دوشنبه ۱٦ شهریور ۱۳۸۸

 

رتبه اول کنکور کارشناسی ارشد مردود شد

روزنامه اعتماد  صفحه 10

  با اینکه محمود احمدی نژاد در مناظره ها و فیلم های انتخاباتی بارها ستاره دار کردن دانشجویان در دولت نهم را رد کرد و آن را امری غیرواقعی و ساخته و پرداخته دیگران دانست، روز گذشته انتخاب نیوز خبری منتشر کرد که بنا بر آن دانشجویی به نام «سروش ثابت» به رغم کسب رتبه یک در دو گرایش (و نیز رتبه 2 در دو گرایش دیگر و رتبه 4 در دو گرایش دیگر) در اعلام نهایی نتایج جزء مردودین اعلام شده است. در این خبر آمده است با توجه به اینکه رشته های مذکور فاقد آزمون عملی یا مصاحبه هستند و انتخاب دانشجو در آنها صرفاً بر اساس رتبه اعلام شده است، اقدام فوق جز ستاره دار کردن دانشجو چه نام و معنای دیگری می یابد؟ انتخاب نیوز مشخصات شناسنامه یی و شماره داوطلبی این دانشجو به اضافه کارنامه او را هم ضمیمه خبر کرده است تا هرگونه شائبه در این مورد از بین برود. علاوه بر این روزهای گذشته نیز اخباری از ستاره دار کردن دانشجویان کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد نیز درز کرده بود که هنوز هیچ مقام رسمی درباره صحت و سقم آنها اظهار نظری نکرده است.

 

