز بیان شده بود که پاسخ به موارد مغایرت های بودجه ای که حکم صریح قانونی برای رسیدگی و اتخاذ تصمیم دارد رسانه ای نشود اما متاسفانه مثل اینکه عده ای بدشان نمی آید که هر از چند گاهی در کانون توجه رسانه ها قرارگیرند. همتی اظهار داشت: مغایرت حساب فی مابین وزارت نفت (شرکت های تابعه) و دولت محدود به سال 1385 نبوده و به سنوات قبل و سال 1386 نیز تسری دارد که نتیجه غیر شفاف بودن رابطه دولت و شرکت ملی نفت می باشد.

 

نامه شدیداللحن کروبی به ضرغامی اگر جرا ت دارید اظهارات من در مورد احمدی نژاد را هم پخش کنید

 روزنامه آفتاب یزد  صفحه 1

     در روزی که برخی خبرگزاری ها از تذکر دادستان کل کشور به صدا و سیما در خصوص رویکرد تبلیغاتی این رسانه خبر می دادند و به نقل از دری نجف آبادی اعلام کردند که »وظیفه قانونی خود می دانم به این رویه صدا و سیما که درست نیست متذکر شوم«، مهدی کروبی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در سوی دیگر ماجرا با نگارش نامه ای سرگشاده خطاب به ضرغامی اعتراض شدیداللحنی را نسبت به عملکرد صدا و سیما انجام داد.وی از رئیس سازمان صدا و سیما خواست تا از تخریب اصلاح طلبان دست بردارند و اگر نقشی در این تخریب ندارد نظارت خود را افزایش دهد. ماجرای اعتراض اصلاح طلبان به عملکرد رسانه ملی، همزمان با داغ شدن بحث های انتخاباتی البته در میان فعالان سیاسی شدت گرفته است، به طوری که فعالان سیاسی اصلاح طلب و حتی برخی اصولگرایان با انتقاد از رسانه ملی در مورد نحوه پوشش اخبار انتخاباتی، آ ن را جهت دار و در حمایت از یک کاندیدای خاص تلقی کردند. از سوی دیگر بی توجهی صدا و سیما به مقوله مهم انتخابات ریاست جمهوری موجب واکنش هایی شد. برخی کارشناسان سیاسی ضمن انتقاد از کم تحرکی صدا و سیما در آستانه انتخابات، این اقدام را در جهت میل برخی گروه ها دانسته اند که خواستار مشارکت حداقلی مردم در انتخابات برای پیروزی کاندیدای مورد نظر آنها با استفاده از رای حداقلی و تضمین شده، هستند. این در حالی بود که رئیس سازمان صدا و سیما در پاسخ به منتقدان اعلام کرد که پرداختن زودهنگام به مقوله انتخابات در رسانه ملی، زیان بار می باشد. کروبی دیروز در حالی به ضرغامی نامه نوشت که انتقادات از صدا و سیما رو به افزایش است، در نامه کروبی آمده است: عملکرد سازمان تحت ریاست حضرت عالی در ماه ها و روزهای اخیر به شدت یادآور تجربه تلخی است که از عملکرد این نهاد در انتخابات ریاست جمهوری سال 1384 در یادها مانده است. آن زمان که صداوسیما در اعلام نتایج نهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بر ستاد انتخابات کشور و وزارت کشور پیش دستی کرد و به یاری آقای غلامحسین الهام سخنگوی وقت شورای نگهبان و سخنگوی بعد دولت آقای محمود احمدی نژاد، خبر از رای و رتبه رئیس آینده خود داد و در پیوندی شگرف میان " کیهان و صداوسیما و شورای نگهبان" در حالی که نهادهای قانونی و آمارهای رسمی، خبر از راه یابی آقای هاشمی و اینجانب به مرحله دوم انتخابات می دادند، چون هاتفی از عالم غیبی خبر از راه یابی احمدی نژاد به مرحله دوم انتخابات دادند و سرنوشت انتخابات را به گونه ای دیگر رقم زدند. خبرنگاران شما در آن زمان به جای آنکه اخبار انتخابات را از رئیس ستاد انتخابات بپرسند به سخنگوی شورای نگهبان تلفن می زدند و از اولین ساعات بامداد تا نیمروز 28 خرداد ، چنان اطلاع رسانی می کردند که گویی از عالم الهام خبری دارند. تا زمانی که شما در جریان قرار گرفتید و به حق سوگند خوردید که از ماجرا خبر ندارید و هم از سوی شما و هم از جاهای دیگر از من عذرخواهی شد و مصاحبه با حضرت الهام پایان یافت و در حالی که الهامات غیبی همه را در ربوده بود و پروژه پایان یافته بود، بار دیگر دوربین های شما سوی ستاد انتخابات شد تا نتایج پروژه را گزارش کنند. در این پروژه قرار بود با آقای محمود احمدی نژاد به عنوان پدیده انتخابات برخورد شود و متاسفانه حتی دوستان اصلاح طلب در وزارت کشور چنان در انفعال افتاده بودند که نتوانستند از رای مردم دفاع کنند و این ترکیب دست به دست هم داد تا انتخابات سرنوشت دیگری یافت. در این مدت رابطه من و شما روشن بوده است. در روزهایی که از فرط جفای تلویزیون دولتی، به فکر راه اندازی تلویزیونی غیردولتی افتادم دیداری از صداوسیما کردم و به خاطر سابقه مسئولیت شما در معاونت پارلمانی صداوسیما و مسئولیت من در ریاست مجلس ششم، رابطه ای محترمانه میان ما برقرار بود وگرچه در چهار سال گذشته همواره بخش های خبری تلویزیون به تحریف و تخریب مواضع اصلاح طلبان و به خصوص اینجانب پرداخته اما هرگز موج تخریب و تحریف به اندازه روزهای اخیر اوج نگرفته است که لابد نسبتی با انتخابات 22 خرداد 88 دارد. از جمله آخرین اقدام تخریبی صداوسیما در بخش خبری معروف 20:30 دوشنبه شب 28 اردیبهشت ماه رخ داده است: - در آغاز خبرها اعلام شده که مهدی کروبی به علت بیماری سفرهای انتخاباتی خود را لغو کرده است. عرض می کنم که علی رغم تبلیغات مخالفان، مهدی کروبی سالم و سرحال است و تنها علت تعویق سفر من به استان های گیلان و آذربایجان شرقی رحلت عالم بزرگ آیت الله العظمی بهجت بوده که با توجه به جایگاه ایشان نزد مردم به خصوص مردم گیلان و ضرورت شرکت در مراسم تشییع پیکر ایشان، سفر به این استان ها به وقت دیگری موکول شد.
    