بیانیه جدید موسوی ، رونویسی از نسخه سیا

روزنامه کیهان  صفحه 1

  انتشار دهمین بیانیه التهاب آفرین میرحسین موسوی، پس از گذشت نزدیک به سه ماه از برگزاری انتخابات پرشور ریاست جمهوری و «نه بزرگ» ملت ایران به عوامفریبی های جبهه مخالف اصول گرایی، بار دیگر، مایه شعف و اعجاب مجموعه مخالفین نظام در داخل و خارج کشور گردید، به گونه ای که روزنامه های آمریکایی لس آنجلس تایمز، سانفرانسیسکو کرونیکل و شبکه بی بی سی فارسی و صدای آمریکا با خوشحالی و بطور گسترده به انعکاس این خبر پرداختند.
    صدور این بیانیه که در آن ادعا شده است «موسوی و طرفدارانش خواهان برقراری آرامش در جامعه هستند» همزمان با افشاگری های گسترده حامیان موسوی در دادگاه، تنها با یک هدف و آن هم فریب دوباره افکار عمومی برای انحراف از افشای رسوایی های جناح طرفدار موسوی» صورت گرفته است.
    تقریبا تمامی دستگیر شدگان اذعان کرده اند که ادعای تقلب دروغی بیش نبوده است
    از سوی دیگر اکنون مدت هاست که رسانه های فارسی زبان شبکه براندازان خارج از کشور از «فقدان استراتژی» و «ضعف کادر رهبری» به عنوان دو چالش اساسی جبهه تحت حمایت موسوی و کروبی یاد می کنند. بر این اساس تاکید عناصر سوخته سیاسی و عوامل نشان دار شبکه های اطلاعاتی غرب که اکنون در آن سوی مرزها به خیانت علیه کشور مشغولند بر اتخاذ استراتژی واحدی برای تداوم اعتراضات و ناآرامی ها از سوی موسوی و کروبی است.
    شبکه های اینترنتی متعلق به مخالفین جمهوری اسلامی «شبکه سازی اجتماعی» را بهترین راهبرد برای مبارزه مسالمت آمیز با نظام جمهوری اسلامی قلمداد کرده و در متون آموزشی متعددی که منتشر ساخته اند به چرایی و چگونگی این مسئله پرداخته اند.
    اکنون نگاهی به محتوای بیانیه نهم موسوی و مقایسه آن با نظریه سازی های چندماهه اخیر شبکه براندازان جای هیچ تردیدی را باقی نمی گذارد که این متن تنها رونویسی ناشیانه ای از همان الگوی پیشنهادی است. ناگفته نماند که جریان فرسوده و منزوی موسوم به ملی - مذهبی نیز ایجاد «جنبش اجتماعی مبتنی بر شبکه سازی» را بهترین الگوی مبارزاتی علیه نظام جمهوری اسلامی دانسته و سال هاست که در محافل مختلف به طرح این موضوع می پردازد.
    پیش از این نیز موسسه آمریکایی رند موسوم به «مطالعات خاورمیانه» که با بودجه رسمی سازمان جاسوسی آمریکا و با ماموریت ویژه مطالعه بر راه کارهای دگرگونی در منطقه و دفع خطر ایران فعالیت می نماید در برآوردهای خود «شبکه سازی های اجتماعی» را در زمره برترین استراتژی های مقابله با کشورهای مسلمان و از جمله ایران برشمرده بود. موسوی نیز منطبق بر چنین الگویی در بیانیه خود آورده است؛ «ما ایرانیان، در هر کجای جهان که هستیم، باید این هسته های اجتماعی را در میان خود تقویت کنیم ... این هسته ها می تواند از «همسایگان»، «خویشاوندان»، «شرکت کنندگان در هیئت های مذهبی» ، «گروه هایی که با هم ورزش می کنند» و ... تشکیل شود.»
    صدور بیانیه اخیر میرحسین موسوی از منظری دیگر نیز قابل تحلیل است. فروکش کردن التهابات اجتماعی حاصل از موج آفرینی های موسوی و اطرافیان وی و ایجاد آرامش در جامعه بزرگترین خطری است که می تواند مجرمان اصلی آشوب ها را به تیغ عدالت بسپارد. بر این اساس صدور بیانیه التهاب آفرین وی در آستانه بازگشایی دانشگاه ها پیامی جز ایجاد تنش در فضای باثبات کنونی و مانع تراشی برای اجرای عدالت نخواهد داشت.
    چراغ سبز به اپوزیسیون
    فعالان سیاسی نیز در واکنش به صدور این بیانیه، موسوی را به دنبال نمایشنامه ای جدید برای فضاسازی و ملتهب کردن جامعه و نشان دادن چراغی سبز برای اپوزیسیون و مخالفان نظام دانسته اند.
    در همین ارتباط عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین گفت: با توجه به آغاز به کار دانشگاهها موسوی با انتشار بیانیه راه سبز امید بدنبال ملتهب کردن جامعه و توطئه ای جدید است.
    بهادر ولی زاده در گفتگو با باشگاه خبرنگاران افزود: میرحسین موسوی بدلیل شکست و از دست دادن موقعیت اجتماعی بدنبال سناریوی جدیدی است به همین دلیل بیانیه ای در مورد راه سبز امید منتشر کرده تا با شروع بکار دانشگاهها توطئه ای جدید آغاز کند.
    در ادامه سخنگوی جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی بیانیه دیروز موسوی را نمایشی بیش ندانست و تاکید کرد: او با راه سبز امید دنبال نمایش جدید خود در صحنه اپوزیسیون است.
    محمد عظیمی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران با بیان این مطلب افزود: موسوی در هر مرحله یکی از اقدامات نظام را زیر سوال می برد. در مرحله اول رای ملت را زیر سوال برد و در مراحل بعدی دیدیم با بیانیه های متعددی که صادر کرد ناهنجاری هایی را در سطح جامعه بوجود آورد بنابراین بیانیه اخیر او که دیروز صادر شد را نیز در همین راستا می توان تلقی کرد.
    این فعال سیاسی در ادامه در واکنش به اظهارات دیگر موسوی مبنی بر این که برگزاری دادگاههای اغتشاشگران اخیر فرمایشی است تصریح کرد: دادگاه طبق موازین قانونی تشکیل می شود تا اغتشاشگران به اتهامات پاسخ دهند از این رو مطالبی که در آنجا مطرح می شود به مذاق آقایان خوش نمی آید بنابراین درصددند اصل موضوع (برگزاری دادگاه انقلاب اسلامی) را زیر سوال ببرند در صورتی که تمامی اعتراف ها واقعی است.
    همچنین در همین ارتباط عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: بیانیه تند موسوی در قالب جبهه راه سبز امید سناریوی جدید در جهت فرافکنی و انحراف افکار عمومی از اعترافات روشنگرانه متهمین اغتشاشات اخیر در دادگاهها است.
    محمدجواد آرین منش، نماینده خراسان رضوی در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران افزود: انتشار این بیانیه در راستای ادامه روند قانون گریزی موسوی و حامیانش و انحراف افکار عمومی از افشای توطئه هایی است که در ستادهای مرکزی اصلاح طلبان بر علیه امنیت ملی رخ داده و لذا برای ایجاد ابهام در صحت برگزاری دادگاهها دست به انتشار چنین بیانیه ای زده اند.
    رئیس ائتلاف اصلاح طلبان جوان نیز، گفت: موسوی با انتشار بیانیه راه سبز امید و راه اندازی نمایشنامه جدیدش نه تنها به دنبال ملتهب کردن فضای جامعه است بلکه به دشمنان انقلاب چراغ سبز نشان می دهد.
    محمدزارع فومنی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران افزود: انتشار این گونه بیانیه ها از سوی موسوی نه تنها فضا را آشفته تر می کند، بلکه به انقلاب و مردم لطمه وارد می کند لذا تعجب می کنم که چرا موسوی به این راحتی تحت تاثیر کسانی که مخالف نظام و اسلام هستند قرار می گیرد، بنابراین به صلاح وی است که راه و دوستی با نظام را در پیش بگیرد.
    وی تصریح کرد: بیانیه راه سبز امید و از قبیل آن از جمله نمایشنامه هایی است که توسط مخالفین نظام طراحی می شود که از شخص میرحسین موسوی برای پیشبرد مقاصد خود استفاده می کنند.
    علیرضا نادعلی عضو شورای مرکزی جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی در گفت وگو با فارس، با اشاره به تحرکات تازه موسوی اظهار داشت: موسوی روندی را که شروع کرده در سراشیبی پایین می رود و تنزل می کند.
    وی افزود: موسوی با بحث راه اندازی راه سبز امید سعی می کند پوشش کار سیاسی نرم به این قضایا بدهد که مثلابه عنوان یک کار نسبتا قانونی شناخته شود.
    نادعلی ادامه داد: البته بحث در این باره است که او عملی را در انتخابات و فضای بعد از آن انجام داده که مملکت را به سمت انفکاک نزدیک کرد البته وجود ستون ولایت فقیه و مردم و مسئولان آگاه از بروز آن جلوگیری کرد.
    وی با اشاره به بحث راه اندازی جبهه سیاسی توسط موسوی خاطرنشان کرد: کسی می تواند گروه سیاسی تشکیل دهد که اولانیتش در چارچوب نظام باشد و ثانیا نیت و اعمال او برای براندازی به هیچ عنوان قابل اثبات نباشد که برای موسوی برعکس است.
    نادعلی ادامه داد: تمام چیزهایی که او برای اهداف تشکیل چنین جریانی در بیانیه هایش می گوید تماما مخالفت با نظام و رهبری است، او می خواهد بحث مسجد ضرار را ادامه دهد و تشکیل این جبهه ادامه طرح براندازی است و او هم باید در جایگاه متهمین قرار بگیرد و جرمش اثبات خواهد شد، نباید جای متهم و شاکی عوض شود.

 

دکتربادامچیان :پایان راه موسوی پایان راه منافقین است

 روزنامه رسالت  صفحه 3

   نماینده تهران در مجلس گفت: بیانیه اخیر موسوی دعوت به اغتشاش آفرینی بود و توصیه ما به او این است که پذیرش واقعیت ها، از راهی که به سرنوشت منافقین ختم می شود، به مسیر صحیح ملت برگردد.
    اسدالله یادامچیان نماینده تهران در مجلس و قائم مقام حزب موتلفه اسلامی در گفتگو با فارس اظهار داشت: نفس بیانیه اخیر موسوی تنش زاست و دعوت به اغتشاش آفرینی می کند و نشان می دهد هنوز تحت تاثیر شکست سنگینی است که در انتخابات خورده است. وی افزود: موسوی دچار توهم است و بیانیه های مکرر او نیز تحت تاثیر همین تصور نادرست صادر شده و در بیانیه خود با نهایت آزادی می گوید در کشور آزادی نیست و می خواهیم حقوق ملت را احیا کنیم ولی ما دوستانه به ایشان توصیه می کنیم به واقعیت ها احترام بگذارد و از مسیری که به سرنوشت منافقین ختم می شود، دست کشیده و به راه صحیح ملت برگردد. این فعال سیاسی اصولگرا معتقد است: انتقاد و اعتراض کردن منعی ندارد و در طول30 سال عمر جمهوری اسلامی افراد زیادی بوده اند که با سیاست های نظام مخالف بوده اند، اما باید بگویم با مسیری که آقای موسوی با آن اقدامات و بیانیه ها طی می کند، خدا عاقبت وی را ختم به خیر کند.
    بادامچیان خاطر نشان کرد: تجربه من نشان می دهد راه سبزی که از سوی اقای موسوی مطرح شده، در حقیقت راهی سیاه و تاریک است و گروه ایشان در نهایت به یک گروه منافق تبدیل می شود و بحث هایی که مطرح می کنند، آب به آسیاب دشمن است و نفعی برای کشور ندارد.