    با این وجود همین امروز(سه شنبه) پس از مشایعت پیکر این فقیه فرزانه و عارف در شهر مقدس قم، در حالی که این نامه را به شما می نویسم راهی استان اردبیل خواهم شد تا افرادی که با ادعای جوانی در عصر میانسالی و کهنسالی از مردم رای می گیرند دریابند که جوان کیست، هرچند که برخی از این ادعاهای جوانی هم در چهار سال گذشته کم به کشور آسیب نزده و جوانی را با خامی اشتباه گرفته اند. 2 - من در هر سفر سخنرانی های متعددی انجام می دهم. قصد اصلی من از سفرها ارائه برنامه هایی برای اداره کشور و البته نقد اقدامات دولت در چهار سال گذشته است. چرا صداوسیما به بخش گزینشی، هدفمند، تخریبی و تحریفی سخنان من می پردازد؟ اگر قرار است که رسانه ملی واقعا ملی باشد، چرا فقط علیه یک جناح فعالیت می کند؟ ویراستار اخبار شما عضو کدام حزب یا جناح سیاسی است؟ اگر حریت و جرات دارد چرا همه بخش های سخنرانی مرا پخش نمی کند؟ 3 - در سفر اخیر من به استان اصفهان در شهر نجف آباد در جمع پرشور دانشجویان این شهر، دو گروه از چفیه پوش ها و سبزپوش ها به طرفداری از دو نامزد محترم به جنجال و هیاهو در سخنرانی من پرداخته اند. ستاد جناب آقای مهندس میرحسین موسوی البته اعلام کرده افرادی که خود را به ایشان منسوب می کردند نسبتی با این ستاد نداشته اند و حتی اعلام کردند این توطئه جناح مخالف اصلاحات است اما در هر صورت من پس از تحمل زیاد و پس از تعریف بسیار از سوابق و خلقیات آقای مهندس موسوی، به طرح چند پرسش پرداختم و از اینکه به نام حمایت از یک نامزد، نامزدی دیگر را تخریب کنند انتقاد کردم. من و مجری جلسه همه راه ها را رفتیم تا جلسه آرامش یابد اما طبق قاعده "آخرین درمان، داغ است" چاره ای جز طرح سوال و عتاب و خطاب ندیدم که اگر نتوانم جلسه ای را اداره کنم چگونه مدعی اداره کشور خواهم بود. اما سوال اینجاست که علت برجستگی این بخش از سخنان من در بخش خبری 20:30 چیست؟ آیا صداوسیما جسارت آن را دارد که بخش های دیگر سخنرانی من درباره آقای محمود احمدی نژاد را هم پخش کند؟ علت رفتار غرض ورزانه صداوسیما برای برهم زدن چهره اصلاح طلبان چیست؟ آیا طرح تفاوت سلیقه میان نامزدهای اصلاح طلب در زمره وظایف صدا و سیماست؟ آیا همین کار را درباره اختلاف اصولگرایان با آقای احمدی نژاد انجام می دهد؟ 4 - رسانه ملی در انتخابات دوره دهم ریاست جمهوری به رسانه فردی تبدیل شده است. با وجود تاکید مقام معظم رهبری بر ضرورت بی طرفی نهادهای حکومتی در انتخابات، متاسفانه این رسانه به تریبون رئیس دولت تبدیل شده و به نام پخش اخبار دولت عملابه ارگان آن تبدیل شده است، چنانکه پس از پایان همان برنامه ای که مرا تخریب کردید رپرتاژ آگهی دولت درباره فروش سهام عدالت به کارگران را پخش کردید. به شما هشدار می دهم اگر این بار هم مانند چهار سال پیش از الهامات غیبی بهره بگیرید و بخواهید با بهره گیری از تفاوت دیدگاه میان اصلاح طلبان از این آب گل آلود ماهی بگیرید سکوت نخواهم کرد و از هر راه ممکن به صورت مستقیم با مردم سخن خواهم گفت. صداوسیما در قانون اساسی نهادی حکومتی اما ملی تعریف شده است. شما نباید به ارگان دولت و بدتر از آن بولتن رئیس دولت تبدیل شوید صداوسیما نباید به کیهان مصور تبدیل شود، چنان که امروز بخش خبری 20:30 چنین است. اگر به فرض در طول سه سال فعالیت دولت این کار را انجام می دهید در یک سال آخر (که عرصه تبلیغ بر نامزدهای رقیب تنگ است) نباید این کار را انجام دهید و از آن دهشتناک تر دیگر نامزدها را تخریب کنید یا به جان یکدیگر بیندازید. در هیچ یک از دولت های گذشته رئیس دولت اینگونه از مواهب صداوسیما بهره مند نبود بلکه آنان خود در این کار امساک داشتند. شاید برخی حامیان دولت معتقد باشند که دوره ریاست جمهوری در ایران باید هشت ساله باشد و به همین جهت قصد دارند القا کنند که دولت کنونی باید چهار سال دیگر هم حکمرانی کند. این می تواند یک باور فردی یا جناحی باشد اما واقعیت قانونی این نیست و اکنون آقای محمود احمدی نژاد نامزد دوره دهم مقام ریاست جمهوری است نه یک کلمه کم و نه یک کلمه زیاد.
    جناب آقای ضرغامی
      با همه احترامی که به شما می گذارم و حساب شما را از برخی یارانتان جدا می دانم، نصیحت می کنم از تخریب دست بردارید و اگر نقشی در این تخریب ندارید بر نظارت خود بر زیرمجموعه های خویش بیفزایید که چون ماجرای مجموعه برنامه هویت علیه روشنفکران نشود که فاجعه ای فرهنگی بود و رئیس وقت سازمان صداوسیما اعلام کرد که از آن بی خبر است. انتظار من این است که طبق اصول اخلاقی و قواعد حقوقی این نامه را در همان بخش خبری 20:30 پخش کنند تا بتوانید ذره ای تقاص تخریبی که دوستانتان کرده اند را جبران کنید. گفتنی است میرحسین موسوی هم در نامه ای خطاب به سران قوه مقننه و قضائیه و همچنین دادستان کل کشور به عملکرد رسانه ملی اعتراض کرده است.در نامه میرحسین آمده است: با سلام، همانگونه که استحضار دارید در آستانه یکی از مقاطع حساس تاریخ سرزمین مان قرار داریم که در آن مردم شریف ایران با شرکت در انتخابات ریاست جمهوری وظیفه دینی و ملی خود را در تعیین سرنوشت کشور ایفا می کنند. اهمیت نقش رسانه های عمومی در این عرصه خطیر بر کسی پوشیده نیست. مع الاسف تاکنون نحوهِ اطلاع رسانی رسانهِ ملی چه به لحاظ کمیت و چه به لحاظ کیفیت، حتی نسبت به دوره های قبل تنزلی آشکار داشته است و در نتیجه این شائبه را در اذهان عموم به وجود آورده که گویی قرار نیست انتخابات دهمین دورهِ ریاست جمهوری صحنهِ برابر و جدی رقابت نامزدها باشد. نقض مکرر و آشکار بی طرفی از سوی بخش های خبری خاص و نیز کم مایه بودن برنامه هایی که باید با هدف دعوت به مشارکت حداکثری در انتخابات مردم تهیه و ارائه شوند به طور اساسی با ایدهِ انتخاب آزادانه، آگاهانه و مسئولانه یکایک شهروندان در تعارض است. از جنابعالی انتظار می رود با توجه به وظیفهِ قانونی خود در قبال نظارت بر اجرای دقیق قانون انتخابات، نسبت به پیگیری امر، اقدام موثر مبذول فرمایید.