 

تغییر سخنرانان مراسم احیای حرم حضرت معصومه (س)

روزنامه دنیای اقتصاد  صفحه 6

   در اطلاعیه صادر شده از سوی آستانه مقدسه حضرت فاطمه معصومه(س) با اعلام برنامه های مراسم احیای شب های قدر، نامی از آیات عظام جوادی آملی، امینی، استادی و ناطق نوری دیده نمی شود.
     به گزارش خبرگزاری مهر در قم، در اطلاعیه ای که از سوی حرم مطهر در خصوص شب های قدر صادر شده، علیرضا پناهیان جایگزین ناطق نوری شده است و این در حالی است که طی چند سال گذشته آیات عظام جوادی آملی، امینی، استادی و ناطق نوری  هر کدام یکی از شب های احیا را به اجرای مراسم می پرداختند.
    آستانه مقدسه حضرت معصومه(س) در اطلاعیه خود آورده است: مراسم احیای شب نوزدهم ماه مبارک رمضان توسط حجت الاسلام علیرضا پناهیان و با سخنرانی دکتر رفیعی شب بیست ویکم با سخنرانی حجت الاسلام علیرضا پناهیان و مراسم احیا توسط حجت الاسلام اعرافی و در شب بیست و سوم حجت الاسلام محمد پور سخنرانی خواهد کرد و حجت الاسلام رفیعی هم مراسم شب احیا را برگزار می کنند.
    در مراسم شب های قدر حرم مطهر که از ساعت 21 آغاز و تا ساعت 3 بامداد ادامه خواهد داشت، آیت ا... سبحانی در مسجد اعظم مراسم نماز قضا اقامه خواهد کرد. گفتنی است در سال های قبل مراسم پرفیض شب های قدر در قم توسط حضرات آیات مشکینی، جوادی آملی، امینی و استادی و در شب بیست ویکم توسط حجت الاسلام ناطق نوری برگزار می شد.
    حضور مستمر حجت الاسلام ناطق نوری در سال های پیش باعث شده در محافل سیاسی حرف و حدیث های زیادی در مورد غیبت ایشان و دیگر علما مطرح شود. چنین است که مدیر تبلیغات حرم مطهر حضرت معصومه(س) در گفت وگو با خبرگزاری مهر در قم اظهار کرد: مراسم شب های قدر همچون سنوات گذشته در حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار می شود. احمد شمس درباره علت حذف آقای ناطق نوری از سخنرانان این مراسم گفت: آقای ناطق نوری شخصا اعلام کرده اند که آمادگی حضور ندارند.

 

 جایزه نوبل؛ پاداش خوش خدمتی تویتر در دامن زدن به آشوب ها

 روزنامه ایران  صفحه 3 

   شنیدیم که توئیتر که در جریان حوادث پس از انتخابات ایران، حمایت ویژه ای از آشوبگران انجام داد و مورد اشاره هیلاری کلینتون نیز قرار گرفت، به خاطر این فعالیت ها به عنوان نماینده دریافت جایزه نوبل معرفی شده است.
    پخش فیلمی از آخرین لحظات زندگی و مرگ مشکوک ندا آقا سلطان به عنوان دلیل معرفی شدن این سایت برای دریافت جایزه صلح نوبل عنوان شده است. به نوشته روزنامه امریکایی کریستین ساینس مانیتور، نقش تویتر در هماهنگی حوادث پس از انتخابات بی نظیر بود، به طوری که از نقش یک شبکه فراتر رفت و فرصت های فراوانی را در اختیار معترضان قرار داد و آن ها به راحتی می توانستند هماهنگ شوند. این روزنامه امریکایی در پایان آورده است: سایت تویتر به عنوان سلاح جنگ نرم برای دموکراسی کارآیی زیادی دارد که انتشار مرگ مشکوک ندا آقا سلطان از جمله این موارد است.