 

/ 8 نظر / 10 بازدید
sheeva

سلام و درد دل من، این کاندیدا‌ها را کی‌انتخاب کرده. من که یادم نمیاد دستی‌در انتخاب اینها داشتم.دولت میگه هر کی‌می‌خواد میتونه نامزد انتخابات ریاست جمهوری بشود ولی‌همه میدونیم که این حرف است. مگه شورای محافظان یا نگهبان میذاره هر کی‌خواست نامزد بشه خیلی جالب و با نمک هست این حرفهایی که دولت می‌زنه.باز هم ما را خر کردند که دنیا بگن ما آزادی داریم و در ایران دمکراسی هست. یک بچهٔ دوازده ساله هم کاندیدا شد دولت فکر میکنه ملت ایران خرند شاید هم باشیم چون سی‌ساله هر کار خواستند کردند و ما حرف نزدیم. از ما مردم بدبخت تر توی دنیا نیست اول که شاه رفت گفتند آخوندها خوبند این‌ها هم که دزد و جنایت کار در آمدند یادتون نره دزد و جنایت کار از لقبها یه اون مرتیکه شاه بود این آخونها القاب اون شاه رو هم دزدیدند. این آخوندها همه چیز رو میدزند حتی خود دزدی رو.

sheeva

الان که لیست نامزدها به چهار تا رسیده باید فکر کنیم این اشخاص قبلا چکار بودند آیا برای حقوق بشر احترام داشتند آیا برای مردم ایران دلشون میسوزه یا نه ، یا فقط به فکر آخوندها و اونها چی‌میخواند باشه.باید دقیقا به گذشته این نامزدها نگاه کنیم . ما هیچ دستی‌در انتخاب این کاندیدها نداشتیم و هیچوقت هم نخوایم داشت ولی‌اقلاً با رای درست دادند میتونیم بگیم کی‌باید انتخاب بشه شاید بالاخره یه امیدی باشه. در پایان چند نکته از سخنان امام عزیزمون امام خمینی براتون مینویسم که چقدر امام گفتند رای دادن مهم است و وظیفهٔ ما هست. نه گفت نماند که این دزدن و جنایتکار‌ها آبروی اسلام رو هم بردند در کشورهای خارج میگند ایرانیها نه میگند ایرانی‌هستند و نمیگند مسلمانند و خیلیهشون به دینهای دیگر رو آوردند. البته اینها همه حساب پس میدهند خدا از ظلم این اخوندهای اسلام نما نمیگذره. sheevaa@ymail.com

sheeva

http://www.amar-iran.com/ http://www.mojaakhar.com/

sheeva

http://www.amar-iran.com/ http://www.mojaakhar.com/

sheeva

این لینکها را نگاه کنید و خودتون قضاوت کنید ببینید آیا می‌خواهید چهار ساله آینده مملکتمون مثل چهار ساله گزشته باشد. آمار مثل نتیجهٔ انتخابات دروغ نمیگه، البته اگر انتخابات سالم باشه. آمار واقعیت‌ها را نشان میدهد حالا اینها ممکن یک سری را ناراحت کنه. اگر ما ملت ایران در انتخاب نامزدها دستی‌ نداشتیم اقلا در انتخاب یکی‌ از اینها برای ریاست جمهوری میتونیم دست داشته باشیم البته اگر انتخابات را مثل تمام دزدیهای دیگرشون غارت نبرند. مهم این است که وقتی‌ دزد آمد ما خودمون را به خواب نزنیم. هر چیزی یک حدی دارد. باز هم میگم ، برای آینده رای بدهید ، برای آزادی واقعی‌ رای بدهید، برای نجات از بد بختیها رای بدهید برای یکی‌ رای بدهیم که عقلش سالم باشه مسلمان دیوانه ممکن است از شیطان بهتر باشد ولی‌ چه منفعتی برای مسلما نان دیگر خواهد داشت تنها مسلمان بودند دلیل بر توانایی‌ مدیریت کشور نمی‌شود. اینهمه تو کشور خودمون دردسر و بدبختی داریم این آقا غصهٔ حماس،حزب الله و طالبان را میخوره و مال مملکت را خرج اینها می‌کند. خدا من را ببخشد اگر بد حرف زدم ولی‌ خدا از کسی‌ که دلش برای مملکت خودش نمیسوزه بیشتر نمیبخشد. با احترام به هموطنان

sheeva

این لینکها را نگاه کنید و خودتون قضاوت کنید ببینید آیا می‌خواهید چهار ساله آینده مملکتمون مثل چهار ساله گزشته باشد. آمار مثل نتیجهٔ انتخابات دروغ نمیگه، البته اگر انتخابات سالم باشه. آمار واقعیت‌ها را نشان میدهد حالا اینها ممکن یک سری را ناراحت کنه. اگر ما ملت ایران در انتخاب نامزدها دستی‌ نداشتیم اقلا در انتخاب یکی‌ از اینها برای ریاست جمهوری میتونیم دست داشته باشیم البته اگر انتخابات را مثل تمام دزدیهای دیگرشون غارت نبرند. مهم این است که وقتی‌ دزد آمد ما خودمون را به خواب نزنیم. هر چیزی یک حدی دارد. باز هم میگم ، برای آینده رای بدهید ، برای آزادی واقعی‌ رای بدهید، برای نجات از بد بختیها رای بدهید برای یکی‌ رای بدهیم که عقلش سالم باشه مسلمان دیوانه ممکن است از شیطان بهتر باشد ولی‌ چه منفعتی برای مسلما نان دیگر خواهد داشت تنها مسلمان بودند دلیل بر توانایی‌ مدیریت کشور نمی‌شود. اینهمه تو کشور خودمون دردسر و بدبختی داریم این آقا غصهٔ حماس،حزب الله و طالبان را میخوره و مال مملکت را خرج اینها می‌کند. خدا من را ببخشد اگر بد حرف زدم ولی‌ خدا از کسی‌ که دلش برای مملکت خودش نمیسوزه بیشتر نمیبخشد. با احترام به هموطنان

sheeva

http://www.amar-iran.com/ http://www.mojaakhar.com/